چگونه از «ایکس باکس گیم پس» در پی سی ویندوزی استفاده کنیم؟

چگونه مشترک شویم و بازی‌های خود را کجا پیدا کنیم؟

0

ایکس باکس گیم پس یک سرویس اشتراکی مایکروسافت است که دسترسی به صدها بازی را برای گیمرها فراهم می‌کند. اگر فردی باشید که عاشق بازی کردن زیاد و کشف بازی‌های تازه است؛ سرویس گیم پس می‌تواند برایتان ارزشمند باشد. گیم پس را می‌توانید به جای کنسول، روی پی‌سی‌های ویندوزی نیز تجربه کنید. یک اشتراک گیم پس می‌تواند هم روی کنسول پی‌سی ایکس‌باکس و هم روی کامپیوتر ویندوزی دسکتاپ شما استفاده شود.

با این حال، گسترش گیم پس از کنسول بازی ایکس باکس به پی‌سی دسکتاپ هنوز یکپارچه نشده است. در ایکس باکس شما می‌توانید مستقیما به سرویس گیم پس از طریق داشبورد دسترسی پیدا کنید ولی پیدا کردن بازی‌های گیم پس در کامپیوترهای شخصی داستان دیگری دارد.

دو روش برای یافتن بازی‌های گیم پس در پی‌سی ویندوزی وجود دارد. اولین و ساده‌ترین روش، نیاز به دانلود و نصب یک اپلیکیشن رایگان دارد ولی در روش دومی همین نصب اضافی را هم نیاز ندارید ولی پیدا کردن بازی‌های گیم پس دشوارتر می‌شود که به نظر ما ارزش یک بار تجربه کردنش را دارد.

ابتدا PC GAME PASS را دریافت کنید

اگر قبلا مشترک سرویس Game Pass Ultimate شده باشید؛ دسترسی شما به گیم پس پی‌سی نیز از قبل فراهم شده است و می‌توانید از این مرحله صرف‌نظر کنید اما اگر به Game Pass Ultimate دسترسی ندارید؛ ادامه این بخش را بخوانید.

می‌توانید اشتراک سرویس PC Game Pass را با ۹.۹۹ دلار در ماه یا اشتراک سرویس Game Pass Ultimate را با ۱۴.۹۹ دلار در ماه از مایکروسافت دریافت کنید. دومی یک اشتراک کامل و شامل همه‌چیز از جمله گیم پس پی‌سی و Xbox Live Gold برای گیمرهای آنلاین چند نفره و گیم پس برای کنسول ایکس باکس است. اگر مشترک جدید باشید؛ برای ماه نخست فقط ۱ دلار می‌پردازید.

دسترسی به بازی‌های گیم پس روی پی‌سی با اپلیکیشن XBOX

احتمالا این روش، ساده‌ترین و کاربرپسندترین مسیر برای دسترسی به بازی‌های گیم پس در کامپیوتر ویندوزی است.

ابتدا، باید جدیدترین نسخه اپلیکیشن Xbox را از روی Microsoft Store در ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ دانلود کنید. وارد فروشگاه نرم‌افزاری مایکروسافت شوید و اپلیکیشن Xbox را جست‌وجو یا از طریق این لینک به طور مستقیم آن را دریافت کنید.

با حساب کاربری مایکروسافت وارد این اپلیکیشن شوید. با رابط کاربری لوکس‌تری نسبت به فروشگاه مایکروسافت روبرو می‌شوید. از آن بهتر، بازی‌های گیم پس را در اولین صفحه مشاهده خواهید کرد و برخلاف نمای پیش‌فرض فروشگاه مایکروسافت، هر چیزی که اپلیکیشن Xbox نشان می‌دهد را می‌توانید روی کامپیوترهای شخصی خود بازی کنید.

پس از نصب بازی‌هایی که دوست دارید؛ می‌توانید آن‌ها را از طریق اپلیکیشن XBOX یا از طریق میانبری که در حین نصب ساخته شده است؛ بازی کنید.

دسترسی به بازی‌های گیم پس روی پی‌سی با فروشگاه مایکروسافت

در حال حاضر، همه بازی‌هایی کامپیوتری ویندوزی که در Game Pass هستند را می‌توانید در Microsoft Store نیز پیدا کنید. این برنامه به طور پیش‌فرض روی هر پی‌سی ویندوزی ۱۰ و ۱۱ نصب شده است و دیگر نیازی به نصب اپ جدیدی نیست.

اما همان‌طور که قبلا اشاره کردیم؛ این روش کمی گیج‌کننده است و یافتن بازی‌های گیم پس مناسب کامپیوتر دسکتاپ از طریق آن سخت است. توصیه می‌کنیم از همان روش نخست و دانلود و نصب اپلیکیشن Xbox پیش بروید ولی اگر عجله دارید و نمی‌خواهید چیزی دانلود کنید؛ این روش را پیش بگیرید.

ابتدا Microsoft Store را باز کنید.

در صفحه خانگی Store روی کلید منو در بخش پایین سمت چپ پنجره برنامه کلیک کنید و بعد گزینه Library را انتخاب کنید تا همه برنامه‌هایی که وجود دارند را ببینید.

می‌توانید از فیلتر بالا برای نمایش بازی‌های به تنهایی استفاده کنید اما این نما میان بازی‌هایی که خریداری شدند یا بازی‌های گیم پس قابل دانلود هستند؛ تفاوتی قائل نمی‌شود.

همین‌طور، این فیلتر شما بازی‌هایی می‌شود که فقط روی ایکس باکس اجرا می‌شوند. متاسفانه روشی برای فیلتر کردن بازی‌های گیم پس به تنهایی در فروشگاه مایکروسافت وجود ندارد.

باید از میان این بازی‌ها، بگردید و بازی‌های گیم پس پی‌سی را یافته و نصب کنید.

منبع theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.