فیلم رینتری کانتی – خلاصه، تحلیل و نقد – Raintree County (1957)

0
سال تولید : ۱۹۵۷
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : مترو ـ گلدوین ـ مایر
کارگردان : ادوارد دمیتریک.
فیلمنامه‌نویس : میلارد کافمن، برمبنای رمانی نوشته راس لاکریج جونیر.
فیلمبردار : رابرت سورتیس
آهنگساز(موسیقی متن) : جانی گرین.
هنرپیشگان : مونتگامری کلیفت، الیزابت تیلر، اوامری سینت، نایجل پاتریک، لی ماروین، راد تیلر، آگنس مورهد، والتر ایبل، ریس ویلیامز و دفارست کلی.
نوع فیلم : رنگی، ۱۸۷ دقیقه.

رینتری کانتی ایندیانا، پیش از آغاز جنگ‌های داخلی آمریکا. “سوزانا دریک” (تیلر)، دختری از اهالی نیو اورلیانز، نظر همه را به خود جلب کرده است. اما او دل‌باخته “جان ویکلیف شانسی” (کلیفت) می‌شود که خود نامزدی به‌نام “نل گیتر” (سینت) دارد. به‌زودی “سوزانا” موفق می‌شود که با “جان” ازدواج کند. با این همه، پس از آغاز جنگ‌های داخلی زندگی این دو بر هم می‌ریزد. “جان” سخت با برده‌داری مخالف است و به خدمت ارتش شمال در می‌آید. در حالی که “سوزانا” دل‌بستگی عمیقی به جنوب و جنوبی‌ها دارد…

فیلم نفرین شده‌ای با شش میلیون دلار هزینه که قرار بود به بربادرفته دیگری (با پنج میلیون دلار هزینه) بدل شود. اما اشتباهات دور شاری “رئیس” (در آخرین کارش) در انتخاب رمان لاکریج (که در سال ۱۹۴۸ نوشته شده بود) کارگردان، بازیگران اصلی،…. و قطع جدید ۶۵ میلی‌متری (که در نهایت روی ۳۵ میلی‌متری کپی شد) منجر به فاجعه شد. تنها نکته‌ای که امروز در فیلم قابل ذکر است، مجروح شدن کلیفت در یک حادثه اتوموبیل طی فیلم‌برداری است که منجر به شکستن دماغ، پاره شدن لب و شکستن فک او (در سه نقطه) می‌شود. به‌زودی هواداران ستاره هالیوودی صرفاً به این نیت فیلم را می‌دیدند که تشخیص بدهند کدام صحنه‌ها پیش و کدام پس از تصادف فیلم‌برداری شده‌اند!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.