فیلم کوتاه تبلیغاتی جدید اپل درباره «استعفای بزرگ»، مفرح و نشاط انگیز است و می‌خواهد جا بیندازد که محصولات اپل در زمینه راه‌اندازی کسب و کار و بهره‌وری هم کارآمد هستند

قسمت دیگری از کمپین خنده‌دار Apple at Work

0

اپل روز پنج‌شنبه، فیلم کوتاه تبلیغاتی دیگری به عنوان بخشی از کارزار تبلیغاتی Apple at Work خود منتشر کرد که در آن محصولات و خدمات مختلف این شرکت برای مشاغل برجسته شده است. در این تبلیغ خلاقانه و جذاب، همان ۴ کارمندی حضوری دارند که برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ در بخش The Underdogs اپل ظاهر شدند.

در ویدئوی قبلی، این گروه ۴ نفره، رئیسی به نام ویویانی داشتند که انگار از جنهم آمده و آن‌ها را به اشکال مختلف تحت فشار قرار می‌داد؛ از جمله اینکه هر ۲ روز یک بار، ارائه داشته باشند. البته، در آن فیلم نشان داده می‌شد که این کارمندان از پس از کارهای سخت با استفاده از محصولات مک و آیفون و انواع نرم‌افزارهای اپل، علیرغم همه فشارها از عهده کار برآمده و نبوغ خود را بروز دادند.

سال گذشته نیز این گروه ۴ نفره در یک ویدئوی تبلیغاتی دیگر ظاهر شدند؛ زمانی که در اوج پاندمی کرونا در خانه کار می‌کردند و باز هم ایده این بود که از راه دور، نیاز به انواع ابزارهای تعاملی و همکاری داشتند و طبعا برای برجسته کردن محصولات اپل، در ویدئو نشان داده می‌شد که انعطاف‌پذیری خوب با این محصولات داشتند.

اکنون، این تیم ۴ نفره کارمندی در فیلم کوتاه دیگری به نام «Escape from the Office» ظاهر شده ولی این بار نمی‌خواهند با خواسته‌های رئیس ویویانی کنار بیایند و می‌خواهند کارشان را ترک کرده و و با الهام‌گیری از یک کیف خوار و بار، کسب‌وکار جدید خود را برای ساخت کیفی قوی‌تر و بهتر از نظر سازگاری با محیط زیست راه‌اندازی کنند.

بقیه این ویدئو مملو از تماس‌های تصویری با فیس‌تایم، مکالمات iMessage، اسلایدهای Keynote و واقعیت افزوده در آیپد و سرعت دیوانه‌وار برای تبدیل یک ایده به طرح تجاری است. این اپیزود تبلیغاتی اپل هم سرگرم‌کننده است و نگاهی الهام‌بخش و نه صرفا طنزآمیز به زندگی کارآفرینی دارد. در این ویدئو، اپل به وضوح قصد دارد نگاهی بی‌طرفانه و آرام به مقوله تبدیل ایده به یک تجاری داشته باشد ولی در نهایت واقعا خوب از آب درآمده است.

همه می‌خواهند ترک شغل کرده و سراغ ایده تجاری خود بروند

این فیلم در شرایطی منتشر شده است که اصطلاحا دنیا در وضعیت رکود قرار دارد و میلیون‌ها نفر در موقعیت تهدیدکننده ضغل قرار گرفته‌اند. وزارت کار ایالات متحده می‌گوید ۴۷ میلیون نفر در سال گذشته، شغل خود را ترک کردند. دلایل زیادی برای این روند وجود دارد اما مهم نتیجه نهایی است که احتمالا بسیاری از مردم در یک وضعیت بینابینی و مرزی مشابه فیلم اپل قرار می‌گیرند.

یکی از جالب‌ترین چیزها درباره افرادی که شغل خود را ترک می‌کنند؛ میل به شروع راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان است. طبق یک آماری که اداره سرشماری ایالات متحده ارائه کرده است؛ در سال گذشته، ۵.۴ میلیون کسب‌وکار جدید راه‌اندازی شده.

برای بسیاری از مردم، تنها چیزی که ترسناک‌تر از ترک شغل است؛ راه‌اندازی یک تجارت جدید است. حقیقت این است که راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید واقعا سخت است و هیچ تضمینی وجود ندارد که تمام تلاش‌های شما منجر به موفقیت شود. بیشتر اوقات، شما ساعت‌های طولانی کار می‌کنید؛ به این امید که ممکن است کسی را متقاعد کنید برای چیزی که می‌فروشید؛ به شما پول بدهد. اکثر مشاغل کوچک در این وضعیت شکست می‌خورند.

اپل تلاش زیادی کرده است تا جهان را متقاعد کند؛ محصولاتش و خدماتش برای هر شغلی مناسب هستند. با توجه به اینکه بسیاری از مردم، اپل را در درجه اول خدماتی برای کسب‌وکارها به حساب نمی‌آورند؛ این تلاش اپل بسیار اهمیت دارد. وقتی صحبت از نرم‌افزارهای بهره‌وری می‌شود؛ غالب مردم به نرم‌افزارهای مایکروسافت فکر می‌کنند و وقتی صحبت از ارتباطات می‌شود؛ همه Slack را به یاد می‌آورند و هنگامی که صحبت از ایمیل به میان می‌آید؛ گوگل مطرح است و در مدیریت داده‌های مشتریان سراغ Salesforce می‌روند.

محصولات اپل برای کسب‌وکارهای کوچک ایده‌آل هستند

اما نباید فراموش کنیم که دستگاه‌های مک در هیچ زمانی به اندازه اکنون محبوب نبودند و در سراسر دنیا بیش از ۱.۵ میلیارد گوشی آیفون روشن وجود دارد. در حال حاضر، تعداد زیادی از مردم دارند از محصولات اپل استفاده کنند و بسیاری از آن‌ها، دستگاه‌های اپل را برای کار استفاده می‌کنند.

به همین دلیل، ویدئو تازه شرکت اپل دارد یک سعی می‌کند نشان بدهد چگونه دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای این شرکت واقعا در زمینه راه‌اندازی و بهره‌وری کارآمد هستند.

این تیم در جلسات خود و تماس‌های تصویری از فیس‌تایم استفاده می‌کنند؛ در صفحات گسترده Numbers با هم تعامل و همکاری دارند و ارائه‌های خود را با اسلایدهای Keynote انجام می‌دهند. از سیری برای ارسال پیام و تنظیم یادآوری‌های خود استفاده می‌کنند. فایل‌ها را از طریق پیام‌ها و AirDrop برای یکدیگر می‌فرستند و با Calendar برای دیگران دعوت‌نامه ارسال می‌کنند و مصاحبه‌های استخدام نیروهای جدید خود را در FaceTime انجام می‌دهند.

گرچه این ویدئو غلوآمیز و مثلا ما واقعا کمتری فردی را می‌شناسیم که جلسات کاری خود را از طریق FaceTime انجام دهد. اما بقیه ابزارهای گفته شده در این ویدئو کاملا در جای درستی هستند و واقعا برای هر کسب‌وکار کوچکی ایده‌آل نشان می‌دهند.

چیزی که باعث می‌شود این فیلم کوتاه اپل مورد تحسین واقع شود و فوق‌العاده باشد؛ همین موضوع است که پیرامون ایده‌ای است که میلیون‌ها نفر در جهان درگیرش هستند و می‌خواهند آن را تجربه کنند. اپل این کار را به طرزی خنده‌دار، الهام‌بخش، سرگرم‌کننده و کاملا مفید و مرتبط نشان داده است.

این فیلم را در اینجا ببینید.


منبع Inc
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.