این هوش مصنوعی دوربین‌های عمومی را جستجو می‌کند و متوجه می‌شود که عکس‌های اینستاگرام اینفلوئنسرها در مکان‌های مشهور در چه زمانی و چگونه گرفته شده‌اند!

0

درایز دیپورتر Dries Depoorter یک نرم‌افزار هوش مصنوعی (AI) ایجاد کرده که فید‌های دوربین عمومی را با پست‌های اینستاگرام مطابقت می‌دهد و در آنها جستجو می‌کند تا لحظه عکس گرفته شدن عکس را پیدا کند. این هنرمند بلژیکی ویدئویی از پروژه قابل توجه خود منتشر کرده.

او کارش را با ضبط دوربین‌های باز که عمومی هستند و نیز دوربین‌های پخش زنده در وب سایت‌هایی مانند EarthCam، شروع کرد.

پس از آن، او تمام عکس‌های اینستاگرام که با مکان‌های دوربین‌های باز برچسب‌گذاری شده بودند را گردآورد و با نرم‌افزار هوش مصنوعی مشخص کرد کدام عکس‌ها در کنار دوربین‌ها گرفته شده ‌ند.

او این نرم‌افزار را آموزش داد تا فیلم‌ها را اسکن کند و با عکس‌های اینستاگرامی مطابقت دهد.

ویدئوی به‌دست‌آمده، اندکی ترسناک است. چون حالا اگر شما در یک مکان عمومی عکس بگیرید، اطلاعات خصوصی شما از نظر زمانی که در آن بوده‌اید، می‌توانید لو برود یا دقایقی که مشغول ژست گرفتن بوده‌اید.

دیپورتر ابتدا بر روی Temple Bar در دوبلین، میدان تایمز نیویورک و تابلوی بزرگی در ورودی استادیوم Wrigley Field در شیکاگو تمرکز کرد. این هنرمند بلژیکی می‌گوید که این نرم‌افزار بر روی اینفلوئنسر‌های اینستاگرام متمرکز شده که بیش از ۱۰۰ هزار  دنبال‌کننده دارند.

Depoorter به Vice می‌گوید: «این ایده زمانی به ذهنم خطور کرد که یک دوربین باز را تماشا کردم و کسی حدود ۳۰ دقیقه مشغول ژست گرفتن و عکس گرفتن بود.

او در واقع می خواهد خطرات فناوری جدید را برجسته کند.

پروژه قبلی دیپورتر مشخص کردن  طول زمان استفاده یک سیاستمدار بلژیکی در یک جلسه دولتی از گوشی خود بود. در آن پروژه از هوش مصنوعی و تشخیص چهره نیز استفاده شد و هنگامی که مشخص می‌شد یک سیاتسمدار بیش از حد از گوشی خود استفاده می‌کند، نام او در توییتر افشا می‌شد.

صفحه اینستاگرام او را ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.