هتل درختی بی‌نظیر و زیبا برای پرندگان

0

در نزدیکی قطب شمالی در یک منطقه جنگلی در لاپلند سوئد پروژه جالب رونمایی شده: یک هتل زیبا  با نمایی بیرونی یک آپارتمان درختی زیبای پرندگان!

این اقامتگاه را Bjarke Ingels Group (BIG) را ساخته  و Biosphere نام دارد و  بخشی از پروژه Treehotel است.

در نمای بیرونی آن  ۳۵۰ خانه پرنده با اندازه و شکل متفاوت قرار دارد و حتی می‌تواند  زیستگاهی برای زنبورها و خفاش ها نیز باشد و اقامت‌کنندگان می‌توانند پیوسته صدای پرندگان را بشوند.

این پروژه با همکاری متخصص پرندگان -اولف اوهمان- رئیس انجمن پرنده شناسی Norrbotten طراحی شده. پس مشکلاتی که شما ممکن است در هنگام خواندن این سطور به آن فکر کنید مانند مسئله مواد دفعی پرندگان یا سر و صدای آنها قبلا پیشبینی شده است.

این شرکت می‌گوید محل قرارگیری خانه‌های پرنده نسبتاً ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع برای اطمینان از نور و مناظر مطلوب طراحی شده است.

اندازه دهانه و فضای داخلی متناسب با پرندگان مختلف طراحی شده. مهمانان این فرصت را دارند که زندگی پرندگان را در نزدیکی خود تجربه کنند و خود را در مرکز طبیعت بیابند.

این زیست کره توسط یک پل معلق قابل دسترسی است و فضای داخلی آن ۳۴ متر مربع است.

در طبقه همکف بخش مسکونی انسانی آن  یک قسمت نشیمن با یک صندلی معلق و یک مبل قرار دارد. حمام با دوش و سونا نیز در آن پیشبینی شده است. اتاق نشیمن با یک نردبان به یک اتاق خواب نیم طبقه منتهی می‌شود که شامل یک تخت دونفره است. علاوه بر این، بازدیدکنندگان می توانند از طریق یک تراس به پشت بام برسند تا منظره ۳۶۰ درجه از جنگل را ببینند.

اگر می‌خواهید یک شب را در بیوسفر بگذرانید، بسته به زمان سال، حداقل هزینه ۱۲۰۰۰ کرون برای هر شب (تقریبا ۱۱۸۰ دلار آمریکا) است.

منبع: BIG

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.