انسان‌ها ۱۷ هزار سال زودتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد در آمریکای شمالی ساکن شدند: استخوان‌های ماموت که در یک قصابخانه باستانی در نیومکزیکو پیدا شد

0

استخوان‌های ماموت‌ها و بچه‌ماموت‌ها که در یک قصابخانه  باستانی در نیومکزیکو پیدا شده، نشان می‌دهد که ۳۷ هزار  سال پیش توسط مردم کشته شده‌اند.

تیمی از دانشمندان دانشگاه تگزاس در آستین، کلاژن را از استخوان‌ها استخراج کردند و با استفاده از اطلاعات آن، سن ۳۶۲۵۰ تا ۳۸۹۰۰ سال قدمت استخوان‌ها را کشف کردند.

استخوان‌ها در توده‌ای به ارتفاع یک متر کشف شدند که ۹۵ درصد آن‌ها متعلق به ماموت‌ها یبالغ بود بود و دارای آثار ذبح و شکستگی‌های ناشی از برخورد جسم سخت بود.

این کشف به شواهدی اضافه می‌شود که نشان می‌دهند قبل از عبور مردم از تنگه برینگ در حدود ۲۰ زهرا  سال پیش، جوامعی در امریکا وجود داشته است. این پل، سیبری و آلاسکا را در آخرین عصر یخبندان به هم متصل می‌کرد و به مردم اجازه می داد از آسیا به آمریکای شمالی بیایند.

تیموتی رو، نویسنده اصلی این مطالعه، می‌گوید که انسان‌های باستانی احتمالاً از آسیا آمده‌اند، اما اینکه آیا آنها یک مسیر ساحلی یا زمینی به سوی آمریکا آمده‌اند، هنوز یک سوال باز است. یک مطالعه جداگانه در سال ۲۰۲۱ نشان داد که برخی از اولین آمریکایی‌ها با قایق‌های پارویی از دریای برینگ عبور کردند و در طول زنجیره‌ای از جزایر که در آخرین عصر یخبندان بالای سطح بودند، توقف کردند.

ظاهرا نحوه کشف این طوری بود که کسی یک عاج را دید که از زمین بیرون زده بود و به سرعت تیمی را برای حفاری ها فراخواند.

هنگامی که بیشتر کثیفی‌ها برداشته شد، قصابخانه آشکار شد که شامل مناطق مختلفی است که با دیوارهای ساخته شده از سنگ و خاک از هم جدا شده بودند.

بیشتر بقایای این کپه متعلق به ماموت‌های بالف بود که شامل ۴۴ قطعه شکسته جمجمه، دندان آسیایی دوم بالا سمت راست سالم و ۱۲ صفحه دندان جدا شده، ۲۵ دنده شکسته شده به ۵۲ قطعه، ۳ مهره و ۱۵ قطعه مهر بود.

قبل از کشف جدید، دفینه ۲۰ هزار ساله در مونتانا قدیمی‌ترین شواهد از سکونت انسان در آمریکای شمالی بود.

در سال ۱۹۶۸، کارگران ساختمانی ابزارهای باستانی و بقایای یک کودک خردسال را در این مکان کشف کردند.

آثار باستانی یافت شده با جسد کودک نشان می‌دهد که این پسر بخشی از تمدن کلوویس بوده که از پل خشکی تنگه برینگ عبور کرده است.

حدود ۱۲۵ شیء در آن سایت پیدا شد، از جمله نوک نیزه‌های کلوویس و ابزارهای ساخته شده از شاخ و پوشیده از اخرای قرمز ( نوعی ماده معدنی)

در آن زمان اسکه ویلرسلف از دانشگاه کپنهاگ، که این مطالعه را رهبری کرد، در بیانیه‌ای گفت: «خانواده پسر کلوویس نیای مستقیم تقریباً ۸۰ درصد از کل بومیان آمریکایی امروزی است. اگرچه فرهنگ کلوویس ناپدید شد، مردم آن امروز زندگی می کنند.»

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.