بررسی سریال جدید آسمان شب Night Sky – با بازی سیسی اسپیسک و جی کی سیمونز

0

این سال‌ها واژه علمی تخیلی خیلی بد استفاده می‌شود. طوری که به هر فیلم فانتزی هم علمی تخیلی می‌گویند و نیز به هر فیلم یا سریالی که داستانش در آینده روایت شود و متناسب با آن از فناوری‌های آن زمان استفاده شود. اینها با تعریف شخصی من از علمی تخیلی نمی‌خوانند. ولی بگذریم.

در سریال آسمان شب Night Sky شاید ایده اصلی را پورتالی به یک دنیای دیگر بشود در نظر گرفت، اما شاید بعضی‌ها روی زوج فداکار و سالخورده زوم کنند و رابطه آنها برایشان مهم باشد.

سریال آسمان شب Night Sky، را می‌شود سه شوی با هم ترکیب شده دانشت. داستان این سریال عاشقانه در مورد یک زوج فداکار و سالخورده است که آخرین سال‌های زندگی مشترک خود را پشت سر می‌گذارند. داستان دوم را می‌شود ایده وجود یک پورتال بین کهکشانی دانست و داستان سوم هم یک تریلر با ایده رقابت جوامع مختلفی که دچار تضاد منافع شده‌اند.

روایت اول خوب از آب درآمده. در واقع، آنقدر خوب است که وقتی خللی در رابطه این زوج ایجاد می‌شود، ناراحت می‌شویم.

این زوج، معلم بازنشسته مدرسه -ایرنه یورک- و شوهر نجارش -فرانکلین- هستند که نقش آنها توسط سیسی اسپیسک و جی کی سیمونز بازی می‌شود.

آنها ترکیب و کنش خوبی با هم ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید تمام نیم قرن زندگی یورک‌ها را از ورای سکانس‌های محدود احساس کنید. همان طور که مشکلات دوران پیری و نگرانی از پایان این زوج را ناراجت می‌کند.

یورک‌ها هنوز در خانه‌ای زندگی می‌کنند که مطابق فلش بک، در اواخر دهه ۷۰ به آنجا نقل مکان کرده بودند و شروع به ساختنش کرده بودند. توانایی حرکتی ایرنه در حال حاضر پس از یک سقوط کاهش یافته و فرانکلین حافظه‌اش نقصان پیدا کرده، آن‌ها تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارند تا خانه را بفروشند…

سریال آسمان شب Night Sky

اما آنها نمی‌خواهند خانه را ترک کنند. در خانه رازی وجود دارد. در آلونک آن‌ها ورودی یک تونل وجود دارد که آن‌ها را به ایستگاه تماشای مشرف به سیاره‌ای ناشناخته و متروکه می‌برد. به گفته فرانکلین، آن‌ها ۸۵۶ بار از آن بازدید کرده‌اند، اما هرگز جرأت نکردند دری را باز کنند که به آن‌ها اجازه ورود به آن را بدهد.

اما ما همچنین می‌دانیم که این خانه‌ای است که آن‌ها پسرشان مایکل را در آن بزرگ کرده‌اند. آنها ۲۰ سال قبل او را به دلیل خودکشی از دست داده‌اند. به همین دلیل پورتال و آرامشی که از آن کسب می‌کنند برایشان اهمیت دارد. به موازات روایت زندگی یک زوج به نظر می‌رسد که ما کم کم به این نتیجه می‌رسیم که با  یک داستان تمثیلی صمیمانه طرف هستیم.

اوضاع به همین شکل پیش می‌رود که واقعه‌ای رخ می‌دهد … و بعد آن توجه ما به یک داستان فرعی جلب می‌شود. داستانی که در آرژانتین می‌گذرد. استلا (جولیتتا زیلبربرگ) در حال گذراندن یک زندگی منزوی است تا اینکه راز خانوادگی را برای دختر نوجوانش تونی (روسیو هرناندز) فاش می‌کند. اینکه او در حال محافظت از پورتالی است که در کلیسایی نزدیک خانه منزوی آن‌ها قرار دارد.

«آسمان شب» بسیار شبیه یکی دیگر از سریال‌های ترکیبی اخیر آمازون یعنی «محدوده بیرونی» Outer Range از آب درآمده که در آن هم یک درام خانوادگی با یک داستان تخیلی ترکیب شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.