هشت حقیقت که به مانند داروی تلخ و ناخوشایندی هستند، اما شما را به راه اصلی‌تان برمی‌گردانند

0

۱- در تقدیر و شرح حال وظایف کسی نوشته نشده که باید شما را شاد و خوشبخت کند

البته بسیار خوب است که شما جزو خوش‌شانس‌های دنیا باشید و کسی بیاید و از نظر مالی و روحی زندگی‌تان را از این رو به آن رو کند و همه افسردگی‌ها و ناکامی‌های قبلی‌تان را بزداید.

اما در مقام عمل این شرایط بسیار اندک پیش می‌آید تا آنجا که بهتر است از احتمال آن صرف نظر کنید و به خود بقبولانید که تنها خودتان می‌توانی، خودتان را خوشبخخت کنید.

۲- هیچ کس به شما بدهکار نیست، شما تنها رهبر زندگی‌تان هستید!

به دنبال چیزی باش که می‌خواهی به دستش بیاوری، این کار تو را تبدیل به قدرتمندترین نسخه خودت می‌کند. هیچ کس به اندازه تو پاسخ دقیق سؤالاتی که برای موفقیت نیاز داری، نمی‌داند.

۳- مدام خیالبافی نکنید و خودتان را به جای دیگر نگذارید و مثلا نگویید چه می‌شد من هم امکانات او را داشتم، این طوری در واقع دارید قبری از درد و ناامیدی برای خود حفر می‌کنید.

هر چه زودتر خودتان بشوید و از قالب تخیلی دیگران به در آیید، زودتر به موفقیت می‌رسید.

۴- هیچ کس مثل تو فکر نمی‌کند و نه احساساتش شبیه تو است. بی‌جهت خیره به در نگاه نکن تا مگر کسی مشابه تو از راه برسد تا بتوانی بهترین لحظات را با این شخص همسان داشته باشی. در هر صورت ارتباط برقرار کن. نمی‌گویم که این ارتباط خیلی عالی خواهد بود، اما از انزوا بهتر است.

۵- عشق سوزاننده است، اما پرهیز از از آن به صورت محافظه‌کارانه هم ممکن نیست.

۶- دوستانی که احاطه‌ات کرده‌اند سرانجام یا از تو آدم بهتری می‌سازند یا خرابت می‌کنند!

۷- برنده‌ها به خاطر اینکه به آنها اجازه بردن داده شده، برنده نمی‌شوند،  بلکه آنها بردن را انتخاب کرده‌اند.

۸- شما نمی‌توانید گذشته را تغییر بدهید، اما می‌توانید امروزتان را خراب و ویران کنید. بنابراین بر اکنون تمرکز کنید تا آن را هم خراب نکنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.