مجله اسمیتسونین برندگان نوزدهمین مسابقه عکاسی سالانه خود را اعلام کرد

0

عکسی با این سوژه که ما چگونه در طول همه‌گیری کرونا، رابطه خود را با هم حفظ کردیم، جایزه برتر نوزدهمین مسابقه عکس سالانه مجله اسمیتسونین را به  دست آورد.

بیش از ۴۷ هزار عکس در این مسابقه شرکت کرده بودند. علاوه بر جایزه بزرگ، برندگان در شش بخش و همچنین جایزه برگزیده خوانندگان معرفی شدند.

تصویر برنده از آن عکاسی به نام Sinsee Ho بود و در سال نوی چینی ۲۰۲۱ در مالزی گرفته شده بود. که به طور معمول زمانی برای گردهمایی‌های بزرگ است. او  برای گرفتن عکس از یک سه پایه و تایمر ۱۰ ثانیه‌ای استفاده کرد. (عکس را نتوانستم اینجا به خاطر ملاحظاتی بیاورم.)

برندگان همچنین در شش دسته فردی – طبیعیت، مردم، سفر، تجربه آمریکایی، تصاویر تغییر یافته، و موبایل اعلام شدند.

همچنین بیش از ۱۳۰۰۰ رای برای جایزه انتخاب خوانندگان به شاینا استیونز داده شد. عکس جذاب استیونز درست در حیاط خلوت خودش گرفته شده است. در عکس، شوهر استیونز داخل قوطی را به پسر ۲ ساله‌شان نشان می‌دهد که تازه با شیری که تازه جمع‌آوری کرده بود.

کرگدن سفید شمالی در حال استراحت با نگهبانش

پدری که به کودک نوپای خود شیر تازه دوشیده شده را نشان می‌دهد

تنوع رنگ‌‌ها در لباس یک بومی آمریکا – برنده قسمت تجربه آمریکایی. کنت شرلی از گروه رقص Indigenous Enterprise

مورچه‌ها و شته‌ها –  پراتامش قدکار – برنده، دنیای طبیعی. شته‌ها و مورچه‌ها در یک رابطه همزیستی همزیستی دارند: شته‌ها شیره گیاهان را می‌مکند و سپس ماده‌ای به نام عسلک ترشح می‌کنند که به مورچه‌ها غذا می‌دهد و آن‌ها نیز به نوبه خود از شته‌ها در برابر شکارچیان محافظت می‌کنند.

نمای رنگارنگ یک ساختمان اداری در توکیو

نمای هوایی از کارگران در بنگلادش که نوارهای پنبه‌ای را برای خشک کردن آویزان کرده‌اند – سلطان احمد نیلوی- فینالیست بخش سفر.

کشتی‌های متروک کره شمالی در سواحل روسیه-  Andrey Krovlin

خانه یخی در دریاچه ایری

بچه میمون‌های برفی در حال بازی در یک چشمه آب گرم در ژاپن

آتشفشان Fagradalsfjall در شبه جزیره Reykjanes ایسلند در مارس ۲۰۲۱ برای اولین بار در شش هزار سال گذشته فوران کرد. این عکس در اوایل فروردین گرفته شده. این فوران تقریباً شش ماه به طول انجامید.

پل‌های متمایز باسکول شیکاگو، که از سیستمی از چرخ دنده‌ها و وزنه‌های تعادل برای کشیدن سازه‌ها به سمت بالا و عقب استفاده می‌کنند تا به کشتی‌های  اجازه عبور از زیر آن را بدهند. این یکی از ویژگی‌های شناخته شده معماری باشکوه این شهر است. شیکاگو بیش از هر شهر دیگری در جهان دارای پل‌های متحرک است.

مردی مراسم صبحگاهی را در یامونا گات، دهلی نو، هند انجام می‌دهد.

عکس سیاه و سفید فردی که زیر نورگیر ایستاده با عنوان “در انتظار امید


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.