اپلیکیشن محبوب این روزهای هند: اپلیکیشنی که اپلیکیشن‌های چینی را از گوشی شما حذف می‌کند!

2

گفتگوی تمدن‌ها: رؤیای دست‌نیافتنی که تنها مفهمی انتزاعی دارد.

در دنیای امروز، تنها محدودی از مردم جوامع و کشورها، توانمندی برقراری دیالوگ را دارند و به جای گفتگوی تمدن‌ها، ما مدت زیادی است که شاهد جنگ تمدن‌ها بوده‌ایم.

ناسازگاری برخی کشورها با هم، ظاهرا هیچ وقت تمامی ندارد. در این بین چین و هند، سابقه طولانی از نیات و اقدام خصمانه علیه هم دارند. اختلاف مرزی آنها با هم، یکی از بهانه‌هاست.

در تازه‌ترین دور این دشمنی و عداوت، اپلیکیشنی به نام Remove China Apps در گوگل پلی در میان هندی‌ها به شدت در حال محبوب شدن است و تا به حال بیش از ۵ میلیون بار دانلود شده است.

بابا رامدف Baba Ramdev از مربیان برجسته یوگا و راهنمای دینی (گورو)هم به تازگی ویدئویی در توییتر منتشر کرده و در آن به صورت گام به گام، شیوه کار این اپ را توضیح داده است.

اپ «حذف اپلیکیشن‌های چینی» همان طور که از نامش برمی‌آید گوشی کاربر را اسکن می‌کند تا ببینید که کدام یکی از اپلیکیشن‌های معروف چینی روی آن نصب شده و بعد اپلیکیشن‌های چینی را حذف می‌کند. این اپلیکیشن می‌تواند اپ محبوب تیک‌تاک شرکت ByteDance باشد یا UC Browser علی بابا.

شرکت سازنده Remove China Apps، شرکت OneTouch نام دارد و در پی محبوبیت اپلیکیشن‌اش ترجیح می‌دهد که اظهار نظری در مورد چرایی کار خود نکند. ولی در سایت‌اش اپلیکیشن را ابزاری برای کمک به خوداتکایی هندی‌ها دانسته است.

هندی‌ها همچنین به تازگی قوانین محکم‌تری برای محدود کردن سرمایه‌گذاری مستقیم چینی‌ها، وضع کرده‌اند.

باید دید که دامنه این تحریم‌ها بیشتر کدام ملت را متضرر می‌کند: شرکت‌های چینی را که کاربران زیاد هند را از دست می‌دهند یا هندی‌ها را که سرمایه‌گذاری چینی‌ها را دیگر محدودتر می‌توانند پذیرا شوند.

ضمن اینکه این سوال برای آدم ایجاد می‌شود که چنین اپلیکیشنی در گوگل پلی آیا واقعا ناقض هیچ یک از شرایط گوگل پلی نیست؟

منبع: رویترز


   
2 نظرات
 1. امین می گوید

  گوگل اپلیکیشن رو حذف کرد

 2. Moe می گوید

  درود و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز
  گوگل این اپ رو حذف کرد.
  https://finance.yahoo.com/news/google-pulls-chinese-app-remover-160913955.html
  شاد و سلامت باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.