آشنایی با شرایط تحصیل پزشکی در کشور چک

0

رپورتاژ

تحصیل رشته پزشکی در چک و در قلب اروپا یک فرصت استثنایی برای علاقه مندان این رشته جذاب محسوب می شود. کشور چک در مرکز اروپا واقع شده و همه ساله پذیرای دانشجویانی از سراسر دنیا است. وجود دانشگاه های معتبر و امکان تحصیل به زبان انگلیسی کشور چک را به گزینه ای جذاب برای دانشجویان بین الملل تبدیل کرده است. در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های جمهوری چک و همچنین به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در چک می پردازیم.

کشور جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که در قلب اروپا قرار دارد. این کشور با ثروت های تاریخی و ساختار فرهنگی خود، جلب توجه می کند. چک خانه حدود ۴۲۰۰۰ دانشجوست و سالهاست که فرصت های تحصیلی با کیفیت و مقرون به صرفه را به دانشجویان از سراسر جهان، ارائه می دهد.

چک با داشتن دانشگاه های متعدد در حوزه سلامت، در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این کشور دانشگاه چارلز، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که دارای ۵ دانشکده مختلف پزشکی است.

 

دانشکده های پزشکی در چک

در جمهوری چک، می توانید پزشکی را به زبان انگلیسی بخوانید و در یک دوره ۶ ساله، پزشکی عمومی خود را تکمیل کنید. برای برنامه انگلیسی دندانپزشکی در چک، ۵ سال تحصیل زمان نیاز است.  هزینه های دانشکده های پزشکی در چک از حدود ۸۵۰۰ یورو تا ۱۴۰۰۰ یورو در سال متغیر است.

هشت دانشکده پزشکی مختلف برای آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در جمهوری چک وجود دارد:

 • دانشکده پزشکی اول دانشگاه چارلز، پراگ
 • دانشکده پزشکی دوم دانشگاه چارلز، پراگ
 • دانشگاه چارلز سوم دانشکده چارلز، پراگ
 • دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز، پیلسن
 • دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز هرادتس کرالووه
 • دانشکده پزشکی دانشگاه استراوا، استراوا
 • دانشگاه ماساریک، برنو
 • دانشگاه پالاتسکی، اولوموک

 

شرایط تحصیل پزشکی در جمهوری چک

اگر قصد تحصیل پزشکی در اروپا را دارید، جمهوری چک یکی از بهترین کشورها در زمینه آموزش پزشکی است. این کشور با آموزش با کیفیت و تثبیت شده خود، دانشجویان را با دقت انتخاب کرده و آنها را در دانشکده های مختلف پزشکی چک می پذیرد. قبل از تحصیل پزشکی در چک، لازم است در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی، نمرات خوبی کسب کرده باشید و یا سطح متوسط به بالای دانش در این دروس را کسب کنید. همچنین تسلط نسبی به زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر چک، لازم است.

اگر قصد تحصیل در چک را دارید، نمره دیپلم دبیرستان شما باید ۶۰ و بالاتر باشد. علاوه بر این، هر دانشگاه برای گروه پزشکی و دندانپزشکی امتحانات خاص خود را دارد. شما باید این امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارید. همچنین کسب حداقل نمره ۵.۵ از هر بخش در آیلتس، که در آن باید مهارت زبان انگلیسی خود را ثابت کنید، و داشتن میانگین ۶ در مجموع، روند شما را آسان تر می کند. اگر سطح زبان انگلیسی شما در حد مطلوب نیست، می توانید به مدت ۱ سال در دانشگاه تحصیلات مقدماتی را بگذرانید.

 

چرا آموزش پزشکی در جمهوری چک؟

 • ارائه آموزش با کیفیت در دانشگاه های معتبر چک
 • مقرون به صرفه بودن تحصیل، زیرا CZK در چک استفاده می شود نه EUR
 • فرصت آموزش پزشکی به زبان انگلیسی
 • عضویت دانشکده های پزشکی چک در برنامه اراسموس و امکان گذراندن بخشی از دوره تحصیلی، در کشورهای دیگر
 • فرصت تحصیل در یک محیط بین المللی

 

رشته پزشکی در دانشگاه چارلز

نام اصلی چکی دانشگاه چارلز Karlova Univerzita است. این دانشگاه قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه دولتی جمهوری چک محسوب می شود. دانشگاه چارلز، در سال ۱۳۴۸ میلادی تاسیس شد و مهم ترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در چک است. دانشگاه چارلز در پراگ، پایتخت جمهوری چک واقع شده و به همین دلیل در بین دانشجویان به دانشگاه پراگ نیز شهرت دارد.

