ادغام کامل دراپ‌باکس با جیمیل – محدودیتی برای حجم اینباکس یا اندازه فایل‌ها وجود ندارد

0

اگر شما یک کاربر دراپ‌باکس و جیمیل هستید، از امروز می‌توانید تمام فایل‌های خود را یک‌جا ذخیره و نگه‌داری کنید و دیگر نیازی به آپلود فایل‌ها روی دراپ‌باکس و ضمیمه کردن‌شان در جیمیل نیست.

سرویس ذخیره‌سازی ابری دراپ‌باکس یک افزونه جدید برای جیمیل عرضه کرده است تا به طور کامل با این سرویس ایمیل سازگار و ادغام شود.

دراپ‌باکس در ماه مارس یک همکاری جدید را با بخش Google Cloud برای متمرکزسازی محتوا، همکاری در امن‌سازی محیط‌ها و ایجاد ارتباطات منعطف‌تر و موثرتر آغاز کرد.

حاصل این همکاری به کاربران سرویس‌های گوگل اجازه می‌دهد به طور ساده‌ای محتوا خود را تنها با حساب کاربری دراپ‌باکس خود ذخیره و به اشتراک‌ بگذارند. بخش مهمی از این همکاری، ادغام دراپ‌باکس با سرویس ایمیل جیمیل است که امروز با عرضه افزونه Dropbox در دسترس قرار گرفته است.

شاید کاربران مرورگر گوگل کروم از افزونه Dropbox for Gmail استفاده کنند ولی افزونه جدید به صورت «cross browser, cross platform» است؛ به این معنی که می‌توانند روی هر مرورگری در سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS به اپلیکیشن جیمیل دسترسی داشته باشند.

فارغ از مرورگر، فارغ از پلتفرم

کاربران جیمیل با استفاده از افزونه جدید دراپ‌باکس می‌توانند دیگر نگران محدودیت‌های فضای ذخیره‌سازی اینباکس و اندازه فایل‌های خود نباشند. سرویس رایگان جیمیل گوگل فقط ۱۵ گیگابایت به کاربران می‌دهد و برای دسترسی به بیشتر از این حجم باید سرویس‌های پولی را مشترک شوند.

حالا با افزونه جدید دراپ‌باکس، کاربران جیمیل می‌توانند فایل‌ها خود را روی سرویس دراپ‌باکس آپلود و فقط لینک آن‌ها را در جیمیل قرار دهند. در گذشته، کاربران ناچار بودند فایل‌های خود را روی سرویس گوگل درایو آپلود کنند.

این ارتباط به طور برعکس هم قابل استفاده است. یعنی اگر کاربران یک ایمیل با فایل‌های ضمیمه دریافت می‌کنند؛ می‌توانند تصمیم بگیرند که فایل‌ها را دانلود کرده و به طور محلی ذخیره کنند یا مستقیما روی درایو دراپ‌باکس خود قرار دهند تا بعدا به طور آنلاین هم قابل دسترس باشد.

افزونه جدید دراپ‌باکس برای گوگل از روی G Suite Marketplace قابل دانلود است.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.