این پدر گیمر ۹ ساعت تمام در حین گیم یادش رفته بود که پوشک بچه‌اش را عوض کند و در عوض سعی کرد که همه تقصیرها را به گردن همسرش بیندازد!

0

واقعا کار دشواری است که هم شاغل باشید و هر فرزند خود را به خصوص در دوره شیرخواری و اوایل کودکی بزرگ کنید. ایجاد تعادل بین اولویت‌های کار و خانه، انجام وظایف متعدد، رساندن بچه‌ها به مدرسه به موقع، و مراقبت از نوزاد تازه متولد شده، همه اینها دشوارند در حالی که سعی می‌کنید خودتان در این فرایند طولانی سلامت روانی و جسمی خود را حفظ کنید.

خوشبختانه، بسیاری از مادرها و پدرها با حمایت از یکدیگر، کمک کردن و تقسیم مسئولیت‌ها به طور مساوی، از این دوران گذر می‌کنند. اما همیشه اینطور نیست.

در شبکه اجتماعی ردیت یک زن ۳۵ ساله پس از یک خشم بسیار ناشی از بی‌توجهی شوهرش به فرزندانشان به دلیل یک بازی ویدیویی بود، ماجرایش را روایت کرده و راهنمایی خواسته است.

همسر او به تدریح شروع به صرف زمان بیشتری برای گیم می‌کرد و فراموش کرده بود از خود و خانواده مراقبت کند.

اما مرد می‌گفت که چیزی نیست و او حواسش است که بیش از حد گیم بازی نکند، زن هم به اندازه کافی به او اعتماد کرد تا زمانی که او در محل کار است همه چیز را زیر نظر او بگذارد.

اما یک روز وقتی زن به خانه آمد و متوجه شد که دختر ۶ ماهه‌اش به مدت ۹ ساعت پوشک‌‌اش عوض نشده، در حالی که هک همسرش مشغول گیم شد از اعتماد به شوهر گیمرش پشیمان شد.

نوزاد ۶ ماهه گریه می‌کرد و زن متوجه شد که شوهرش فراموش کرده است که از او مراقبت کند زیرا او مشغول گیم بوده.

پدر و مادر شدن همراه با شادی‌های بی‌کرانی است، اما سهم زیادی از مسئولیت و چالش را هم متوجه شما می‌کند. از آنجایی که والدین شاغل در ایجاد تعادل بین زندگی کاری و خانگی خود با مشکلات بیشتری روبرو هستند، تقسیم بار به طور عادلانه برای رفاه فرزندان، شریک زندگی و خودشان بسیار مهم است. با این حال، گفتن این کار آسان‌تر از انجام آن است. در بسیاری از خانواده‌هایی که هر دو طرف به طور تمام وقت کار می‌کنند، مادران وظایف روزانه بیشتری را در اداره خانه برعهده دارند.

از آنجایی که هنوز از زنان انتظار می‌رود بخش عمده‌ای از مراقبت از کودکان و کارهای خانگی را انجام دهند، تقسیم عادلانه وظایف برای زوج‌ها چقدر اهمیت دارد؟

یک کارشناس به نام سام اوون، توضیح می‌دهد که هر دو شریک باید احساس قدردانی کنند و بدانند که شریک زندگی آنها برای کمک به برقراری یک رابطه شاد در کنارش وجود دارد.

او که نویسنده  کتاب روابط شاد: ۷ قانون ساده برای ایجاد هماهنگی و رشد است،می‌گوید که به دنبال تعادلی باشید که برای هر دوی شما عادلانه باشد. حتی اگر از نظر فنی این وظایف بر اساس مشاهده یک ناظر خارجی برابر به نظر نرسند، اما ممکن است به دلیل نقاط قوت و ترجیحات شما، تقسیم مناسبی برای شما به نظر برسد. در نهایت، شما باید قوانینی را در رابطه بیافرینید که صرف نظر از اینکه جامعه چه فکری می‌کند، برای شما دو نفر موثر باشد.

زمانی که شرکای زندگی خود را تحمل نمی‌کنید یا برای وقت همسر خود به اندازه زمان خود ارزش قائل نمی‌شوید، معمولا جرقه مشاجره می شود. با گذشت زمان، این امر منجر به رنجش و در نهایت منجر به جدایی یا طلاق می‌شود.

این مربی روابط توضیح می‌دهد که چنین رفتارهای خودخواهانه، همانطور که در خبر بالا ذکر شده، نشان دهنده عدم علاقه کامل به کودک و کانون خانواده است که باید به آن توجه شود.

اوون افزود: «ممکن است آن مرد عمداً رابطه را به امید پایان دادن به آن، یا بهتر است بگوییم، به این امید که در نهایت به پایان برسد به این سو کشانده. این می‌تواند یک علامت هشدار اولیه از یک جدایی یا طلاق طولانی‌مدت باشد.»

این واقعیت که شوهر به خاطر یک بازی ویدیویی از فرزندانش غافل شد و سپس همسرش را به خاطر یادآوری نکردن کارهایی که قرار بود انجام دهد سرزنش کرد، بحث بیشتری را طلب می کند.

به گفته اوون، شرکای خوب هرگز انجام کاری را که برای عزیزانشان مهم است فراموش نمی کنند. بنابراین، اگر شریک زندگی شما عادت دارد کاری را انجام ندهد، به هر بهانه‌ای، و حتی بدتر از آن، شما را به خاطر آن سرزنش می کند، رفتارهای او به شما می‌گوید که به اندازه کافی برای ایجاد یک رابطه شاد و سالم با شما اهمیتی نمی‌دهد.

اوون به کسانی که با فرد بی‌توجهی سر و کار دارند توصیه کرده به یک مشاور مراجعه کنند. چون به احتمال زیاد، آنها در یک رابطه سمی هستند، چه با یک خودشیفته سر و کار داشته باشید یا یک سوء استفاده کننده خودشیفته.

تقصیرکارهای همیشگی معمولاً مشکل حافظه ندارند، آنها یا مشکل دیگر یا مشکل تعهد دارند و می خواهند رابطه پایان یابد، ممکن است این را نپذیرند. اگر آنها ذهن شما را دستکاری می‌کنند یا توهین می‌کنند، اگر پاسخ‌های درست یا منطقی نمی‌دهند، به‌طور شهودی حقیقت را بر اساس رفتار تکراری آن‌ها به جای حرف‌هایشان، برای خودتان پیدا کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.