عمل پارگی مینیسک زانو و هزینه های جراحی زانو

0

رپورتاژ

یکی از مهم ترین عضلات حرکتی بدن که همه روزه در انجام تمام کارهای روزانه، وزن زیادی را متحمل می شود، زانوها هستند. زانوها در هر صورتی که فرد رفتار کند، تحت آسیب قرار می گیرند. چه در زمانی که فرد به اضافه وزن دچار باشد، چه در زمانی که تحرک و دوندگی زیادی داشته و یا چه در زمانی که تحت ورزش های سنگین باشد، متحمل آسیب و درد می شود. به این ترتیب بنا به دلایل گوناگونی، تحت این آسیب ها درمان عمل مینیسک زانو به او توصیه می شود که بهتر است ازعمل پارگی مینیسک زانو اطلاع کسب کنید.

پارگی مینیسک زانو

همانطور که ذکر شد، متاسفانه زانوها همیشه تحت شرایط سختی قرار می گیرند. چرا که فرد یا دچار اضافه وزن است یا خودش را مشغول ورزش و تحرکات زیادی کرده است که در هر صورت باعث می شود زانوها دچار آسیب و درد شوند. در چنین مواقعی گاهی ممکن است این آسیب ها با شدت بیشتری همراه باشد، که باعث پارگی مینیسک زانو می شود. . در این صورت باید به فوق تخصص زانو مراجعه کنید.

 

مینیسک به دیسک های غضروفی و لاستیکی شکلی گفته می شود که به صورت C می باشند. در واقع وظیفه اصلی که مینیسک های زانو که در هر دو زانو در لبه بیرونی و داخلی قرار دارند، این است که باعث می شوند تا وزن بدن به صورت یکنواخت در کل زانو توازن داشته باشد. در این صورت فشار تا حدی که زیاد نباشد، به روی یک بخش از زانو متمرکز نمی شود.

تشخیص پارگی مینیسک زانو

زمانی که به هر دلیلی به پارگی در مینیسک زانو دچار می شوید، بهتر است که دست به درمان های خودسرانه نزنید. از آنجایی که ممکن نیست این پارگی در مینیک حتما رخ داده باشد، باید در ابتدایی که در این بخش از زانوی خود احساس درد شدید و تورم می کنید، سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

پارگی مینیسک زانو به صورتی است که با درد همراه است و امکان انجام کارهای روزانه را از شما می گیرد. همچنین شما را در راه رفتن و ایستادن ناتوان می کند. بنابراین چیزی که به شدت توصیه می شود، این است که برای مطمئن شدن از این عارضه، ابتدا به پزشک فوق تخصص برای تشخیص دقیق تر مراجعه کنید.

در این صورت پزشک با مشاوره های بالینی و سایر روش های دیگر سعی می کند تا دلیل بروز این اتفاق را تشخیص دهد. از جمله مهم ترین روش هایی که پزشک دست به تشخیص پارگی مینیسک زانو می زند، می توان به استفاده از تصویربرداری های اشعه ایکس، اولتراسوند، ام آر آی، سی تی اسکن و در نتیجه آرتروسکوپی اشاره کرد. در واقع به وسیله این روش ها، به راحتی می توان روش درمان را به صورت قطعی طی کرد. این روش ها شرایط را برای پزشکان در تشخیص دست و میزان شدت بیماری فراهم می کند. بهتر است بدانید که هر جلسه
ویزیت نزد پزشک خود و در نتیجه گذراندن مراحل درمانی در هزینه عمل مینیسک زانو تاثیرگذار هستند.

جراحی مینیسک زانو چه زمانی توصیه می شود؟

یکی از روش های درمانی که برای پارگی مینیسک زانو توصیه می شود، و بسیار تاثیر گذار است، عمل مینیسک زانو می باشد.

شاید در گذشته اگر سوال می شد که دلیل اصلی پارگی و ساییده شدن مینیسک زانو چیست، بالا رفتن سن و پیری دلیل آن بود. ولی امروزه دیگر نمی توان برای دچار شدن به این عارضه، سن خاصی را مدنظر قرار داد. چرا که در هر سنی باشید، ممکن است به دلایل ذکر شده، دچار این عارضه شوید. بنابراین این پارگی در بخش مینیسک زانو، می تواند به دلیل بلند کردن اجسام سنگین، چرخش ناگهانی پا، ورزش های پر تحرک و هر مورد دیگری که باعث ایجاد فشار به زانو می شود، باشد. البته لازم به ذکر است که برای درمان این پارگی، به صورت حفیف روش های درمانی دیگری وجود دارند. ولی در بعضی مواقع که پزشک از سایر روش ها نا امید می شود، بهترین روش عمل جراحی مینیسک زانو است که برای دردهای شدید و مکرر توصیه می شود و تنها راه درمان محسوب می شود که بیمار باید آن را بپذیرد. سپس می توانید با مراجعه به پزشک فوق تخصص زانو از هزینه عمل
مینیسک زانو اطلاع کسب کنید.

