تصمیم راهبردی و جسورانه دراپ‌باکس: دراپ‌باکس می‌خواهد ابری برای همه اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها باشد!

3

دراپ‌باکس در نخستین همایش توسعه‌دهنده‌های خود، از یک تصمیم مهم پرده برداشت: دراپ‌باکس می‌خواهد ابری برای همه اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت‌ها باشد.

به این ترتیب دیگر دراپ‌باکس صرفا یک فضای ابری برای نگاه داشتن فایل‌های شما نخواهد بود و با API جدید خود که Datastores نام دارد، می‌کوشد به اپلیکیشن‌های ثالث هم خدمات‌رسانی کند. اپ‌های سامان‌دهی فهرست تماس یا کارها می‌توانند از این پس از دراپ‌باکس استفاده کنند، اپلکیشن‌های گیم هم می‌توانند از دراپ‌باکس برای ذخیره‌سازی مراحل بازی کاربران خود استفاده کنند.

07-10-2013 04-41-51 AM

پیش از این هم بعضی‌ها اپ‌ها مثل اپ ۱Password برای ذخیره‌سازی اطلاعات از دراپ‌باکس استفاده می‌کردند، اما با API جدید، کار بسیار ساده خواهد شد.

Datastores در دسترس توسعه‌دهندگان اندروید، iOS و جاوااسکریپت خواهد بود. یک ویژگی خوب آن پشتیبانی آفلاین خواهد بود، برای مثال اگر شما زمانی که آفلاین هستید برنامه‌های را به فهرست کارهایتان در یک اپ مدیریت کار، اضافه کنید، هر زمان که آنلاین شدید، اطلاعات جدید به فضای ذخیره‌سازی ابری دراپ‌باکس افزوده خواهد شد.

البته دراپ‌باکس نخستین ارائه‌دهنده خدمات ابری نیست که API در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد، پیش از این مایکروسافت هم با سرویس Azure چنین امکانی را به توسعه‌دهندگان iOS می‌داد. اما دراپ‌باکس با ۱۷۵ میلیون کاربرش که برای توسعه‌دهندگان بسیار جذاب‌تر خواهد بود.

علاوه بر API جدید، در همایش توسعه‌دهندگان، دراپ‌باکس از ویژگی جدید Drop-ins هم خبر داد. به این معنی که وقتی در یک اپ، save یا open را انتخاب می‌کنید، پنجره دراپ‌باکس می‌تواند باز شود و شما می‌توانید به راحتی فایل‌های مورد نظر را در فضای ابری ذخیره کنید یا از این فضا باز کنید. در همین راستا و برای بهره‌گیری از این ویژگی اپ Mailbox امروز به‌روز شده است، به این ترتیب Mailbox تنها اپ ایمیل در iOS است که به کاربر اجازه پیوست کردن فایل‌هایی به غیر از عکس را می‌دهد!

07-10-2013 04-41-18 AM

با کارهای جدید، دراپ‌باکس می‌خواهد که جانشین معنوی هارد درایوها باشد!

در انتها توصیه می‌کنم اپ به‌روز شده میل‌باکس را نصب کنید و از ویژگی جدید لذت ببرید!

زمان نشان خواهد داد که این تحولات تازه در دراپ‌باکس چقدر انقلابی بوده‌اند.

منبع: +

 
3 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  بعید نیست در آینده‌ای نزدیک حتی کار پردازش داده‌ها هم ابری بشه و گجت‌های ما تنها یک دستگاه برای دریافت و نمایش اطلاعات باشند!

  پ.ن: حتماً پریسم از این کار دراپ‌باکس تشکر خواهد کرد!!!

 2. فرشید می گوید

  تنها چیزی که باعث میشد برخی مواقع از گجت های اپلیم دلسرد بشم، همین موضوع عدم دسترسی سرویس های ایمیل به فایلهای داخل دراپ باکس یا روت بود. خبر خیلی خوبی بود. میل باکس رو آپدیت کردم. امیدوارم خود اپ ایمیل اپل هم از این API استفاده کنه یا امکانی مشابه بده.

 3. علی می گوید

  پست بعدی لطفا !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.