سریال غنچه‌های زخمی – کیرگین چیچکلر – معرفی و بررسی و داستان کلی – Kırgın Çiçekler

0

کیرگین چیچکلر Kırgın Çiçekler (“گل‌های یتیم یا غنچه‌های زخمی”) یک مجموعه تلویزیونی درام / روانشناختی ترکی است که برای اولین بار در ۲۹ ژوئن ۲۰۱۵ پخش شد.  ایپک کاراپینار،  اوزگور چویک،،  گوکچه آکییلدیز، هزار سولناکر و هزار سولناکر در این سریال بازی می‌کنند.

کیرگین چیچکلر
ژانر. دسته تریلر روانشناختی خانواده

جوانان درام

نوشته شده توسط Gül Abus Semerci

Yelda Eroğlu

کارگردانی شده توسط سرکان بیرینچی
ستاره ها İpek Karapınar

Özgür Çevik

Biran Damla Yılmaz

Gökçe Akyıldız

Hazar

Motan Çağla Irmak

Aleyna Solaker

آهنگساز موسیقی تم تونا ولیباش اوغلو
باز کردن تم موسیقی سریال گل‌های روستایی
تم پایانی موسیقی سریال گل‌های روستایی
آهنگساز Musicopat (تیم موزیک تولید)
کشور مبدا ترکیه
زبان اصلی ترکی
تعداد فصول ۳
تعداد قسمت‌ها ۱۱۳
تولید
تهیه‌کننده اجرایی Mehmet Yiğit Alp
تهیه کننده رسانه NTC
مکان‌های تولید خوابگاه دخترانه

کالج فنرباغچه استانبول استانبول

زمان اجرا تقریباً ۱۳۵-۱۶۵ دقیقه
ر‌هایی
شبکه اصلی ATV
فرمت تصویر ۵۷۶i ( SDTV 16:9 ) 1080i ( HDTV )
فرمت صوتی مونو
نسخه اصلی ۲۹ ژوئن ۲۰۱۵ – ۱۲ مارس ۲۰۱۸

قسمت اول در ۲۹ ژوئن ۲۰۱۵ منتشر شد. در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶، دیزی برنده جایزه بهترین درام برای بنیاد زندگی بدون مانع شد. [۲]

همچنین در مراسم اهدای جوایز که توسط دانشگاه Gelişim استانبول برگزار شد، جایزه بهترین سریال را دریافت کرد. در کره و فرانسه نامزدی برای مراسم جوایز وجود دارد. [۱]

سریال غنچه‌های زخمی - کیرگین چیچکلر

داستان کلی سریال سریال کیرگین چیچکلر 

ایلول دختری ۱۶ ساله و جوان است. او پدرش را در ۱۱ سالگی از دست داد. او با مادرش مسوده، خواهر بوشرا و ناپدری‌اش کمال در یک کانکس کوچک زندگی می‌کند. ایلول توسط کمال مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. به مادرش می‌گوید. مادرش ایلول را باور نکرد و او را به یتیم خانه سپرد. روز‌های یتیم خانه از آن روز برای Eylül شروع می‌شود. هیچ ارتباطی بین ایلول و ۴ دختر در اتاقی که ایلول در آن اقامت دارد وجود ندارد. ایلول یک پیوند خواهرانه قوی با چهار یتیم دیگر ایجاد می‌کند و نمایش حول محور ۵ دختر به نام‌های ایلول، سونگول، کادر، جمره و مرال می‌چرخد. تمرکز آن بر مبارزات و سختی‌هایی است که از جامعه به دلیل یتیم بودن و اشتیاقشان به پدر و مادر مواجه می‌شوند. اما دوستی و خواهری آن‌ها چیزی است که رابطه آن‌ها را قوی‌تر می‌کند و می‌توانند با هم بر هر چیزی غلبه کنند.

کودکان یتیم در یک یتیم خانه در یکی از مناطق نخبگان استانبول زندگی می‌کنند و بنابراین، هر پنج یتیم در کنار نوجوانان نخبه استانبول در یک مدرسه خصوصی تحصیل می‌کنند. تنش‌های شدیدی بین یتیمان و دانش‌آموزان نخبه در مدرسه وجود دارد، اما عشق، جنایت و نمایش باعث ایجاد ارتباط متقابل بین نوجوانان می‌شود.

