اپلیکیشن Minutiae : اپلیکیشنی که می‌خواهد ما را از جوزدگی و فشار جامعه خلاص کند و جنبه اجتماعی احمقانه اپلیکیشن‌های دیگر را نداشته باشد!

0

اپلیکیشن‌های اجتماعی این یک دهه را در نظر آورید. معماری کلان و و پوسته آنها طوری طراحی شده که شما را ساعت‌ها در درون خود نگه دارند. آنها می‌خواهند به شما بیاموزند که برای اینکه پرطرفدار باشید و لایک بیشتر بگیرید و فالوور بیشتر کسب کنید، بایستی حتما همرنگ جماعت شوید و حتی کارهای سخیفی کنید، کمتر بنویسید و بیشتر سلفی تصنعی بگیرید!

با این سیاست کلان آنها توانسته‌اند خیلی پیشرفت کنند. مثلا اینستاگرام دقیقا چنین راهبردی دارد.

آیا نمی‌شد در این مدت اپلیکیشن‌های اجتماعی متفاوتی طراحی کرد؟ حتما می‌شد. این همه مغز متفکر مسلما می‌توانسته‌اند یک شبکه اجتماعی با تقدم تکست طراحی کنند، اما چون همه دنبال صاحب استارت آپ شدن میلیاردی هستند، دوست ندارند برای چنین چیزهای توام با خطر شکستی، وقت و انرژی بگذارند و احتمالا سرمایه‌گذار خوبی هم پیدا نمی‌کنند.

در این وانفسا می‌خواهم یک اپلیکیشن جنون‌آمیز را به شما معرفی کنم که کلا فلسفه‌اش این است که خلاف جریان آب حرکت کند و هر کاری در اپلیکیشن‌های اجتماعی دیگر روتین است، انجام ندهد.

شعار این اپلیکیشن ضداجتماعی بودنش است. اسم این اپلیکیشن Minutiae  است و سیاست‌های بسیار عجیبی دارد!

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

۱- شما هر روز، فقط و فقط می‌توانید یک دقیقه با آن کار کنید.

۲- چیزهایی را که به اشتراک می‌گذارید، ناشناس می‌کند. یعنی دیگران نمی‌توانند ببینند که این مطلب از کیست. خب این طوری سلبریتی‌ای هم در آن شکل نمی‌گیرد تا هر مطلب احمقانه‌اش صدها هزار لایک بخورد!

۳- چیز جالب: این اپلیکیشن ۴ سال است که وارد اپ استور شده. اما مسلم است که با سیاست‌های عجیب‌اش دنبال پیدا کردن کاربرهای بی‌شمار نبوده است.

۴- این اپلیکیشن فعلا فقط ۲۵ هزار کاربر دارد. بودجه اولیه پروژه هم فقط ۱۰ هزار دلار بوده است.

۵- چیز مهم: این اپلیکیشن نمی‌خواهد کاربرانش مانند اینستاگرام عکس‌های به دقت برنامه‌ریزی‌شده از خوشبختی‌های زندگی و صحنه‌های از پیش معلوم بگیرند. بلکه به صورت رندم و تصادفی به کاربرانش آلارم می‌دهد که از هر آنچه پیرامونشان است، یک عکس بگیرند و ارسال کنند. حتی اگر این عکس خیلی هم کسل‌کننده باشد.

۶- این آلارم‌ها به همه کاربران در یک زمان فرستاده می‌شوند. به این ترتیب چیزهایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند دقیقا در یک بازه زمانی گرفته شده‌اند.

۷- وقتی آلارم گرفتید و عکس را گرفتید، صرفا ۶۰ ثانیه برای به اشتراک گذاشتن آن وقت دارید!

۸- شما نه می‌توانید کسی را دنبال کنید و نه کسی می‌تواند دنبال‌کننده‌تان شود.

سازندگان اپ می‌گویند رسانه‌های اجتماعی را چیز بدی نمی‌دانند، اما می‌خواستند کاری کنند که ما دست از تقلید دیگران برداریم و زندگی و تجربه خاص خودمان را داشته باشیم.

۹- اپلیکیشن ۴ سال فعالیت مستمر کاربرانش به میزان یک دقیقه در یک روز را یک سیکل در نظر می‌گیرد و در انتهای هر سیکل یا دوره چهار ساله به آنها نشان می‌دهد که با این روند چقدر تمامل پیدا کرده‌اند. در این زمان به او اجازه دانلود همه عکس‌های آپلودی‌اش داده می‌شود و حتی کتابی با شمارگان محدود از این عکس‌هایش هم چاپ می‌شود.

اپلیکیشن mi:nu:ti:ae رایگان است اما برخی از ویژگی‌های آن پولی هستند. دانلودش کنید.

   

پستهای اخیر

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

این بتن خودترمیم با برهم‌کنش گاز دی‌اکسیدکربن، در ۲۴ ساعت ترک‌های خود را پر می‌کند

در بتن می‌توان ردپای زیادی از کربن یافت. فناوری‌های زیادی به خدمت گرفته می‌شوند تا کارایی بتن را تقویت کرده و باعث دوام بیشتر آن شوند تا به طور غیرمستقیم فواید زیادی برای محیط زیست داشته باشد. یکی از این فناوری‌ها که در سال‌های اخیر مورد…

و حالا دیگر دوربین‌ساز مشهور و باسابقه -لایکا – هم گوشی موبایل اختصاصی خود را رونمایی کرده

لایکا، این شرکت آلمانی کهنه‌کار به سبب صنایع پیشرفته اپتیک و ساختن دوربین‌ها و لنزهای باکیفیت مشهور عام و خاص است. اما این شرکت سرانجام به صرافت ساخت یک گوشی موبایل هوشمند پرچم‌دار افتاده است. این گوشی موبایل Leitz Phone 1 نام دارد.…

اگر معماری داخلی خانه‌های نشان داده شده در انیمه‌های استودیو جیبلی، در دنیای واقعی ساخته می‌شدند…

دنیایی که استودیو جیبلی (Ghibli) در انیمه‌هاش به کودکان و آدم بزرگ‌ها نشان می‌دهد، جادویی، بی‌همانند و شگفت‌انگیز هستند. حتی روتین‌ترین جاهای نشان داده شده در این انیمه‌ها، زیبایی و نکات ظریفی در خود دارند. حالا تصور کنید که در بخش…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.