اهمیت ساخت و استفاده از انواع کفی طبی سفارشی با اسکن کف پا چیست؟

0

کفی های طبی سفارشی یک کفی تجویزی هستند که از قالب سه بعدی و اسکن کف پاهای شما ساخته می شوند. این کفی ها برای کمک به بهبود، حمایت یا اصلاح وضعیت پا یا درمان هر گونه آسیب شناسی پا که ممکن است تجربه کنید ساخته شده اند. بسیاری از آسیب ها و فشارها در اندام های تحتانی، در نتیجه مکانیک غیرطبیعی پا رخ می‌ دهند. چنین ناهنجاری هایی می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی پاها، ران ها، لگن و ستون فقرات داشته باشد. در این مطلب اهمیت ساخت انواع کفی طبی سفارشی با اسکن کف پا را بررسی خواهیم کرد.

چرا بهتر است از کفی های طبی سفارشی استفاده کرد؟

کفی های طبی تجهیزات پزشکی هستند که توسط یک متخصص پا تجویز می شوند.کفی های مختلف را می توان در فعالیت های اوقات فراغت روزانه، در حین کار یا در حین ورزش استفاده کرد. کفی های طبی معمولاً در موارد زیر تجویز می شوند:

 • درد یا ناراحتی هنگام راه رفتن
 • پاهای بد شکل (هالوکس والگوس، کف پای صاف یا توخالی و … )
 • نابرابری در طول اندام تحتانی بیش از یک و نیم سانتی متر
 • بی ثباتی

استفاده از کفی های طبی سفارشی مزایای زیادی دارد، برخی از مزایای آن عبارتند از:

 • کاهش درد
 • تقویت بالشتک
 • اصلاح وضعیت بد بدن
 • جبران اختلاف طول پا
 • راحتی هنگام راه رفتن

نحوه سفارش و ساخت کفی طبی با اسکن کف پا

ساخت انواع کفی طبی سفارشی با اسکن کف پا یک فرآیند چند مرحله ای است که ابتدا با ارزیابی کامل توسط متخصص پا آغاز می شود. در طی این ارزیابی، متخصص پا از شما می پرسد که علائم شما چگونه و چه زمانی شروع شده است. پس از آن، متخصص، معاینه پا را انجام می دهد. این ارزیابی از پاهای شما معمولاً شامل ارزیابی راه رفتن بصری است. اگر برای ارزیابی آسیب شناسی زمینه ای (مانند اشعه ایکس یا اولتراسوند) به تصویربرداری اضافی از پاهای خود نیاز داشته باشید، پزشک از اسکن کف پا استفاده خواهد کرد.

با در نظر گرفتن علائم، آسیب شناسی، فعالیت و کفش شما، متخصص پا یک کفی مناسب برای نیازهای فردی شما طراحی خواهد کرد. نسخه شما سپس به یک مرکز ارتوپدی و ساخت کفی طبی ارسال می شود و در آنجا توسط تکنسین های بسیار ماهر ساخته می شود.

با مراجعه به صفحه ساخت انواع کفی طبی سفارشی با اسکن کف پا چگونه است؟ می توانید علاوه بر آشنا شدن با مراحل ساخت کفی طبی و اسکن کف پا، نسبت به سفارش کفی طبی نیز اقدام نمایید.

 

استفاده از کفی طبی مناسب چه افرادی است؟

کفی های سفارشی به طور خاص برای شرایط خاص، نوع پا، وزن و فعالیت مورد نظر متقاضی طراحی می شوند. به طور کلی، کفی های طبی سفارشی علاوه بر دوام بیشتر، کنترل بیشتری نسبت به سایر انواع کفی ها ارائه می دهند. تصحیح بیومکانیکی با استفاده از فوم ها و پلاستیک های با چگالی بالا که در ابتدا ممکن است خیلی سفت و سخت به نظر برسند، اما به مرور زمان معمولاً کاملاً راحت می شوند، به دست می آید.

تحقیقات نشان داده است که در بسیاری از موارد، کفی طبی سفارشی می تواند درد را تسکین دهد و از ناتوانی بیشتر جلوگیری کند. گفته می‌شود، همه کاندیدای درمان با کفی طبی نیستند. اغلب، توصیه های ساده تنها چیزی است که برای برخی افراد لازم است.

