دراپ‌باکس دگرگون شد تا واقعا یک ورک‌فلو کامل برای شما باشد

0

دراپ‌باکس همانند رقبای خود با یک مفهوم ساده شروع به کار کرد: پوشه‌ای روی کامپیوتر شما که با طور کامل با کلاود هماهنگ‌سازی شده است تا شما به راحتی بتوانید از فایل‌ها و پوشه‌های خود پشتیبان‌گیری کنید یا فایل‌هایی را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اما جاه‌طلبی‌های این شرکت بیشتر از یک پوشه ساده ابری است. آن‌ها می‌خواهند یک ورک‌فلو اصلی روی سیستم شما باشند؛ مانند گوگل داکس، مایکروسافت آفیس، اسلک، Salesforce و Trello.

امروز از نسخه جدید دسکتاپ نرم‌افزار دراپ‌باکس به نام the new Dropbox رونمایی شد. براساس پست منتشر شده در وبلاگ این شرکت، دراپ‌باکس جدید برای هر نوع متا پلتفرمی طراحی شده است تا «کار برای کار» باشد و بتوانید همه‌چیز را سازمان‌دهی کنید.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

بزرگ‌ترین ویژگی دراپ‌باکس جدید قابلیت ساختن فایل و اسناد و همکاری با مجموعه‌های نرم‌افزاری دیگر بدون خارج شدن از نرم‌افزار دراپ‌باکس است.

یعنی شما می‌توانید انواع اسناد و فایل‌های مایکروسافت آفیس را در همان برنامه دراپ‌باکس ویرایش کنید. می‌توانید اسنادی برای گوگل داکس بسازید و بعد ویرایش یا به اشتراک بگذارید.

کار با اسلایدها و صفحات گسترده ساده‌تر شده است و از مکالمات اسلک یا قابلیت‌های ویدیو کنفرانس Zoom سود ببرید. شما می‌توانید هر فایل دراپ‌باکس را روی این پلتفرم‌ها به اشتراک گذاشته و بعد از طریق پلتفرم Atlassian مدیریت کنید.

افزایش تمرکز، چندوظیفگی و بهره‌وری

نسخه جدید دراپ‌باکس به یک نرم‌افزار مرکزی گردش کار تبدیل شده است تا شما فقط یک نرم‌افزار روی دسکتاپ باز کرده و با آن در تعامل باشید. دیگر نیازی به باز کردن چندین نرم‌افزار و انتقال فایل‌ها میان ان‌ها نیست.

این ویژگی به وضوح تمرکز و چندوظیفگی را افزایش داده و منجر به بهبود بهره‌وری می‌شود چون حواس‌پرتی کمتری در پی داشته و زمان تلف شده‌ای وجود ندارد. یک نوار جست‌وجوی یکپارچه‌ای هم برای دراپ‌باکس جدید طراحی شده است تا هر چیزی سریعا در دسترس قرار گیرد.

شاید زمان ببرد تا بفهمیم واقعا دراپ‌باکس جدید یک رقیب برای پلتفرم‌هایی مانند Trello شده است یا خیر.

شرکت دراپ‌باکس در اطلاعیه خود تذکر می‌دهد اگر کاربر فعلی سرویس‌های این شرکت هستید؛ هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و فایل یا اطلاعاتی از بین نمی‌رود. نسخه جدید دسکتاپ دارپ‌باکس برای ویندوز و مک را از اینجا دانلود کنید.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.