بازیگران و شخصیت‌ها

شخصیت‌های اصلی

ایپک کاراپینار فریده ۱-۱۱۳ او معاون پرورشگاه است. او قرار بود با نامزدش ودات به طبقه پایین به خانه توپراک برود اما او را در حال خیانت به او گرفت. او برای هر ۵ دختر نقش مادری دارد و عمیقاً از آن‌ها مراقبت می‌کند. او بعداً با توپراک ازدواج کرد.
Özgür Çevik توپراک ۱-۱۱۳ یک انسان صادق خوش نیت که عاشق پیشه و فرزندانش است. یک معلم تناسب اندام با تجربه که به شاگردانش اعتماد کامل دارد. او همسایه و بعداً شوهر فریده است.
بیران داملا یلماز Eylül Acar Göktürk ۱-۱۱۳ ایلول یک دختر جوان ۱۶ ساله است. او در ۱۱ سالگی پدرش را از دست داد. او با مادرش مسوده، خواهر بوشرا و ناپدری‌اش کمال در یک کانکس کوچک زندگی می‌کرد. ایلول توسط کمال مورد آزار و اذیت قرار گرفت. او به مادرش می‌گوید، اما مادرش ایلول را باور نکرد و او را به پرورشگاه داد. در فصل ۷۷ مادرش مسوده از دنیا می‌رود. او با سرکان رابطه دارد اما از هم جدا می‌شوند. با این حال او بعد‌ها دوست دختر علی شد.
گوکچه آکییلدیز سونگول سلن ارتورک ۱-۱۱۳ ۱۶ ساله. او مادرش را در ۴ سالگی از دست داد. پدرش به جرم قتل در زندان است. سپس او را به پرورشگاه تحویل دادند. او سرسخت اما دلسوز و نوع دوست است. او معشوقه و معشوقه دبیرستانی گونی ارتورک بود. بعداً پدر و مادرشان می‌خواهند آن‌ها را از هم جدا کنند و آن‌ها مخفیانه ازدواج کردند و با خانواده‌هایشان کینه داشتند. او در فینال می‌میرد. او یک دختر دارد و دوستان و شوهرش از او مراقبت می‌کنند.
هزار موتن جمر درین اوغلو ۱-۱۱۳ او ۱۶ سال دارد. تنها دختر یک خانواده ثروتمند. او به دختران یتیم قلدری می‌کرد. ایلول، سونگول، کادر و مرال به همراه دفنه. شرکت پدرش ورشکست شد. در نتیجه مادرش به طور تصادفی کشته شد و پدرش خودکشی کرد. بستگان او نمی‌خواستند مسئولیت او را بر عهده بگیرند، بنابراین او مجبور شد به پرورشگاه برود. او طرز فکر خود را تغییر می‌دهد و به شدت به آن‌ها نزدیک می‌شود. بعداً متوجه می‌شود که پدرش از خون پدرش دختر دیگری به نام زینو دارد. پس از جدایی ایلول و سرکان، او دوست دختر سرکان می‌شود.
چاغلا ایرماک کادر لوکومکو زاده ۱-۱۱۳ ۱۶ ساله. روزی که به دنیا آمد او را در کیسه‌های آرد ر‌ها کردند. مادر او خواهرزاده نریمان هانیم، مدیر پرورشگاه است. کادر همیشه آرزو داشته که ثروتمند است و یک روز امیدوار است که مادرش او را پس بگیرد. او مادرش (بانو) را پیدا می‌کند، اما مادرش خودش را نمی‌خواهد. بعداً مادرش کودکی را که پس از رابطه با پدر گونی داشت می‌کشد و عقلش را از دست می‌دهد و به بیمارستان روانی منتقل می‌شود.
آلینا سولاکر مرال کندیر ۱-۱۱۳ او ۱۶ سال دارد و نامحرم است. او با دختران متفاوت است زیرا آرزو دارد یک مدل ثروتمند باشد. او گاهی اوقات می‌تواند بداخلاق و بی‌ادب باشد، اما در اعماق وجودش قلب مهربانی دارد. بعداً متوجه می‌شود که مادرش که به عنوان مجری در یک کلوپ شبانه کار می‌کرد متعلق به مردی به نام عباس است. مادرش علیه عباس پرونده تشکیل می‌دهد و او را به زندان می‌فرستد که توسط برادر عباس کشته می‌شود. هنگامی که او شاهد قتل برادر ابا بود مورد اصابت گلوله قرار گرفت. پس از اصابت گلوله، مدتی در کما می‌ماند و به زندگی باز می‌گردد. او معشوقه مرت است.