آرتروسکوپی زانو به چه صورت انجام می شود؟

در اصل عمل جراحی مینیسک زانو، همان آرتروسکوپی زانو است که یک جراحی فوق العاده ایمن و تضمین شده می باشد. این جراحی همانطور که از نام آن پیداست، به وسیله روش آرتروسکوپی انجام می شود که یک روش جراحی جدید است که در آن از یک دوربین آرتروسکوپ استفاده می شود که به وسیله ایجاد برش های کوچک به روی زانو، این جراحی را انجام می دهند. بنابراین به وسیله دوربین کوچک، آسیب زانو به صورت دقیق به روی صفحه نمایشگری دیده می شود و جراح می تواند کار خود را به نحو احسنت انجام دهد. در اصل برای وارد کردن لنز دوربین و ابزار آرتروسکوپی، چند شکاف کوچک به روی زانو ایجاد می شود. این روش درمانی مزایای زیادی به همراه دارد که این مزایا نتیجه مراجعه به یک پزشک متخصص در این حیطه می باشد.

بنابراین از جمله مهم ترین مزایای این جراحی می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • تاخیر در شروع آرتروز زانو
 • کاهش درد به میزان قابل توجه
 • بازگشت به سطرح عملکردی قبل از آسیب
 • کاهش روند آسیب مفاصل
 • تسکین درد و بهبود فعالیت های حرکتی
 • ترمیم مینیسک زانو به وسیله یک روش ایمن
 • زمان بهبودی بسیار کوتاه
 • دارای هزینه بسیار مناسب
 • بهبود توانایی حرکتی زانو

با توجه به مزایای ذکر شده، به راحتی می توانید از هزینه عمل مینیسک زانو از طریق مشاوره با پزشک متخصص خود در این حیطه اطلاع کسب کنید. همچنین بهتر است بدانید که این روش به شما کمک می کند تا کیفیت زندگی شما بهبود پیدا کند و افزایش یابد و بتوانید مانند قبل از آسیب به فعالیت های خود ادامه دهید.

 

پروتز زانو به چه دلیل انجام می شود؟

پروتز زانو همانطور که از نام آن مشخص است، یک بخش از استخوان شبیه سازی شده به مفصل زانو است که از متریال های مختلفی طراحی شده است که باعث می شود برای فرد حساسیتی ایجاد نکند. در اصل این پروتز جایگزین استخوان فمور و یا ران می شود. این پروتز می تواند وابسته به نگهداری صحیح فرد از ۲۵ تا ۳۰ سال عمر مفید داشته باشد.

بعد از آن بیمار مجبور است که دوباره جراحی را انجام دهد. این جراحی مهم تحت بیهوشی صورت می گیرد و طی آن انتهای استخوان ران و استخوان ساق پا برداشته می شود و به جای آن پروتز جایگزین می شود. این عمل معمولا برای افرادی پیشنهاد می شود که به دلایل گوناگونی دچار آرتروز شدید شده اند و مفاصل زانو آن ها دچار ساییدگی و آسیب شده است. به صورتی که آن ها در انجام فعالیت های روزانه خود ناتوان هستند.

در اینصورت جراحی پروتز زانو، توسط متخصصین ارتوپد توصیه می شود که مزایای زیادی را برای بیمار به همراه دارد. پس می توانید با انجام این جراحی، از درد خلاص شوید و یک زندگی عادی داشته باشید. همچنین این جراحی باعث می شود تا به کارهای روتین خود ادامه دهید و در زانوی خود انعطاف پذیری بالایی داشته باشید.

البته لازم به ذکر است که عمر طبیعی این پروتز همانطور که ذکر شد، زیاد است. مگر آن که به کارهای سنگین و ورزش های پر فشار روی آورید و باعث کاهش عمر پروتز زانو می شود. در این حین می توانید با مراجعه به سایت drhajitaghi.com از هزینه این جراحی و هزینه عمل مینیسک زانو اطلاع کسب کنید. بهتر است بدانید این هزینه به خدماتی که ارائه می شود وابسته است.

هزینه عمل جراحی مینیسک زانو

زمانی که برای جراحی مینیسک زانو به روش آتروسکوپی به فوق تخصص زانو مراجعه می کنید، یکی از سوالات رایجی که همیشه پرسیده می شود، این است که هزینه این عمل جراحی به چه صورت محاسبه می شود و یا اینکه این هزینه چقدر است. بهتر است بدانید که هزینه عمل مینیسک زانو که توسط پزشک شما تعیین می شود، به پارامترهای مختلی وابسته است.

