10 هک یا ترفند روانشناسی که در موقعیت‌های زیادی برایتان مفید خواهند بود!

0

1- به یاد آوردن نام مردم از نان شب واجب‌تر است!

اسم افراد مسلما چیز مهمی برای آنهاست و وقتی با نامشان از آنها درخواست کنید یا سر صحبت را باز کنید تاثیر بسیاری بر روی آنها می‌گذارد. بعضی از ما، حافظه اسمی بدی داریم. خودتان را نبازید و اگر به محیط جدیدی رفتید و با افراد تازه‌ای آشنا شدید، اسمشان را جایی در گوشی یا دفترچه‌ای یادداشت کنید یا اینکه در ذهنتان بین ویژگی‌های بدنی و رفتاری و موقعیتی آنها و اسمشان ارتباطی ایجاد کنید و با روش تداعی معنای اسمشان را به خاطر بسپارید.

2- وقتی کار جدیدی را آغاز می‌کنید، انتظار خاصی از خودتان نداشته باشید

با خودتان مثلا بگویید «به کلاس فرانسه می‌روم، فقط می‌خواهم کمی آشنایی پیدا کنم. قرار نیست فرانسه یاد بگیرم. اگر استعدادش را هم نداشتم، چیزی نمی‌شود.» یا اینکه «حالا این روش کسب و کار را امتحان می‌کنم، اگر نتیجه داد که چه بهتر، اگر نتیجه نداد هم چیزی را از دست نمی‌دهم.»

این ترفند برای شهامت آغاز کردن برخی کارها، مفید است.

3- جذاب‌ترین موضوع گفتگو با بیشتر مردم، موضوعات شخصی مربوط به خودشان است

می‌خواهید سر صحبت را با کسی باز کنید یا در دلش نفوذ کنید تا با خودمانی شدن با او مثلا پیشرفت کاری کنید؟ موضوعاتی مانند آب و هوا و مسائل سیاسی یا ورزشی را فراموش کنید. چیزی شخصی در مورد آنها بیابید و این طوری با آنها صحبت کنید.

«من دقت کرده‌ام که چقدر شما وقت‌شناس هستید.» – «راستی چطوری همیشه اول وقت اصلاح کرده و با لباس اتوکشیده هستی.» «مشخص است که در این مورد زیاد مطالعه کرده‌ای، حتما خیلی کتابخوان هستید.» و چیزهایی از این دست.

4- نگاه آرام و گیرا به چهره افراد در نخستین آشنایی، حس خوبی در آنها ایجاد می‌کند

نخستین برخورد، همه چیز است! خیلی از حدس‌ها و تلقی‌ها در مورد شخصیت ما در همین جلسه نخست آشنایی شکل می‌گیرند. اما برخی از ماها زبان بدن خوبی نداریم و با نگاه‌های متزلزل که هر لحظه به جایی خیره می‌شوند و ممکن است فقط به خاطر ته‌مانده حس خجالتی قدیمی باشند، کار خودمان را خراب کنیم.

با خودتان قرار بگذارید که وقتی با شخص جدیدی آشنا شدید، می‌خواهید به رنگ عنبیه چشمش دقت کنید! این طوری نگاه شما مستقیم روی چهره طرف مقابل می‌ماند و او هم حس تسلط و توجه از شما دریافت می‌کند.

5- وقتی کسی پاسخ ناقصی به سوال شما داده، کمی صبر کنید، خودش تکمیل می‌کند!

وقتی کسی در مقام پاسخگویی، پاسخ ناقص به شما داده، عجله نکنید و با پرسیدن سوال بیشتر معذب‌اش نکنید. معمولا اگر بعد پاسخ کوتاه ناقص، فقط کمی صبر کنید و هیچ چیز نگویید، خودش جملات تکمیلی را بیان می‌کند.

6- اگر واقعا می‌خواهید از شخصیت افراد سر در بیاورید …

ببینید که آنها آیا تا حالا لطف و رفتار خوبی در قبال کسانی که نه بالادستشان هستند و نه می‌توانند در آینده نزدیک این کارها را جبران کنند، روا داشته‌اند یا خیر.

7- بهترین راه برای آموختن چیزی، آموزش بخشی از آن به دیگران است!

می‌خواهید واقعا چیزی را عمیق یاد بگیرید؟ دست‌کم بخش‌هایی از آن را برای بقیه توضیح بدهید. یا در ذهنتان وانمود کنید که در یک کلاس در حال درس دادن آن موضوع هستید.