شخصیت‌های فذعی

دریا آرتمل مسوده یلماز ۱-۷۷ مادر ایلول. او شوهرش را باور کرد، نه دخترش را، و ایلول را در یک یتیم خانه ر‌ها کرد، هرچند که قلبش را شکست. او در قسمت ۷۷ درگذشت.
Cansu Fırıncı کمال یلماز ۱-۸۴ شوهر مسوده. او همیشه به دنبال دختر ناتنی خود، Eylül است. زنش را روی انگشتش بازی می‌کند. پدر متین. او در قسمت ۸۴ درگذشت.
عارف دیرن گونی ارتورک ۱-۱۱۳ یار دبیرستانی سونگول. او در دبیرستان برای یتیمان دردسر ایجاد کرد و سپس تحقیر کرد اما در نهایت عاشق سونگول شد. آن‌ها ازدواج کردند و بعداً صاحب یک دختر شدند.
بورکو الممن سلین ارتورک ۳۵-۱۱۳ مادر گونی
Mehmet Aykaç سرکان اوزگون ۱-۱۱۳ فرزند یک خانواده ثروتمند. برادر دوقلوی دفنه. او یک جوان بسیار خوب و مفید است. برای اولین بار او عاشق ایلول شد و پس از جدایی آن‌ها عاشق جمره می‌شود.
ودا یورتسور Nazan Özgün ۱-۱۱۳ مادر دفنه و سرکان. او حریص است و از دختران یتیم خانه خوشش نمی‌آید. او ثروت Cemre را دزدید. او سعی می‌کند سرکان و ایلول را از هم جدا کند. او پس از تصادف با ماشینش، گوخان را به مرگ ر‌ها می‌کند. در فصل‌های بعدی مشخص شد که او دفنه و سرکان را پذیرفته است.
نیل کیسر دفنه اوزگون ۱-۱۱۳ دختر نازان و خواهر دوقلوی سرکان. او در ابتدا بهترین دوست جمره بود. او به همراه جمره دختران را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد و زمانی که جمره یتیم شد حتی جمر را مورد آزار و اذیت قرار داد. او از کودکی همیشه عاشق گونی بوده و به سونگول گونی حسادت می‌کند.
بیرگن انگین بانو ساواش ۹-۲۰،۳۲-۶۳،۸۷-۸۸ مادر کادر. بانو خواهرزاده نریمان است. او در نتیجه رابطه‌اش با پدر گونی صاحب فرزند شد. بانو بعداً کودک را می‌کشد و به بیمارستان روانی منتقل می‌شود.
فورکان اندیچ گوخان تورالی ۱۱-۲۹ زمانی که او کودک بود، مادرش به عنوان خدمتکار در خانه جمره کار می‌کرد. سال‌ها بعد در همان مدرسه با هم آشنا شدند. او از دوران کودکی عاشق جمره بود، اما به دلیل اختلاف طبقاتی بین آن‌ها، خود را به پس زمینه انداخت. سال‌ها بعد او و جمره در نهایت عاشق هم شدند، اما او پس از تصادف به خاطر نازان در راه بود تا به جمره درباره میراثی که نازان دزدیده بود بگوید.
بیرگول اولوسوی امین تورالی ۱۱-۵۴ مادر گوخان.
روحی ساری سعدالله سلن ۵۶-۸۰ پدر سونگول و شوهر دوم زهرا. پس از اصابت گلوله و مجروحیت شدید مال‌داران، وی مورد عمل جراحی قرار گرفت و پس از عمل جراحی از بیمارستان مرخص شد و بر اثر خونریزی مغزی در دستشویی منزلش جان باخت.
اسرا درمانچی اوغلو زهرا سلن ۶۳-۱۱۳ همسر دوم سعدالله، نامادری سونگول و مادر صدف. یک زن خسیس.