درمان ناهنجاری های پا با کفی طبی

کفی طبی سفارشی برای درمان بسیاری از بیماری های پا استفاده می شود. بسته به شرایطی که دارید، طراحی و ویژگی های کفی به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه درمانی را داشته باشید.کفی طبی هرگز یک درمان مستقل نیست و متخصص پا به شما تعویض کفش، ورزش و در برخی موارد دارو نیز توصیه می کند. در اینجا چند نمونه از بیماری های پا که با کفی طبی قابل درمان هستند آورده شده است:

آرتروز: آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت می توانند باعث ناراحتی در پاها و موقعیت نامناسب شوند که کفی ها ممکن است به اصلاح آن ها کمک کنند.

کمر درد: گاهی اوقات موقعیت نامناسب پاها، مانند قوس هایی که به سمت داخل می چرخند می تواند باعث دردی شود که کفی ها می توانند آن را کاهش دهند.

فاشیای کف پا: فاشئیت کف پا یکی از علل شایع درد پاشنه پا است. پزشکان ممکن است گاهی کفی طبی را برای حمایت از پاشنه و پا توصیه کنند.

پینه پا: بونیون ها برآمدگی های دردناکی هستند که می توانند در پایه و شست پا ایجاد و باعث بدشکلی پا شوند. کفی هایی با پنجه پهن می توانند به کاهش فشار روی انگشت شست پا به درمان این مشکل کمک کنند.

دیابت: گاهی اوقات، یک فرد مبتلا به دیابت می تواند حس پاهای خود را از دست بدهد، وضعیتی که به عنوان نوروپاتی دیابتی شناخته می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، کفی می تواند به کاهش استرس و فشار اضافی که می تواند منجر به زخم پا شود کمک کند.

کف پای صاف: صافی کف پا می تواند باعث درد پا، مچ پا و کمر شود. کفی ها می توانند به حمایت از پاها و ارتقای موقعیت مناسب پا کمک کنند.

بورسیت: بورسیت التهاب کیسه های پر از مایع در پاشنه و انگشتان پا هستند که می توانند باعث درد و ناراحتی بورسیت شوند. کفی ها همراه با ساپورت پاشنه و قوس می توانند به کاهش ناراحتی بورسیت کمک کنند.

انگشتان چکشی: انگشتان چکشی اغلب به عنوان یک عارضه جانبی بونیون روی انگشت شست پا رخ می دهد. آنها باعث درد انگشت دوم و بدشکلی در قسمت توپی پا می شوند. کفی ها می توانند حمایت بیشتری از پاها داشته باشند و احتمال بدتر شدن انگشتان چکشی را کاهش دهند.

خار پاشنه: خار پاشنه شرایطی است که در آن استخوان اضافی در پشت یا پایین پاشنه پا رشد می کند. کفی ها می توانند از پا حمایت کنند و التهاب را کاهش دهند.

قوس های بلند پا: قوس‌ های بسیار بلند می‌توانند بر عضلات پا فشار وارد کنند و منجر به تعدادی از بیماری ‌ها مانند آتل‌ های ساق پا، زانو درد و فاشیای کف پا شوند. کفی ها می توانند به جلوگیری از پیچیدن بیش از حد پای فرد به داخل یا خارج کمک کنند.

صدمات: افرادی که ضربه به پاها و مچ پاهای خود را تجربه کرده اند ممکن است در طول فرآیند بهبودی با کفی، نیاز به حمایت بیشتری داشته باشند.

شناخت انواع کفی طبی سفارشی

کفی های سفارشی نه تنها در موارد مورد استفاده بلکه در شکل آنها نیز می توانند متفاوت باشند. بسته به وضعیت پای شما، فعالیت و کفشی که می خواهید آنها را بپوشید، نسخه کفی طبی تغییر می کند. انواع کفی طبی سفارشی عبارتند از:

 • کفی طبی تمام طول
 • کفی طبی سه چهارم
 • کفی طبی باریک
 • کفی طبی کربنی
 • کفی طبی کودکان

جمع بندی

کفی طبی سفارشی می تواند بخشی از یک برنامه درمانی جامع برای کمک به کسانی باشد که مشکلات پا و مچ پا دارند. این کفی ها توسط پزشکان ارتوپد تجویز و در مراکز ارتوپدی ساخته می شوند. ساخت انواع کفی طبی سفارشی با اسکن کف پا مراحل مختلفی دارد که تمام مراحل توسط پزشک متخصص انجام خواهد شد و با اسکن کف پا به دقت مشکلات و ناهنجاری ها تشخیص داده می شوند.

 

 

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو / مجتمع فنی تهران /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5