8- وقتی چیزی می‌خواهید از کسی طلب کنید از کلمه جادویی «به خاطر اینکه» در جمله یا جملات خود استفاده کنید

افراد در پی یک دلیل هر چند ناقص برای انجام درخواست شما هستند. اگر درخواست خود را برهنه بیان کنید، امکان پاسخ رد شنیدن بیشتر است. اما وقتی مثلا می‌‌نویسید «امیدوارم با مرخصی طولانی من موافقیت کنید، چون من معدل خوبی در بهره‌وری کاری در شرکت داشته‌ام.» «لطفا با تخصیص مالی در مورد این مورد موافقت کنید، چون که خرید کالاهای این بخش روحیه کارکنان را بالا خواهد برد.»

9- تظاهر به داشتن احساسی، تا حد زیادی همان احساس را برای شما به ارمغان می‌آورد

برای همین است که مدام توصیه می‌کنند که لبخند بزنید. وقتی سر کار دشواری هستید و ابتدا لبخند زورکی می‌زنید، بعد مدتی حس خونسردی و شادی ضمنی به شما القا می‌شود. پس گرچه ممکن است در ابتدا مضطرب یا کسل باشید، اما لبخند زدن را فراموش نکنید!

10- افکار خود را بنویسید

نوشتن اثری جادویی دارد. در مورد اضطراب‌ها و تنش‌ها و غم‌ها یا اندیشه‌های خود گاه به گاه بنویسید. این کار مثل درد دل با یک شخص بسیار نزدیک می‌ماند و فکرتان را منظم و تنش‌هایتان را قابل تحمل‌تر می‌کند. حالا این نوشتن می‌تواند در دفترچه خاطرات باشد یا در یک فایل در کامپیوتر یا اگر صلاح دانستید در یک وبلاگ ناشناس!


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مهندسان بامزه با اختراعات و ابداعات عجیب و غریب و کارا ! گالری عکس

بسیار پیش می‌آید که برای انجام کاری تنها دو راه داریم، یا خرید یک محصول گران و استفاده از آدم‌های کاربلد برای راه‌اندازییا اینکه خودمان با یک سری ابتکار و به صورت به اصطلاح زمخت ولی کارراه‌انداز، تقریبا بدون هزینه کار را انجام بدهیم.…

موجودات شگفت انگیزی که اکنون منقرض شده‌اند: بقایای باورنکردنی آنها از گذشته‌های طولانی

مادر طبیعت هرگز دست از شگفت زده کردن ما بر نمی‌دارد و در طول میلیون‌ها سال موجودات باورنکردنی، از ظریف گرفته تا خشن زایش کرده است.وقتی تاریخ جانداران را مرور می‌کنیم، حشرات به اندازه یک انسان، خزندگان با ابعاد بزرگ، و جوندگان با شاخ …

جورج اسپنسر میلت: مرگ دردناک به خاطر فرار از بوسیده شدن!

جورج اسپنسر میلت یک پسر 15 ساله که در ساختمان متروپولیتن لایف نیویورک در سال 1909 کار دفتری می‌کرد. در پانزدهمین سالگرد تولدش، همکاران زنش او را مسخره کردند و تظاهر کردند که در نظر دارند که برای هر سال زندگییک بار او ببوسند. میلت به شوخی از…

عکس‌هایی که جادوی پرسپکتیو را نشان می‌دهند

عکاسی به نام هوگو سوئیساس، یک عکاس خلاق مستقر در لیسبون پرتغال است. او از دوربین و مغزش برای فریب چشم بینندگان عکس‌هایش استفاده می‌کند. او کاملاً خودآموخته، اشیاء روزمره را در صحنه‌هایی که به نظر نمی‌رسد متعلق به آن‌ها هستند، قرار می‌دهد، و…

چگونه از نشخوار فکری یعنی زیاد فکر کردن به چیزی تنش‌زا، رهایی پیدا کنیم؟

بعضی‌ها درگیر یک نوع نشخوار فکری می‌شوند. مثلا خاطرات بد گذشته، از دوران کودکی یا رابطه بد با شریک زندگی سابقشان را مرتب ناخواسته به هر بهانه‌ای مرور می‌کنند یا در مورد یک کار جزئی که می‌دانند انجام دادنش سخت نیست و از عهده‌اش برمی‌آیند،…

شوخی با مجسمه‌ها – وقتی حال مردم خوش است!

شوخی و طنز هم حال و هوای خاص خودش را می‌طلبد. مردم اگر از نظر پیشبینی شرایط اقتصادی آینده و وضعیت رفاه اکنون، آرامش و اطمینان خاطر لازم را داشته باشند و اگر بتوانند خود مقوله فرهنگ و اخلاق و دانش خود را ارتقا بدهند، شرایظ ظاهری و باطنی دیگر…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5