ویژگی انتقال فایل ۱۰۰ گیگابایتی دراپ‌باکس در دسترس همه کاربران قرار گرفت

0

تابستان امسال، دراپ‌باکس از نسخه بتای خصوصی ویژگی جدیدی به نام «Transfer» رونمایی کرد. هدف این ویژگی، حل مشکل دیرینه کاربران این سرویس در اشتراک‌گذاری فایل‌ها بود.

سال‌ها بود که کاربران در هنگام انتقال فایل‌ها باید تغییراتی ایجاد کرده و پس از ارسال یا دریافت آن‌ها دوباره برای همگام‌سازی دست به تغییراتی روی فایل‌ها می‌زدند. این رویه برای انتقال فایل‌های با حجم زیاد یا تعداد فایل‌های بالا بسیار دردسرساز و آزاردهنده بود.

کاربرانی که می‌خواستند دایما با هم در تعامل و همکاری باشند و فایل‌های زیادی به طور روزانه رد و بدل کنند؛ در دراپ‌باکس محدودیت‌هایی داشته و ناگزیر سراغ پلتفرم‌های دیگری برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها می‌رفتند.

اکنون، دراپ‌باکس، ویژگی «Transfer» را از حالت بتا و خصوصی خارج کرده و در دسترس همه کاربران با هر نوع حساب کاربری قرار داده است. به این ترتیب، همه کاربران دراپ‌باکس می‌توانند یک کپی از فایل‌های خود را برای دیگران ارسال کنند.

دریافت‌کنندگان این فایل‌ها نیازی ندارند حتما اکانت دراپ‌باکس داشته باشند یا فایل‌های اصلی را دستکاری کنند. دراپ‌باکس می‌گوید ویژگی «Transfer» برای مواقعی است که کاربر می‌خواهد حجم زیادی فایل نهایی را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارد. این کاربران می‌توانند خارج از دفتر و محل کار باشند.

اندازه انتقال فایل براساس نوع اکانت

البته، همان‌طور که انتظار می‌رود، حجم قابل انتقال فایل در این ویژگی دراپ‌باکس به نوع اکانت کاربران وابسته است. اکانت‌های پایه و معمولی بیشتر از ۱۰۰ مگابایت نمی‌توانند ارسال کنند. اکانت‌های Plus یا Business Standard می‌توانند تا ۲ گیگابایت فایل را در یک بار انتقال برای دیگری ارسال کنند.

اکانت‌های Professional و Business Advanced و Enterprise و Education اجازه دارند تا ۱۰۰ گیگابایت فایل را در یک انتقال برای کاربران دیگر با ویژگی Transfer ارسال کنند.

عملیات Transfer به طور خودکار پس از یک هفته از بین می‌رود اما اگر اکانت‌هایی مانند Professional و Business Advanced و Enterprise و Education داشته باشید؛ می‌توانید این‌طور تنظیم کنید که عملیات Transfer پس از ۷، ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روز منقضی شود.

دراپ‌باکس ویژگی‌های بتای دیگری را هم به حالت عمومی منتشر کرده است. مثلا، شما می‌توانید از امروز اقدام به ارسال فایل‌ها از نسخه دسکتاپ دراپ‌باکس یا اپلیکیشن iOS و همین‌طور سایت dropbox.com کنید. به علاوه، می‌توانید به فایل‌های ارسال شده توسط دیگران روی پلتفرم iOS دسترسی داشته باشید.

ویژگی جدید دیگر، سفارشی‌سازی پس‌زمینه و لوگو گیرندگان فایل‌ها در هنگامی است که می‌خواهید با ارسال یک سری فایل موافقت کنید. تمام این ویژگی‌ها از امروز در دسترس همه کاربران دراپ‌باکس قرار گرفتند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.