هدفون‌های ایرپادز نسل دوم- ۲ AirPod Pro اپل: نوید صدای بهبود یافته و حذف مؤثرتر نویز و البته سرانجام کنترل لمسی!

0

اپل نسل دوم AirPods Pro خود را دیشب معرفی کرد که گرچه ظاهری شبیه به نسل قبلی دارند اما ارتقاهای کوچک اما بسیار کاربردی دارند.

AirPods Pro 2 دارای کنترل‌های لمسی شده و عمر باتری طولانی‌تری دارد.

سه سال طول کشید تا اپل به صرافت ساخت نسل دوم ایرپادز پرو بیفتد. البته در این سه سال تا توانست نسل قبلی را فروخت و شاید الان احساس کرد که دیگر از جانب رقبا تهدید جدی شده.

اپل به لطف تراشه H2 داخلی، دو برابر قدرت حذف نویز ایرپاد پرو‌های اصلی را بیشتر کرده و وعده آن را داده است.

به ادعای اپل با یک درایور صوتی جدید و تقویت‌کننده سفارشی، کیفیت صدا به سطوح «استثنایی» رسیده و باس غنی‌تر و صدا‌های واضح‌تر در محدوده فرکانس وسیع‌تری وعده داده شده.

همچنین حالت شفافیت یا ترنسپرنسی بهبود یافته به طوری که کاربر به طور انتخابی صدا‌های بیرون را بشنود  تا مطمئن شوند که مثلاً یک صدای هشدار قطار یا وقتی خطاب قرار می‌گیرد را از دست نمی‌دهد.

کاربران نسل جدید ایرپادز پرو برای تنظیم میزان صدا، می‌توانند انگشت خود را به سمت بالا یا پایین بکشند یا برای تغییر آهنگ و پاسخ به تماس‌های تلفنی، پایه را فشار دهند. ویژگی‌ای که باید خیلی بدیهی در نسخه اولیه هم وجود می‌داشت اما حالا اپل آن را مثل یک آپشن ارائه می‌دهد!

عمر باتری شاید متمایزترین پیشرفت باشد، به طوری که AirPods Pro 2 تا ۶ ساعت استفاده در هر بار شارژ را در صورت فعال کردن حذف نویز فعال ارائه می‌دهد که ۱.۵ ساعت بهتر از نسخه اصلی است. شارژ کیس برای حداکثر ۳۰ ساعت کل زمان گوش دادن، ۶ ساعت بیشتر از نسخه اصلی، کافی است و می‌تواند چهار بار ایرپادز را شارژ کند.

این کیس شارژ دارای طراحی جدید، با یک حلقه برای آویزان کردن است، همچنین در برابر تعریق و آب مقاوم شده. همچنین دارای یک بلندگوی داخلی در پایه است که با ویژگی Precision Find My کار می‌کند تا در صورت دستور کاربر صدا ایجاد کنند و کیس را پیدا کنند. کیس ویژگی شارژ با شارژر Apple Watch و شارژر‌های بی‌سیم Qi را دارد.

ویژگی‌های قابل توجه دیگر عبارتند از Personalized Spatial Audio که تجربه شنیداری را بر اساس سر و گوش کاربر تنظیم می‌کند.

AirPods Pro 2 در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد و قیمت آن ۲۴۹ دلار آمریکا خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.