از پوشک ارزان استفاده کنیم یا کهنه بچه؟

0

پس از ورود موج جدید گرانی های سال 1401، قیمت پوشک بچه هم با رشدی 20 تا 35 درصدی مواجه شد و بسیاری از والدین را به این فکر فرو برد؛ آیا بهتر نیست از کهنه بچه یا پوشک ساده استفاده کنیم؟

اما این سوال برای والدینی که پوشک ها گران ایرانی و پوشک های خیلی گران خارجی را مصرف می کردند به شکل دیگری بود؛ آیا برند های ارزان تر را خریداری نماییم؟

با ما همراه باشید تا به پاسخ روشنی برای این سوالات مهم و حیاتی دست پیدا کنیم.

سازگاری نوزاد با یک برند پوشک؛ خوش شانسی یا بدشانسی؟

کمتر از یک دهه پیش بود که پوشک های خارجی درجه یک در ایران مشتریان فراوانی داشتند و تنها مای بیبی بود که به عنوان یک برند ایرانی با آن ها رقابت می کرد. در آن سال ها که هنوز قیمت دلار نجومی نبود، بسیاری از مردم توانایی خرید پوشک پمپرز و پریما را دارا بودند و این برندها در ایران شعبه ی رسمی داشتند؛ پمپرز و پریما متعلق به یک شرکت پایه هستند.

اما درست زمانی که اولین جهش قیمت دلار اتفاق افتاد، درصد زیادی از قشر متوسط جامعه دیگر توان خرید پوشک های خارجی را از دست دادند و به ناچار به سراغ برندهای ارزانتر رفتند که این اتفاق باعث شد پیامدهای مخربی برای پوست کودکان به وجود بیاید.

  • اکثر کودکانی که بیش از یک سال پوشک پریما مصرف کرده بودند، با هیچ برند دیگری سازگاری کامل پیدا نمی کردند و این یعنی گیر افتادن در چرخه ی بیماری های پوستی و دیدن زجر جگرگوشه ی انسان!

این اتفاق در برهه های زمانی مختلف به شکل هایی دیگر هم رخ داد اما به دلیل ورود برندهای ایرانی و عدم تفاوت آنچنانی میان آن ها، هرگز تبعات سنگینی در پی نداشته؛ تا امروز که بالا رفتن قیمت پوشک های ایرانی باعث شده خانواده های بسیاری به فکر مصرف کهنه یا پوشک ساده به جای پوشک کامل بچه بیوفتند و این بسیار خطرناک است!

چرا پوشک کامل بچه را نباید هرگز با کهنه و پد ساده عوض کرد؟

مهمترین سوالی که در این مقاله باید به آن پاسخ بگوییم همین است، زیرا این پاسخ می تواند همان چراغی باشد که در ذهن یک سرپرست خانوار به دلیل فشار های سنگین اقتصادی خاموش مانده باشد!

  1. پوشک ساده و کهنه دارای پودر جاذب و لایه جاذب نیستند

یک پد کامل چسبی دارای لایه های گوناگونی است که نسبت به کیفیت و قیمت، عملکرد متنوعی خواهد داشت. زمانی که نوزاد ادرار می کند، مایع توسط لایه ADL به سمت پودر جاذب کشیده می شود و ادرار در پودر جاذب جذب می شود. این اتفاق باعث می شود سطح پد کامل خشک مانده و کمترین برخورد میان مواد سمی ادرار و پوست کودک به وجود بیاید.

حالا فرض کنید همان نوزاد را با کهنه یا پوشک ساده بسته اید، چه اتفاقی می افتد؟ ادرار در سطح پارچه یا پد باقی می ماند و باید منتظر هرگونه بیماری پوستی و ادرار سوختگی بمانید؛ آیا هزینه درمان کمتر از یک پوشک ارزان است؟

  1. لایه کشسان پشت، کمرو کشاله ران

پوشک کامل در ارزان ترین برند هم دارای نوار کشسان کشاله ی ران خواهد بود و این یعنی زخم ها و قرمزی کمتر در کشاله ران، شعاع حرکتی بالاتر، به حداقل رسیدن پس زدگی و گریه های کمتر کودک!

  1. وجود چسب های مکانیکال نعمت است؛ گره های پلاستیکی قاتل پهلوی کودک هستند!

وجود چسب های مکانیکال در پوشک کامل بچه باعث می شود پد در بهترین حالت روی بدن کودک فیکس شده و پس از باز شدن هیچگونه آسیبی به پوست کودک نرساند. اما در کهنه و پد ساده شاهد گره های غیراستاندارد و بسیار محکم هستیم که علاوه بر فشار بالا به پهلوی کودک، به دلیل برخورد با مواد غیراستاندارد مثل مشما، پوست کودک را نابود می کند!

