عکسی نادر و جالب از ببر سیبری در زیستگاهش

0

در سال ۲۰۱۳، ساشا فونسکا شیفتگی خود به حیوانات را به یک حرفه تبدیل کرد. اکنون، این عکاس آلمانی الاصل و مستقر در دبی، مناظر بی‌نظیری از حیات وحش ثبت می‌کند. او از تکنیکی به نام تله‌اندازی با دوربین استفاده می‌کند. به جای تله‌های روتین که حیوانات را به بند میکشند، او دوربین‌های در محل‌های مناسب جاسازی می‌کند تا با حرکت جانداران فعال شوند و عکس ثبت کنند.

قدرت این تله‌های دوربینی اخیراً زمانی ثابت شد که فونسکا توانست عکسی از یک ببر سیبری کمیاب را در محیط طبیعی خود ثبت کرد.

این گربه‌‌سان‌های بزرگ در معرض خطر انقراض، بزرگ‌ترین گربه‌های جهان هستند، اما تنها حدود ۵۰۰ گربه در طبیعت باقی مانده . آن‌ها عمدتاً در جنگل‌های شرق روسیه زندگی می‌کنند و این جایی است که فونسکا تله دوربینی خود را در دسامبر ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد.

«تله‌های دوربین به من این امکان را می‌دهند که تصاویری از حیات وحش به صورت مخفیانه بگیرم که در غیر این صورت نمی‌توانم آن‌ها را بگیرم». ببر‌ها عمدتاً شبگرد هستند، به این معنی که بیشتر در طول شب فعال هستند. شما می‌توانید ماه‌ها یا حتی سال‌ها را در معرض خطر سپری کنید و حتی یک عکس هم نگیرید اما تله‌های دوربین این کار را ممکن می‌کنند. ”

اما نباید فکر کنید نصب و تنظیم تنظیم تله دوربین آسان است، «این مهارت، چیزی فراتر از بستن دوربین با دنباله به یک درخت است. این کار مانند راه‌اندازی یک استودیو در طبیعت است. ”

به لطف تخصص خود در زمینه تله‌های دوربینی، این عکاس توانست از یک ببر نر عکس بگیرد که قبلا شناسایی نشده بود.

به عنوان یک هدیه ویژه، به این عکاس به خاطر عکس بی‌نظیرش، محققان به عکاس اجازه دادند نام او را انتخاب کند. فونسکا نام لئو را به دلیل الگوی L متمایز روی استخوان گونه‌اش ببر و همچنین به افتخار نویسنده روسی، لئو تولستوی، انتخاب کرد.

فونسکا با کار خود امیدوار است که توجه مردم را به مبارزه برای حفظ گونه ببر سیبری یا آمور جلب کند. تنها ۳-۴٪ از مساحت قلمرو طبیعی آنها جزو حیات وحش و پارک‌های ملی حفاظت شده است. علاوه بر این، ببر‌های سیبری به خاطر پوست و اعضای بدن که در طب سنتی چینی استفاده می‌شود، شکار می‌شوند.

اینکه امروزه ببر‌های وحشی سیبری در جهان وجود دارد، چیزی شبیه به یک معجزه است. ببر سیبری و اکوسیستم آن برای تضمین بقای خود نیاز فوری به حمایت و حفاظت دارند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.