این پارامترها شامل هزینه تعداد جلسات ویزیت شده توسط پزشک، هزینه بیمارستان، هزینه بی حسی، هزینه تجهیزات به کار برده شده در عمل می باشد. بنابراین نمی توان قیمت دقیقی برای این هزینه ذکر کرد. چرا که در هر بیمارستان ممکن است متفاوت باشد.

البته لازم به ذکر است که برای داشتن یک عمل جراحی موفقیت آمیز، بهتر است که تحقیقات خود را راجع به پزشک فوق متخصص زانو انجام دهید و سپس برای عمل اقدام کنید. بهبودی شما و داشتن یک عمل بدون نگرانی و استرس، و در نتیجه پرداخت مناسب ترین هزینه عمل مینیسک زانو نتیجه مراجعه نزد یک مرکز درمانی و کلینیک معتبر و نشاخته شده است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به نحو احسنت روند درمان را طی کنید.

پس بهتر است گول مراکزی را که هزینه پایین تری دریافت می کنند را نخورید و بدانید که بهبودی شما در دست بهترین پزشک جراح فوق تخصص زانو با انجام جراحی به وسیله بهترین تجهیزات است.

بهترین فوق تخصص زانو

از آنجایی که عمل جراحی مینیسک زانو، به روش آرتروسکوپی یک روش جراحی جدید است، باید بتوانید برای درمان نزد فوق تخصص زانویی مراجعه کنید که در این حیطه علم و دانش کافی داشته باشد. از آنجایی که پزشکان فوق تخصص زیادی در این حیطه فعالیت می کنند، تشخیص اینکه کدام پزشک می تواند بهتر باشد، کار سخت و دشواری است.

بنابراین بهتر است قبل از آنکه برای درمان خود نزد یک پزشک متخصص مراجعه کنید، ابتدا راجع به مدارک و سوابق حرفه ای پزشک در فضای مجازی تحقیق کنید. همچنین بهتر است از پزشک بخواهید که شما را با بیمارانی که نزد او جراحی مینیسک زانو داشته اند، آشنا شوید و از تجربه و رضایت مندی آن ها نسبت به پزشک برخوردار شوید.

از جمله مهم ترین آیتم هایی که باید نسبت به پزشک خود تحقیق کنید، بررسی مدرک و تحصیلات پزشکی فوق تخصص زانو، بررسی میزان تجربه جراح زانو، رضایت بیماران قبلی پزشک، میزان آشنایی جراح با روش های نوین، بررسی تجربه جراحی های پر خطر اما موفق توسط پزشک، مجهز بودن اتاق عمل و تیم جراحی و موارد این چنینی می باشد همچنین بهترین فوق تخصص زانو باید بتواند در حیطه عمل های مشابه در زانو، تجربه کافی داشته باشد و آن ها را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

من جمله، طرز رفتار و بیان پزشک با بیمار بسیار حائز اهمیت است. یعنی پزشک باید بیمار را در جریان آیتم های مهمی از جمله موارد ذکر شده در زیر بگذارد:

 • مینیسک زانو به چه دلیل پاره شده
 • مینیسک زانو در چه قسمتی از زانو دچار آسیب شده
 • نوع جراحی مینیسک زانو به چه صورت است
 • میزان موفقیت جراحی چقدر است
 • در چه صورتی نیاز به جراحی مجدد می شود
 • در مورد خاص شما، از چه تجهیزات و خدماتی استفاده می شود
 • مزایا و معایب جراحی
 • جراحی دقیقا به روی کدام قسمت از بدن صورت می گیرد
 • هزینه عمل مینیسک زانو چقدر است و چگونه تعیین می شود

از بررسی های لازم در رابطه با خود شخص پزشک که بگذریم، بهترین فوق تخصص زانو باید بتواند بیمار را در جریان تمام موارد ذکر شد در بالا بگذارد؛ تا بیمار بتواند با چشم باز و با آگاهی کامل عمل را قبول کند و بداند که چه مزایا و معایبی در پی دارد. در واقع بهترین فوق متخصص زانو، بهترین دکتر ارتوپدی است که تمرکز و دقت بالایی به روی روند کار خود دارد.

کلام آخر

اگر به دنبال این هستید که باعث بهبود کیفیت زندگیتان شوید، بهتر است که روند درمان خود را نزد دکتر حاجی تقی در پیش بگیرید و بدانید که بهبودی شما در دستان این پزشک است.

شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با دکتر حسین حاجی تقی متخصص ارتوپد در تهران از طریق سایت drhajitaghi.com اقدام کنید و یا به شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

همچنان می توانید سوالات خود را در زمینه هزینه عمل مینیسک زانو و سایر موارد، در قسمت نظرات بپرسید. در اسرع وقت به آن ها پاسخ خواهد داده شد.

 

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / کاشت مو / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5