فیلم جدید شگفت‌انگیز کشتی تایتانیک با بالاترین کیفیتی که تا به حال دیده بودیم

1

یک تیم اعزامی با کیفیت‌ترین فیلم تایتانیک، کشتی مسافربری نمادینی که در سال ۱۹۱۲ در اولین سفر خود غرق شد، ضبط کرده است.

استاکتون راش، رئیس OceanGate Expeditions، سازمان پشتیبان، گفت این فیلم که اولین و تنها ویدیوی ۸K جهان از این کشتی غرق شده است، جزئیات شگفت انگیزی را نشان می‌دهد که به باستان‌شناسان دریایی کمک می‌کند تا میزان پوسیدگی تایتانیک را بیشتر مطالعه کنند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، این کشتی همچنین به  دانشمندان در شناسایی حیات دریایی در حال رشد در داخل و اطراف کشتی غرق شده، که در عمق حدود ۳۸۰۰ متری قرار دارد، پشتیبانی می‌کند.

فیلم‌های تیم اکسپدیشن ۲۰۲۲ تایتانیک قبلاً منجر به شناسایی جزئیات جدید شگفت‌انگیز در مورد کشتی لوکس محکوم به فنا توسط کارشناسان شده است.

روری گلدن، کارشناس تایتانیک در OceanGate Expeditions، در بیانیه مطبوعاتی گفت: «برای مثال، من هرگز نام سازنده لنگر، Noah Hingley & Sons Ltd را روی  ندیده بودم.

گلدن ادامه داد: «من ده‌ها سال است که در حال مطالعه غرق شده‌ام و چندین غواصی را تکمیل کرده‌ام، و نمی‌توانم به یاد بیاورم که هیچ تصویر دیگری که این سطح از جزئیات را نشان دهد دیده‌ام.

هیجان‌انگیز است که پس از سال‌ها، ممکن است جزئیات جدیدی را کشف کرده باشیم که با نسل‌های قبلی فناوری‌های دوربین ممکن نبود.

گلدن گفت که یکی از حیرت انگیزترین کلیپ‌ها در این فیلم یکی از دیگ‌های بخار  را نشان می‌دهد که با دو نیم شدن کشتی تایتانیک به کف اقیانوس سقوط کرد.

از ۲۲۴۰ مسافر و خدمه کشتی تایتانیک، بیش از ۱۵۰۰ نفر بر اثر برخورد با کوه یخ در میانه اقیانوس اطلس جان خود را از دست دادند.

کشتی مجلل تایتانیک که در کارخانه کشتی‌سازی هارلند و ولف در بلفاست، ایرلند شمالی ساخته شد، ۲۶۹ متر طول شد و بزرگترین کشتی تاریخ در آن زمان بود. این کشتی به صورت تعدادی محفظه جدا از هم ساخته شده بود که در صورت نفوذ آب به هر یک از آنها می‌شد ارتباط آن قسمت را با بقیه مسدود کرد و تصور می‌شد که کشتی غیراقلب غرق شدن باشد.

اسکرین شات بهبودیافته از فیلم اکسپدیشن ۲۰۲۲ دیگ بخاری تک سر را نشان می‌دهد که به کف اقیانوس افتاده است.

جزئیات دیگر، از جمله جرثقیل مورد استفاده برای استقرار یک لنگر ۱۵ تنی، و زنجیری که در ابتدا به دکل اصلی کشتی که اکنون فرو ریخته وصل شده بود، در این فیلم قابل مشاهده است.

این فیلم همچنین نور‌های سبز کوچکی را از سیستم مقیاس لیزری نشان می‌دهد که به تیم اعزامی اجازه می‌دهد اندازه اشیایی را که از طریق دوربین‌ها و نمای اصلی زیردریایی تیتان مشاهده می‌کنند، تعیین کنند.

تایتان با پنج خدمه تنها زیردریایی فیبر کربنی در جهان است. برای طراحی و مهندسی آن با ناسا همکاری شده است.

یک فیلم کوتاه را در اینجا ببینید.

منبع

 
1 نظر
  1. مینا می گوید

    تایتانیک پوسیده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.