جیپ پس از ۲۶ سال پیکاپ جدیدی به نام «گلادیاتور» با ۸۰ قابلیت رفاهی و امنیتی معرفی کرد

0

خودروساز معروف جیپ در نمایشگاه لس‌آنجلس پیکاپ اندازه متوسط «Gladiator» را معرفی کرد.

این خودرو در سال ۲۰۱۹ روانه بازار خواهد شد و پس از مدل «کمانچی» در سال ۱۹۹۲، جدیدترین پیکاپ این خودروساز جاده‌ها است. پیکاپی که به نظر می‌رسد قوی‌ترین پیکاپ تاریخ این خودروساز هم باشد.

چون «گلادیاتور» می‌تواند تا ۷۲۵ کیلوگرم بار حمل کند و ۳۴۷۰ کیلوگرم بار بکشد یا بکسل کند. این قدرت و ظرفیت یدک‌کشی می‌تواند «گلادیاتور» را به یکی از بهترین خودروهای نسل خودش تبدیل کند.

سقف این خودرو از جنس فلز و پارچه با قابلیت جمع‌شوندگی است و به این ترتیب یک پیکاپ کابریولت محسوب می‌شود.

طراحی ظاهری «گلادیاتور» شبیه به «رانگلر» است. بخش‌های زیادی این خودرو از جمله درها، لولاها، کاپوت، گلگیرها، قاب شیشه جلو و درب قسمت بار از آلومینیم با مقاومت بالا ساخته شده است تا وزن کلی ماشین کاهش پیدا کند.

جیپ چندین مدل رده بالاتر از این خودرو عرضه خواهد کرد که چراغ‌های جلو، مه‌شکن و دی‌لایت‌ها چراغ LED هستند.

جیپ گلادیاتور با بیش از ۸۰ ویژگی رفاهی و ایمنی ارایه می‌شود. از جمله دکمه‌ای به نام آفرود پلاس تعبیه شده است تا رانندگی در مسیرهای شنی و بالا رفتن از صخره‌ها را آسان می‌کند.

در داخل «گلادیاتور» شاهد یک نمایشگر ۳.۵ اینچی درون صفحه آمپر و یک نمایشگر ۸ اینچی در داشبورد هستیم. روی این نمایشگر جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی آنکانکت فیات-کرایسلر نصب شده است. در بخش عقب، می‌توان با خواباندن صندلی‌ها فضای بیشتری برای حمل بار ساخت.

یک محور با فاصله ۳.۴۸ متر از مدل رانگلر بزرگ‌تر است در حالی‌که اندازه طولی آن ۵.۱۸ متر است. از این اندازه، قسمت باری به اندازه ۱.۲۵ متر فراهم شده است که برای ظرفیت بارهای زیاد کافی است.

در بخش قسمت بار شاهد یک خروجی برق ۱۱۵ ولت به همراه سیستم نورپردازی هستیم. زیر این سیستم هم چرخ زاپاس ۳۵ اینچی تعبیه شده است. طول و ارتفاع بخش بار این پیکاپ کمتر از اندازه استاندارد پیکاپ‌های فول سایز است. مدیران جیپ می‌گویند این کاهش طول و ارتفاع بارگیری را راحت‌تر می‌کند.

اکسل‌ها، چرخ‌ها و ترمزها بزرگ‌تر از مدل‌های پیکاپ قبلی جیپ است تا کنترل ماشین بهبود یافته و توانایی یدک‌کشی آن افزایش پیدا کند.

پیکاپ جدید جیپ با یک پیشرانه ۳.۶ لیتری V6 پنتا استار عرضه می‌شود که ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۳ نیوتن متر گشتاور دارد. گیربکس شش سرعه دستی این خودرو نیروی موتور را انتقال می‌دهد ولی امکان سفارش یک مدل هست سرعته خودکار هم وجود دارد.

شرکت جیپ می‌گوید در سال ۲۰۲۰ یک مدل دیگر از پیکاپ «گلادیاتور» را با پیشرانه ۳ لیتری V6 با قدرت ۲۶۰ اسب بخار و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور عرضه خواهد شد.

قرار است جیپ گلادیاتور در چهار مدل  اسپرت، اسپرت S، اوورلند و روبیکان عرضه می‌شود. مدل روبیکان با قابلیت‌های آفرود بیشتری وارد بازار می‌شود.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.