دانشجویان دانشگاه جانز هاپکینز با اختراع یک نوار چسب خوراکی مشکل تهیه لقمه‌های غذایی صبحانه را حل کردند!

0

بوریتو، نوعی غذای مکزیکی است که با تورتیلای گندمی درست شده و با مواد مختلفی پر می‌شود. بوریتو به‌عنوان صبحانه در مکزیک سرو می‌شود و معمولا برای پخت، نان تورتیلای قیف‌شده به دور مواد را سرخ یا بخارپز می‌کنند. انواع مختلف بوریتو با گوشت مرغ یا گوساله یا انواع کالباس، برنج، لوبیای پخته و سبزیجاتی چون کاهو، گوجه، پنیر و سس های تند و خوش طعم تهیه می شوند. بوریتو در واقع، صبحانه چوپانان مکزیکی بوده است و نان تورتیلای گندم، جزو اصلی این غذای لذیذ به شمار می آید. داخل آن را می‌توان با تخم مرغ نیمرو، سوسیس و کالباس و یا گوشت و مرغ و مقدار زیادی فلفل چیلی پر کرد.

اگر از خوردن بوریتو یا لقمه‌ها و ساندویچ‌های مشابه لذت می‌برید، احتمالاً حداقل یک بار پیش آمده که وقتی کیف خود را باز کرده‌اید، باز شدن نان پیرامون مواد غذایی و پخش شدن آنها را تجربه کرده باشید و شانس خوردن یک میان وعده خوب را از دست داده باشید.

دقیقاً به همین دلیل، گروهی از دانشجویان دانشگاه جانز هاپکینز به دنبال یافتن راه حلی، نوار چسب خوراکی اختراع کرده‌اند و نماش را گذاشته‌اند: Tastee Tape.

این اختراع خلاقانه در روز طراحی مهندسی دانشگاه جانز هاپکینز در ۳ مه – رویدادی سالانه که در آن دانشجویان دانشکده مهندسی وایتینگ پروژه‌های نمونه اولیه خود را به نمایش می‌گذارند، معرفی شد.

تایلر گوارینو، ماری اریک، ریچل نی و ارین والش این اختراع ساده، اما کاربردی را ارائه کردند. پیشینه جمعی آنها در مهندسی شیمی و بیومولکولی به آنها کمک کرد تا یک نوار خوراکی ساخته شده از “داربست فیبری” بسازند.

آنها ابتدا در مورد نوار و چسب‌های مختلف یاد گرفتند، و سپس برای یافتن همتایان خوراکی آنها دست به کار شدند. چندین دستور العمل و آزمایش آزمایشی را انجام دادند تا اینکه به ترکیبی برنده رسیدند.

Tastee Tape در نوارهای کوتاه دو اینچی که روی کاغذ مومی چسبانده شده است ارائه می‌شود. هنگامی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، به سادگی نوار را از روی ورقه بردارید، آب اضافه کنید تا کیفیت چسبندگی آن فعال شود و روی لایه نان خارجی نصب کنید. در حال حاضر دانش آموزان در حال درخواست ثبت اختراع هستند و نمی‌توانند فرمول مخفی خود را برای این محصول مفید فاش کنند. چیزی که گفته‌اند این است که تمام مواد تشکیل دهنده آن برای مصرف بی‌خطر هستند. این نوار نامرئی و بی‌مزه است. البته نسخه آبی آن هم وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.