۳ ویژگی تازه آخرین به‌روزرسانی تلگرام: استیکرهای ویدئویی، ری‌اکشن‌های بهتر و افکت‌های تمام صفحه

و چند تغییر و اصلاح جزئی دیگر برای کاربری بهتر تلگرام با ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه

0

اگرچه عملا هیچ‌کس در ایالات متحده از پیام‌رسان تلگرام استفاده نمی‌کند اما با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، رسما در میان محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان فوری جهان است. در بسیاری از کشورهای جهان از تلگرام به جای واتساپ و فیسبوک مسنجر استفاده می‌شود.

یکی از دلایل محبوبیت تلگرام، فهرست طولانی از ویژگی‌هایی است که پشتیبانی می‌کند. یکی از دلایلی که باعث شده تلگرام بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته باشد؛ ویژگی‌های جدیدی است که هر ماهه یا دو ماه یک بار بدان افزوده شده و این برنامه را به یک اپلیکیشن پیام‌رسان فوری مطابق نیاز و درخواست کاربران تبدیل کرده است. تلگرام در سال ۲۰۲۲ از چندین ویژگی جدید رونمایی کرده است. در وبلاگ رسمی تلگرام از ۵ ویژگی جدید در این نرم‌افزار نام شده است.

ساخت استیکرهای ویدئویی

اولین ویژگی اضافه شده به تلگرام در سال ۲۰۲۲، ساخت استیکرهای ویدئویی است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد علاوه بر استیکرهای ویدئویی که تلگرام به طور رسمی در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ استیکرهای ویدئویی اختصاصی خود را بسازند. به‌روزرسانی اخیر اجازه می‌دهد افراد از هر استیکری در تلگرام استفاده کنند؛ به‌ویژه استیکرهایی که از فیلم‌های معمولی ساخته شدند. همچنین، این ویژگی به کاربران این قابلیت را می‌دهد استیکرهای استفاده شده در سایر اپلیکیشن‌ها را نیز وارد تلگرام کرده و استفاده کنند.

بهبود ری‌اکشن‌های کاربران

در حالی‌که واتساپ هنوز فاقد این ویژگی است؛ تلگرام مدت‌ها است از Reactions استفاده می‌کند و اکنون در نسخه ۸.۵ شاهد انیمیشن‌های بهتر و فشرده‌تر و قابلیت پرش مستقیم به ریکشن‌های جدید هستیم.

اگر از اندازه ری‌اکشن خود راضی نیستید؛ می‌توانید آیکون ریکشن را فشار داده و نگه دارید تا اندازه آن افزایش پیدا کند. بهبود دیگر در این بخش به همگام‌سازی ریکشن‌ها مربوط می‌شود و اینکه شما همان چیزی در صفحه می‌بینید؛ دقیقا همان چیزی است که گیرنده ریکشن مشاهده می‌کند.

ایموجی‌های تعاملی تمام صفحه

در تلگرام موبایل نسخه ۸.۵، علاوه بر اینکه شاهد بهبود ریکشن‌ها بودیم؛ به‌روزرسانی جدید شامل ۵ ویژگی کاملا جدید ایموجی‌های تعاملی هستیم. این ایموجی‌های تعاملی به صورت زنده‌تر و تمام صفحه ظاهر می‌شوند و برای پخش مجدد آن‌ها می‌توان روی آن‌ها دوباره ضربه زد.

سایر تغییرات

علاوه بر سه ویژگی جدید و بزرگ گفته شده در بالا، به‌روزرسانی ژانویه ۲۰۲۲ تلگرام شامل چند تغییر و بهبود و اصلاح جزئی است. در ویژگی recent chats، کاربران با نگه داشتن طولانی انگشت روی کلید Back می‌توانند سریعا به چت قبلی برگردند و چندین گزینه ناوبری جدیدتر هم برای کار کردن آسان‌تر افزوده شده است.

کیفیت تماس‌های صوتی که در گذشته چندان مطلوب نبود و کاربران بارها این مشکل را گزارش داده بودند؛ در نسخه ۸.۵ برطرف شده است و شاهد افزایش قابل توجهی در کیفیت تماس‌ها هستیم. ابزارهای ترجمه بومی تلگرام نیز شاهد پیشرفت‌های متعددی است.

اکثر این به‌روزرسانی‌ها برای کاربران iOS منتشر شده و به تدریج برای کاربران اندروید در دسترس قرار می‌گیرند. اگر نمی‌توانید منتظر دریافت پیام به‌روزرسانی نسخه تلگرام خود باشید؛ می‌توانید نسخه جدید را مستقیما از روی وب‌سایت رسمی تلگرام دانلود و نصب کنید.


منبع slashgear
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.