دراپ‌باکس دگرگون شد تا واقعا یک ورک‌فلو کامل برای شما باشد

0

دراپ‌باکس همانند رقبای خود با یک مفهوم ساده شروع به کار کرد: پوشه‌ای روی کامپیوتر شما که با طور کامل با کلاود هماهنگ‌سازی شده است تا شما به راحتی بتوانید از فایل‌ها و پوشه‌های خود پشتیبان‌گیری کنید یا فایل‌هایی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اما جاه‌طلبی‌های این شرکت بیشتر از یک پوشه ساده ابری است. آن‌ها می‌خواهند یک ورک‌فلو اصلی روی سیستم شما باشند؛ مانند گوگل داکس، مایکروسافت آفیس، اسلک، Salesforce و Trello.

امروز از نسخه جدید دسکتاپ نرم‌افزار دراپ‌باکس به نام the new Dropbox رونمایی شد. براساس پست منتشر شده در وبلاگ این شرکت، دراپ‌باکس جدید برای هر نوع متا پلتفرمی طراحی شده است تا «کار برای کار» باشد و بتوانید همه‌چیز را سازمان‌دهی کنید.

بزرگ‌ترین ویژگی دراپ‌باکس جدید قابلیت ساختن فایل و اسناد و همکاری با مجموعه‌های نرم‌افزاری دیگر بدون خارج شدن از نرم‌افزار دراپ‌باکس است.

تازه‌های سایت گلونی:
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

یعنی شما می‌توانید انواع اسناد و فایل‌های مایکروسافت آفیس را در همان برنامه دراپ‌باکس ویرایش کنید. می‌توانید اسنادی برای گوگل داکس بسازید و بعد ویرایش یا به اشتراک بگذارید.

کار با اسلایدها و صفحات گسترده ساده‌تر شده است و از مکالمات اسلک یا قابلیت‌های ویدیو کنفرانس Zoom سود ببرید. شما می‌توانید هر فایل دراپ‌باکس را روی این پلتفرم‌ها به اشتراک گذاشته و بعد از طریق پلتفرم Atlassian مدیریت کنید.

افزایش تمرکز، چندوظیفگی و بهره‌وری

نسخه جدید دراپ‌باکس به یک نرم‌افزار مرکزی گردش کار تبدیل شده است تا شما فقط یک نرم‌افزار روی دسکتاپ باز کرده و با آن در تعامل باشید. دیگر نیازی به باز کردن چندین نرم‌افزار و انتقال فایل‌ها میان ان‌ها نیست.

این ویژگی به وضوح تمرکز و چندوظیفگی را افزایش داده و منجر به بهبود بهره‌وری می‌شود چون حواس‌پرتی کمتری در پی داشته و زمان تلف شده‌ای وجود ندارد. یک نوار جست‌وجوی یکپارچه‌ای هم برای دراپ‌باکس جدید طراحی شده است تا هر چیزی سریعا در دسترس قرار گیرد.

شاید زمان ببرد تا بفهمیم واقعا دراپ‌باکس جدید یک رقیب برای پلتفرم‌هایی مانند Trello شده است یا خیر.

شرکت دراپ‌باکس در اطلاعیه خود تذکر می‌دهد اگر کاربر فعلی سرویس‌های این شرکت هستید؛ هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و فایل یا اطلاعاتی از بین نمی‌رود. نسخه جدید دسکتاپ دارپ‌باکس برای ویندوز و مک را از اینجا دانلود کنید.

منبع

   

پستهای اخیر

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

انحصار حتی در چین هم جریمه می‌شود: علی بابا ۲.۸ میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه…

از سوی مقامات نظارت کننده بر قوانین چین، شرکت علی بابا به پرداخت 18.23 میلیارد یوان، معادل 2.8 میلیارد دلار، جریمه به خاطر سرپیچی از قوانین ضدانحصار جریمه شده است. گفته می‌شود که این غول فناوری از برتری خود در بازار سوء استفاده کرده است.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.