  1. پایین آمدن درصد پس زدگی

این مورد مربوط به نظافت زندگی شماست، زمانی که بچه را کهنه می گیرید همواره زندگی تان در خطر خواهد بود و شاید هر روز این مورد را تجربه کنید. اما در پوشک کامل بچه اینگونه نیست و اگر شاهد پس زدگی باشیم، می توانیم با تعویض سایز یا برند یا چند روش ساده، از این فاجعه جلوگیری کنیم.

  1. دفعات تعویض بچه خیلی متفاوت است

زمانی که از کهنه یا پوشک ساده استفاده می کنید، باید زود به زود بچه را عوض کنید و این امر انرژی زیادی از شما خواهد گرفت. اما پوشک های ارزان در ساده ترین حالت هم می توانند 4 ساعت در بدن کودک باقی بمانند و این میزان ماندگاری در بهترین برندهای ایرانی تا 8 ساعت و در برندهای رده بالای خارجی تا 11 ساعت خواهد رسید.

  • پوشک های نوزادی به دلیل نوع مدفوع آبکی نوزادان باید زود به زود عوض شوند اما این دوران زیاد طول نخواهد کشید.

پوشک های ارزان بازار را بشناسید

در بخش های قبلی اشاره کردیم که اگر کودکان با یک برند خوب سازگاری پیدا کنند، تعویض برند ریسک بزرگی خواهد بود و معمولا جواب نمی دهد، پس سعی کنید با همان برند ادامه دهید تا فقط مشکلتان هزینه ی بیشتر باشد، نه درمان و درماندگی!

اما اگر تازه شروع به خرید پوشک کرده اید و یا هنوز فرزندتان به دنیا نیامده، می توانید با استفاده از پوشک های ارزان ایرانی که قیمت مناسبی نسبت به کیفیتشان ارائه می دهند، کار خود را پیش ببرید.

  1. برند ببم

محبوب ترین برند اقتصادی و بهینه در قیمت پوشک را می توانیم ببم نامگذاری کنیم، برندی که در واقع نسخه ی اقتصادی مولفیکس بوده و توسط شرکت پارس حیات تولید می شود.

اگر خوش شانس باشید و بتوانید همیشه این برند را تهیه نمایید، کار خود را بدون مشکل به پایان خواهید برد. اما یکی از مشکلات برند ببم این است که در برهه های مختلف بسیار سخت گیر می آید و به نوعی ناموجود می شود!

ببم سایز 1 و 6 ندارد و بهترین جایگزین برای این سایزها برند مولفیکس است.

  1. برند بیبی کینگ

تنها دو برند اقتصادی مناسب در کشور تولید می شود و غیر از این دو برند، بهتر است سراغ مارک دیگری نروید! اولی که ببم بود و مشکلاتش را هم بیان کردیم، دومی اما پوشک بیبی کینگ است؛ همواره موجود و در حال بروزرسانی

بیبی کینگ توسط شرکت آرمان سلولز کویر یزد تولید می شود و پوشک های اقتصادی مناسب و ساده ای تولید می کند که در این دوران می تواند انتخاب اول بسیاری از خانواده ها محسوب شود، به خصوص خانواده هایی که قصد دارند از کهنه یا پوشک ساده برای فرزندشان استفاده کنند!

شما می توانید قیمت عمده پوشک بیبی کینگ را به صورت آنلاین از نمایندگی این برند خریداری نمایید؛ فروشگاه اینترنتی یوزمارت رشت با اعمال تخفیف های شگفت انگیز برای این برند، ارزان ترین پوشک بیبی کینگ را در سطح کشور توزیع می کند و دارای خدمات پخش سراسری و ارسال رایگان در استان گیلان است.

یک فرصت استثنایی دیگر هم وجود دارد؛ پوشک هانیز

محصولی جدید و فوق العاده با کیفیت که اگر همین امروز به سراغش بروید برده اید! برند هانیز متعلق به شرکت کویر سلولز یزد بوده اما مواد اولیه و فورمولاسیون ساخت آن خارجی است. سطح کیفی هانیز نزدیک به هاگیز و پریمای ترکیه بوده و پس از خروج نمایندگی پمپرز و پریما از ایران، خط تولید آن راه اندازی شده، اما یکی دو سال فرایند تولید وعرضه ی آن طول کشیده است.

در حال حاضر برند هانیز با قیمت مولفیکس و قیمت مای بیبی در اواخر سال 1400 برابری می کند و علاوه بر این، شما با خرید پوشک هانیز می توانید در بسته های کوچک 2 عدد و در بسته های بزگ 4 عدد پوشک رایگان دریافت نمایید.

این برند قطعا به زودی قیمت بالاتری پیدا خواهد کرد و ضلع سوم مولفیکس و مای بیبی خواهد شد، تبلیغات گسترده ای برای هانیز شکل گرفته و درصد رضایت مشتریان پس از عرضه ی این محصول فوق العاده مثبت بوده است.

  • هانیز می تواند یک فرصت استثنایی باشد؛ امتحان کنید، ضرر نخواهید کرد!

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / منابع آزمون دولینگو / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5