تویوتا تصویر واضح و با کیفیتی از پیکاپ توندرا ۲۰۲۲ منتشر کرد

انتظار یک پیشرانه هیبریدی جدید و یک پیشرانه توربو شارژ با قدرت و گشتاور بیشتر را داریم

0

در چند روز اخیر، تصاویری از خودروی توندرا ۲۰۲۲ در اینترنت منتشر شد اما شرکت تویوتا در اقدامی جالب، به جای رد این تصاویر یا اعلام موضعی خنثی، تصمیم گرفت آتش طرفداران این پیکاپ اندازه بزرگ را با انتشار یک عکس رسمی با کیفیت و وضوح بالا، شعله‌ور کند.

در این عکس کاملا مشخص است که توندرای نسل بعدی آماده رونمایی و عرضه به بازار است. تویوتا می‌خواهد این خودروی جاده‌ای TRD Pro را اواخر امسال معرفی و بالافاصله هم روانه بازار کند.

همان‌طور که در این عکس مشخص است؛ توندرا ۲۰۲۲ از چرخ‌های ۱۸ اینچی با لاستیک‌های Falken Wildpeak استفاده می‌کند. جلوی این خودرو مشبک طراحی شده است و دارای سه میله LED نورانی یکپارچه است. همین‌طور، چراغ‌های بزرگ و پررنگی برای بخش جلویی استفاده شده است.

سه چراغ بالای بخش مشبک سپر جلو نشان می‌دهد عرض این توندرای جدید باید بیش از ۸۰ اینچ باشد. شاهد حک شدن حروف iForce MAX به رنگ آبی نیز روی این خودرو هستیم که یک پیشرانه هیبریدی جدید را حکایت می‌کنند. پیش‌تر، شایع شده بود که تویوتا می‌خواهد یک پیشرانه پیشرفته نسل بعدی کاملا جدیدی را روی این خودرو سوار کند. به‌ویژه اینکه می‌دانیم این نسل از توندرا براساس پلتفرم TGNA-F تویوتا ساخته شده است.

برخی دیگر از شایعات هم می‌گویند توندرای ۲۰۲۲ با موتور V6 توربو شارژ با سیلندر ۳.۵ لیتری روانه بازار می‌شود. این پیشرانه قدرت و گشتاور بیشتری نسبت به پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری کنونی خواهد داشت. پیشرانه ۸ سیلندر کنونی، قدرت ۳۸۱ اسبی و گشتاور ۵۴۴ نیوتون متری تولید می‌کند.

سیستم تعلیق این پیکاپ اندازه بزرگ تویوتا نیز تغییر خواهد کرد و به جای فنرهای عقب، از فنرهای کویل، فنرهای هوا و حتی تعلیق مستقل عقب استفاده می‌شود.

با انتشار عکس رسمی از توندرا ۲۰۲۲، نباید معرفی رسمی آن دور باشد و احتمالا در ماه‌های آینده این خودرو با قیمتی حدودا ۵۰ هزار دلار معرفی می‌شود.

منبع caranddriver

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.