طراحی‌های سه‌بعدی از تغییرات ظاهری دفتر بیضی‌ ۲۰ رئیس جمهور اخیر آمریکا

1

دفتر بیضی Oval Office نام دفتر و محل کار رسمی رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است. این مکان در بال غربی کاخ سفید، واشینگتن، دی. سی. واقع شده و بخشی از دفتر اجرایی رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکاست.

اتاق بیضی شکل دارای سه پنجره بزرگ در پشت میز رئیس جمهور واقع در انتهای جنوبی اتاق و یک شومینه در انتهای شمالی است. این اتاق چهار در دارد: درب شرقی به باغ رز باز می شود. درب غربی به یک اتاق مطالعه خصوصی و اتاق غذاخوری می رسد. درب شمال غربی به راهروی اصلی بال غربی و درب شمال شرقی به دفتر منشی رئیس جمهور باز می‌شود.

روسای جمهور به طور کلی دفتر را متناسب با سلیقه شخصی خود و بانوی اول تزئین می‌کنند و این امر تبدیل به یک رسم یا آیین شده است.

برای این کار مبلمان جدید، پرده‌ها و فرش جدید انتخاب می‌شود و کاغذدیواری‌های عوض می‌شوند. کارهای هنری از مجموعه خود کاخ سفید انتخاب شده یا به درخواست رئیس‌جمهور از موزه ها قرض گرفته می‌شود.

همه این تغییرات نشاندهنده شخصیت و اهداف و نیات رئیس جمهور تازه‌کار هم می‌توانند باشند.

اما به تازگی شرکتی به نام American Home Shield که ۵۰ ساله شده است در یک اقدام جالب تصمیم گرفت که به صورت گرافیک‌های سه‌بعدی تغییرات دفتر بیضی را ترسیم کند و با مردم به اشتراک بگذارد.

از طرح‌های این شرکت که در زمینه تجهیزات و سامانه‌های خانگی فعالیت می‌کند، استقبال بسیار زیادی شده و تبلیغ خوبی هم برای این شرکت شده است.

داستان دفتر بیضی از سال ۱۹۰۹ شروع شد؛ زمانی که طی عملیات عمرانی توسعه بال غربی ویلیام هووارد تفت تصمیم گرفت که دفترش را از اتاق روزولت به دفتر کنونی تغییر بدهد و آن را تبدیل به شاخص‌ترین نماد قدرت در دنیا کند.


یک نتیجه جانبی از این پست:

برای تبلیغ یک شرکت، رو به این شیوه‌های تبلیغی نرم بیاورید. مردم به رایگان در شبکه‌های اجتماعی تبلیغتان را می‌کنند. لازم نیست که خدمات و قدمت و اعتبار خود را در چشم مخاطب فرو کنید!


ویلیام هووارد تفت:


وودرو ویلسون:


وارن هاردینگ


کالیون کولیج:


هربرت هوور:


فرانکلین دی روزولت:


هری ترومن:


دوایت آیزنهاور:


جان اف کندی:


لیندون بی جانسون:


ریچارد نیکسون:


جرالد فورد:


جیمی کارتر


رونالد ریگان:


جورج دبلیو بوش پدر:


بیل کلینتون:


جورج بوس پسر:


باراک اوباما:


دونالد ترامپ:


و جو بایدن:

 
1 نظر
  1. شهرام می گوید

    به نظرم جان اف کندی تاثیرگذارترین بوده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.