الیف سرن بالکچی صدف سلن ۶۳-۱۱۳ خواهر ناتنی سونگول.
هولیا گولشن ایرماک نژیه ۴۵-۴۹ زنی که کمال دوست داشت.
اسما یلماز بوشرا آکار ۱-۱۱۳ خواهر کوچک ایلول. دختر دوم مسوده.
نیل گونال امل درین اوغلو ۲۰/۲۱،۴۱-۴۸ عمه جمره (پدری).
بنان یوسه زوهال ۴۵-۵۱،۶۷-۷۰ مادر جنک.
علی فوات اونان آیهان یلماز ۱۰ پدر کمال.
سلن کورترن اوزلم سونمز ۵۶-۶۲ دختر نریمان.
ساسیده تاشانر نریمان سونمز ۱-۱۱۳ مدیر پرورشگاه.
زینب ایرگات هدیه ۱-۱۱۳ خدمتکار یتیم خانه که به ۵ دختر نزدیک است.
پینار شنول فیگن درین اوغلو ۲۴-۴۱ مادر زینو. .
Kaan Kasapoğlu مرت آتاسوی ۳۲- ۱۱۳ او با کادار قرار می‌گذارد. پس از جدایی از کادار، او سعی می‌کند قلب سونگول را به دست آورد اما موفق نمی‌شود. سپس بعداً عاشق مرال شد.
Gökçe Yanardağ سهر کارامان ۲۲-۴۲ مادر مرال. برادر عباس او را می‌کشد و جسد را در ظرف زباله ر‌ها می‌کند.
یونیت شن احسان ۴۱-۴۹ قاتل سهر
کادیر چرمیک نجمی ۱۹-۲۹ پدر گوخان.
Yağmur Ün زینو درین اوغلو ۲۴-۴۱ خواهر ناتنی جمره
آلمیلا آدا لالین ۵۲-۶۲ او در یتیم خانه با دختران زندگی می‌کند.
دنیز اوغور Macide Lokumcuzade ۸۵-۱۰۷ همسر صدری. او اجازه نمی‌دهد صدری با نوه‌اش صحبت کند.
ایلول سو ساپان هاریکا لوکومکو زاده ۸۵-۹۴ دختر مکید.
اردوغان سیچاک صدری لوکومکو زاده ۸۴-۹۲ او پدربزرگ کادار است، اما فکر می‌کند مرال نوه خودش است. او در فصل ۹۱ می‌میرد.
مکبوله میزینیوغلو کنان ۸۶-۸۷ یک دلال مافیای اعضای بدن که دفنه را فریب داد و خود را به عنوان مادر بیولوژیکی متقاعد کرد.
بوراک توزکوپران Ali Göktürk Komiser ۸۹-۱۱۳ یک پلیس. او بعداً دوست پسر ایلول شد و در پایان با هم ازدواج کردند.
هازال بنلی فدیک کمیسر ۸۹-۱۱۳ دختر پلیس از شعبه است. با علی کار می‌کند.
تایانچ آییدین اجدر لوکومکو زاده ۹۰-۱۱۳ برادرزاده سادرین.
Özgür Başol ماهی تن ۱۰۱-۱۱۳ او از نازان پول می‌گیرد و به جمر نزدیک می‌شود تا سرکان و جمر را از هم جدا کند.
بولنت دوزگون اوغلو یاووز ۱۰۶-۱۰۹ پدر بیولوژیک دفنه و سرکان. او در فصل ۱۰۹ می‌میرد.

پخش بین‌المللی

کشور شبکه پخش سریال
 رومانی تلویزیون آکاسا ۲۳ ژانویه ۲۰۱۷
 سری لانکا تی وی درنا ۲۳‌آوریل ۲۰۱۸
 لیتوانی LNK ۵ ژوئن ۲۰۱۹
 آلبانی تی وی کلن ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ – ۸‌آوریل ۲۰۲۱
 مقدونیه شمالی تلویزیون سایتل ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰-۱۶ ژوئیه ۲۰۲۱
 اسپانیا الوهیت ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲
 یونان کانال مگا ۲۷ مارس ۲۰۱۷

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.