دانشگاه چارلز دارای پنج دانشکده است: دانشکده های ۱، ۲ و ۳ در شهر پراگ، دانشکده چهارم در شهر Hradec Kralove و دانشکده پنجم در شهر Plzen واقع شده اند. هدف اصلی دانشکده ها ارائه آموزش پزشکی با کیفیت بالا و تثبیت دانش پزشکی توسط پزشکان آموزش دیده و ماهر، از طریق تحقیقات است. بسته به دانشکده ای که انتخاب می کنید، شانس گذراندن دوره پزشکی در بزرگترین بیمارستان های اروپا به شما داده می شود.

دانشگاه چارلز، بر اساس رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۸، به عنوان بهترین دانشگاه چک انتخاب شد. دانشگاه چارلز به عنوان هشتاد و پنجمین دانشگاه برتر اروپا انتخاب شد و توانست وارد ۱۰۰ دانشگاه برتر شود. در میان فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز پراگ، نام پزشکان، ورزشکاران و زنان سرشناسی یافت می شود.

 

رشته پزشکی در دانشگاه پالاتسکی

دانشگاه پالاتسکی یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های چک است که در شهر اولوموک قرار دارد. دانشگاه پالاتسکی در سال ۱۵۷۳ میلادی تأسیس شد و یکی از دانشگاه های عالی برای تحصیل پزشکی در چک است. دانشگاه Palacky دارای ساختار قوی در آموزش پزشکی و دندانپزشکی است.

شهر اولوموک با حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو، دارای بالاترین تمرکز دانشجویان در اروپای مرکزی است. امکانات مدرن و فرصت های پژوهشی، توجه دانشمندان داخلی و خارجی را به دانشگاه پالاتسکی جلب می کند. از افراد برجسته ای که در دانشگاه پالاتسکی تدریس، کار و تحصیل کرده اند، می توان به آلبرشت فون والنشتاین و گرگور مندل اشاره کرد.

این موسسه آموزشی با کیفیت در اروپا، عنوان بهترین موسسه آموزشی را دارد. پس از تحصیلات با کیفیتی که در قالب استانداردهای اروپایی دریافت خواهید کرد، مدرکی خواهید داشت که در ایران و در تمام کشورهای اروپایی و آمریکا، معتبر است. در آزمون های ورودی دانشگاه پالاتسکی، باید در آزمون های دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، انگلیسی عمومی و انگلیسی پزشکی نمره بالایی کسب کنید.

 

رشته پزشکی در دانشگاه ماساریک

یکی از تحسین برانگیزترین دانشگاه های اروپای مرکزی، دانشگاه ماساریک است. ماساریک در برنو، شهری دلپذیر در جمهوری چک، با فضایی امن و دانشجویی قرار دارد. جای تعجب نیست که بیش از ۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی که اکنون ۹۰۰ نفر از آنها دانشجوی پزشکی در چک هستند، این مکان را به عنوان خانه دوم خود انتخاب کرده اند.

دانشکده پزشکی این دانشگاه شهرت جهانی بسیار خوبی برای برنامه های تحصیل پزشکی عمومی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی به دست آورده است. دانشگاه ماساریک در حال حاضر به روزترین مدرک پزشکی را در کشور جمهوری چک ارائه می دهد.

دانشکده پزشکی ماساریک با پذیرش دانشجو از سرتاسر جهان، یک مرکز فرهنگی پر جنب و جوش به حساب می آید. تحصیل در یک محیط بین المللی می تواند تجربه ای بسیار غنی باشد. می توانید از یکدیگر حمایت کنید و از یکدیگر یاد بگیرید و به معنای واقعی کلمه، دوستانی از سراسر جهان پیدا کنید. در طول تحصیل، شما نه تنها با دانشجویان پزشکی از اروپا، به عنوان مثال آلمان، فرانسه، سوئد، بلکه از سایر نقاط جهان مانند انگلستان، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، هند، کره،، کانادا، امریکا، ژاپن و… ملاقات خواهید کرد.

 

اقدام برای تحصیل پزشکی در چک

مجموعه آسپیان، نماینده رسمی بهترین دانشگاه های جمهوری چک در ایران، مرجعی مطمئن و معتبر برای اقدام جهت تحصیل در چک، به حساب می آید. این مجموعه علاوه بر همراهی دانشجویان در تمام مراحل مربوطه، برگزار کننده رسمی آزمون های ورودی این دانشگاه ها نیز هست. برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران ما تماس بگیرید.

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5