رئیس جمهور آمریکا -بایدن- معتقد است که پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک با اجازه پخش اخبار کاذب در مورد واکسن کرونا، باعث مرگ مردم می‌شوند

0

رئیس جمهور آمریکا -جو بایدن- روز جمعه گفت که پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک با اجازه انتشار آنلاین اخبار کاذب در مورد واکسیناسیون کرونا، در حال کشتن مردم هستند. او گفت که همه‌گیری بیماری اکنون تنها در میان جمعیت واکسن‌نزده وجود دارد.

در مقابل، سخنگوی فیس‌بوک به این اتهام پاسخ داد و گفت که این شرکت هیچ کاری نادرستی نکرده و اطلاعات قابل اطمینانی در مورد کرونا و واکسن آن به دو میلیارد کاربر خود رسانده است. او گفت که فیس‌بوک منبع خبری خوبی برای مردم است و آنها را به سمت منابع معتبر دیگر هم راهنمایی می‌کند و بیش 3.3 میلیون آمریکایی با ابزار جستجوگر واکسن این شرکت توانسته‌اند واکسن بزنند.

او گفت که با چنین اتهاماتی که حقیقتی پشت آنها نیست، فیس‌بوک از مسیر خود منحرف نمی‌شود.

بایدن پیش از رئیس جمهور شدن هم منتقد فیس‌بوک بود و سال 2020 به نیویورک تایمز گفته بود که طرفدار این شرکت یا مارک زاکربرگ نیست.

منشی رسانه‌ای کاخ سفید -جین پساکی- هم گفته که تنها 12 فرد، مسئول پخش 65 درصد خبرهای کاذب ضد واکسن کرونا در شبکه‌های اجتماعی هستند و همه آنها در فیس‌بوک فعال هستند. این در حالی است که سایر شبکه‌های اجتماعی، جلوی فعالیت آنها را گرفته‌اند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

باز فیس‌بوک پاسخ داده که توانسته جلوی انتشار و بازنشر 18 میلیون خبر کاذب در مورد کرونا را بگیرد.

به هر حال به نظر می‌رسد که در این میان همه این نظر مشترک را دارند که باید جلوی پخش شدن اخبار نادرست و غیرمعتبر در مورد کرونا و واکسنش را گرفت. فعلا در ایران اخبار کاذب در مورد کرونا، حتی در برخی رسانه‌های اصلی به سادگی منتشر می‌شود و با توجه به عدم دخالت وزارت بهداشت و درمان به نظر می‌رسد که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.