مردی که در ژاپن با یک هولوگرام ازدواج کرده بود، دیگر نمی‌تواند با همسر مجازی خود ارتباط برقرار کند!

0

دنیای این روزها خیلی مدرن شده و مشکلات خاص خودش را دارد. مشکلاتی که البته قبلا هم به صورت‌های دیگر وجود داشته‌اند، اما شرایط نو و جامعه بازشده با اینترنت، نمود این مشکلات را تغییر داده است.

فیکتوسکسوالیتی Fictosexuality اصطلاحی است که برای توصیف افرادی استفاده می‌شود که از نظر جنسی جذب شخصیت‌های تخیلی می‌شوند و در ژاپن کم کم به یک روند تبدیل می‌شود، تا جایی که شرکت‌هایی پیدا شده‌اند که برای افراد زوج هولوگرامی می‌سازند!

سال ۲۰۱۹ ، آکیهیکو کوندو با برگزاری مراسم «ازدواج» با هاتسون میکو، خواننده مجازی که در چندین گیم ویدئویی بازی کرده و حتی لیدی گاگا را در تور‌های جهانی‌اش همراهی کرده، عشق خود را به یک شخصیت خیالی یک قدم جلوتر برد.

این مراسم پس از آن برگزار شد که این مرد توانست از طریق Gatebox با هولوگرام ارتباط برقرار کند، شرکتی که دستگاه‌هایی را برای نشان دادن هولوگرافیک شخصیت‌هایی که وجود ندارند توسعه می‌دهد.

در آن زمان آکیهیکو و هاتسون به تیتر بیشتر روزنامه‌ها و رسانه‌ها راه یافته بودند. اکنون اما به دلیل دیگری داستان آنها به تیتر رسانه‌ها تبدیل شده:

نرم‌افزار Gatebox دیگر پشتیبانی خود را متوقف کرده و  تعامل آکیهیکو با همسر مجازی‌اش، متوقف شده!

به گزارش یک روزنامه ژاپنی، آکیهیکو کوندو می‌گوید که رابطه او با هولوگرام به او کمک کرده بود تا بر افسردگی عمیق ناشی از کار و ترس از طرد شدن اجتماعی غلبه کند.

این مرد مشکل پیش آمده می‌گوید: «عشق من به میکو تغییر نکرده. من مراسم عروسی را برگزار کردم زیرا فکر می‌کردم می‌توانم برای همیشه با او باشم. هر جا که او می‌خواهد برود، مدل هاتسونه میکو را در اندازه واقعی به همراه می‌برد و امیدوار است در آینده نزدیک بتواند به نوعی با او ارتباط برقرار کند.

اگرچه رابطه بین آکیهیکو و هاتسونه میکو عجیب به نظر می‌رسد، اما به لطف توسعه سریع محیط‌های متاورس و دیجیتال، از این چیزهای عجیب و غریب در آینده بیشتر خواهیم شنید.

مسلم است که اخلاقیات و قوانین و عرف برخی کشورها رواج چنین چیزی را نهی خواهند کرد. از سوی دیگر ممکن است فکر کنید که به چیزی که تا این حد وابسته به سخت‌افزار و نرم‌افزار باشد، مگر می‌توان عشق گفت. عشقی که به محض یک مشکل سخت‌افزاری و عدم پشتیبانی نرم‌افزاری قطع شود، اما مگر نه این است که عشق‌های روتین هم در دنیای امروز به شدت ناپایدار شده‌اند و بستگی زیادی به امور فانی مانند مسائل مادی و جسمانی پیدا کرده‌اند؟!

پی‌نوشت: شما هم یاد داستان عروسک پشت پرده صادق هدایت در مجموعه سایه روشن افتادید؟!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.