صفحه نمایش بزرگ در جیب شما! لنوو عینک هوشمندی را روانه بازار کرد که صفحه نمایشگر رایانه شما را در مقابل چشمان شما قرار می‌دهد!

0

عینک جدید لنوو یک صفحه نمایش کامپیوتر را در فاصله چند اینچ از چشم قرار می‌دهد تا به کاربران هنگام کار یا تماشای فیلم، حریم خصوصی بیشتری بدهد.

عینک لنوو T1 که این هفته در IFA در برلین رونمایی شد، از طریق اتصال USB-C به لپ‌تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت متصل می‌شود.

سپس محتوای دستگاه را روی دو صفحه نمایش OLED، یکی در هر لنز جلوی چشم، نمایش می‌دهند و یک نمایشگر خصوصی برای «مصرف محتوای در حال حرکت» ارائه می‌دهند.

عینک لنوو T1 به کاربران این حس را القا می‌کند که محتوا را روی صفحه نمایشی بسیار بزرگتر از صفحه نمایش دستگاه فیزیکی خود می‌بینند. یک صفحه نمایش مجازی بزرگ در محدوده یک عینک جیبی است.

این عینک همچنین دارای بلندگو‌های hi-fi داخلی در نزدیکی گوش است، بنابراین کاربران می‌توانند محتوا را بشنوند و همچنین ببینند و به عنوان مثال از یک فیلم در نتفلیکس لذت ببرند.

اریک یو، مدیر اجرایی لنوو می‌گوید: «هر روز، مردم در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای برای سرگرمی و بهره‌وری به سراغ دستگاه‌های تلفن همراه ‌می‌روند. »

“با راه حلی مانند Lenovo Glasses T1، کاربران یک تجربه صفحه نمایش بزرگ قابل حمل و خصوصی دارند و می‌توانند ارزش بیشتری از تلفن و لپ تاپ خود دریافت کنند. ”

Lenovo Glasses T1 در اواخر سال ۲۰۲۲ در چین به فروش می‌رسد و سال آینده در کشور‌های دیگر نیز عرضه می‌شود، اگرچه صحبت‌هایی در مورد گرانی آن‌ها وجود دارد.

لنوو ادعا می‌کند که این عینک برای حرفه‌ای‌هایی مناسب است که تمایل دارند روی اسناد خصوصی «بسیار حیاتی» روی رایانه شخصی در فضا‌های عمومی کار کنند.

داشتن یک فضای کاری خصوصی از به اصطلاح «گردش شانه‌ای» جلوگیری می‌کند – نگاه کردن از روی شانه شخصی که از یک دستگاه استفاده می‌کند و  فضولی کردن در اطلاعات شخصی او.

اما این فناوری همچنین برای افرادی مناسب است که می‌خواهند یک فیلم یا برنامه تلویزیونی را تماشا کنند بدون اینکه یک غریبه ببیند آن‌ها چه چیزی را تماشا می‌کنند.

تنها مشکل این است که کاربران باید هنگام استفاده از عینک در یک نقطه بمانند، زیرا دید دنیای واقعی را مبهم می‌کند.

همچنین، آن‌ها باید به تلفن هوشمند، تبلت یا لپ تاپ کاربر متصل شوند، بنابراین در هنگام استفاده از عینک، تحرک کاهش می‌یابد.

عینک لنوو T1 مشابه عینک Nreal Air از telco EE است که در ماه می‌ با قیمت ۴۰۰ پوند به فروش رسید.

عینک Nreal Air نرخ تازه‌سازی صفحه نمایش بالاتری دارد. Nreal Air نرخ تازه‌سازی ۹۰ هرتز دارد – به این معنی که تصویر را ۹۰ بار در ثانیه تازه می‌کند – در مقایسه با ۶۰ هرتز Lenovo Glasses T1.

هنگامی که Nreal Air به یک تلفن هوشمند متصل می‌شود، می‌تواند یک صفحه مجازی ۲۰۱ اینچی در فاصله ۶ متری برای شما القا کند.

این عینک که در می‌۲۰۲۲ عرضه شد، از جلو شبیه یک عینک آفتابی معمولی به نظر می‌رسد، اما دارای دو نمایشگر OLED در پشت لنز‌ها است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.