ایلان ماسک در یک توییت اعلام کرد که قصد خرید منچستر یونایتد را دارد (و بعد گفت فقط شوخی کرده!)

0

وضعیت منچستر یونایتد خیلی بد است. بعد از دو باخت مفتضحانه، این تیم بازی حساسی در برابر لیورپول هم در پیش رو دارد و چه بسا که با سومین باخت پشت سر هم در آغاز فصل روبرو شود.

اما توییت ساعات پیش ایلان ماسک، میلیاردر مالک تسلا، بحث زیادی درباره آینده منچستریونایتد برانگیخته است.

در شرایطی که هنوز مشخص نیست که دیدگاه فنی اریک تن هاخ برای گریز از مشکلات چیست و آیا باشگاه واقعا باید کریستیانو رونالدو، ستاره ناراضی، را رها کند، این توییت حاشیه‌های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

با این حال شاید دسته‌ای از  طرفداران که دل خوشی از مالکان فعلی، خانواده گلیزرهای آمریکایی، از این توییت به هیجان آمده باشند.

البته ماسک سابقه ارسال توییت‌های بی‌اعتبار و تکانه‌ای دارد و باید دید که چقدر پیگیر این امر خواهد شد.

خرید یونایتد، یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان، حداقل ۲ میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.

مشکلات اخیر منچستر یونایتد در زمین منجر به افزایش اعتراض هواداران به گلیزر‌ها شده است که در سال ۲۰۰۵ باشگاه را ۹۵۵.۵۱ میلیون دلار خریده بودند.

جنبش ضد گلیزر سال گذشته پس از اینکه یونایتد در تلاشی ناموفق برای تشکیل سوپرلیگ جدایی طلب اروپا درگیر شد، شتاب بیشتری گرفت.

آیا اگر این معامله سر بگیرد، منچستر یونایتد احیا خواهد شد. شاید بعید باشد، چون ایلان ماسک هیچ سررشته‌ای از باشگاه‌داری ندارد و نمی‌تواند به باشگاه جهت بدهد.

بسیاری به سرعت به این موضوع اشاره کردند که ماسک همین چند ماه پیش توییتر را هم می‌خواست ۴۴ میلیارد دلار بخرد و همچنین در نظر دارد که یک کلونی انسانی در مریخ تشکیل بدهد و حتی نرخ زاد و ولد انسان‌ها را بیشتر کند. یعنی یک دنیا کار متناقض که با جنجال خبری نمی‌توان به آنها رسید.

فعلا هواداران با ترکیبی از گیجی و خوش‌بینی به امید روزهای بهتر برای باشگاهی هستند که قبلا همیشه جایگاه‌های بالای جدول را اشغال می‌کرد، اما الان قعرنشین شده است!


پی‌نوشت:شوخی بود!

ساعاتی بعد او در توییتی پاسخ داد که شوخی کرده و قصد خرید هیچ تیم ورزشی را ندارد. اما اگر قصد خرید را داشت، منچستر یکی از گزینه‌ها بود، چون تیم مورد علاقه دوران کودکی‌اش بوده!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.