اوپو عینک ایر گلس را رونمایی کرد: عینک مدرن‌تری از عینک گوگل برای چین

واقعیت دستیار به جای واقعیت افزوده برای اعلان‌ها و جهت‌های دو بعدی

0

شرکت اوپو از یک عینک واقعیت افزوده به نام Air Glass رونمایی کرد. اوپو می‌خواهد این ایر گلس را اوایل سال آینده در چین به فروش برساند.

اوپو می‌گوید ایر گلس به جای «واقعیت افزوده»، یک عینک واقعیت دستیار (assisted reality) است؛ به این معنی که به جای آوردن اشیای سه بعدی در دنیای واقعی، اطلاعات دو بعدی را در میدان دید شما پخش می‌کند و می‌توان آن را یک نسخه مدرن از عینک گوگل دانست.

ایر گلس اوپو از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۴۱۰۰ استفاده می‌کند و در مجموع ۳۰ گرم وزن دارد. اوپو می‌گوید باتری این عینک ۳ ساعت به طور کامل امکان استفاده را می‌دهد و حدود ۴۰ ساعت در حالت آماده دوام می‌آورد. اوپو دو طرح قاب نیمه قاب نقره‌ای و مشکل اندازه کامل هر کدام در دو اندازه برای صورت‌های مختلف تدارک دیده است.

این قاب‌های دارای یک درگاه مغناطیسی هستند که امکان اتصال آن به شیشه‌های معمولی فراهم می‌شود. در این عینک از یک صفحه‌نمایش waveguide با یک پروژکتور دارای فناوری Micro LED استفاده می‌شود که توانایی ایجاد روشنایی تا ۳ میلیون نیت را دارد. اوپو می‌گوید میزان روشنایی واقعی این پروژکتور در شرایط عادی به طور متوسط حداکثر ۱۴۰۰ نیت است.

این عینک را می‌توان از طریق لمس، دستور صوتی، ردیابی دست، ردیابی حرکت سر و همچنین از طریق اپلیکیشن Smart Glass در گوشی‌های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم‌عامل ColorOS 11 و بالاتر اوپو استفاده کرد.

اما از این عینک چه استفاده‌هایی می‌شود؟ اوپو می‌گوید با عینک ایر گلس می‌توانید اعلان‌ها و جهت‌ها را مشاهده کرده یا ترجمه بی‌درنگ و تله‌پرومتر (teleprompter) انجام دهید که کاربردهای نسبتا متوسطی برای یک عینک هوشمند امروزی است. صفحه‌نمایش این عینک تک رنگ ۱۶ یا ۲۵۶ حالته از سزطح خاکستری است و نمی‌تواند محتوای غنی و رنگی بسیار با کیفیتی به شما نشان دهد.

گفته می‌شود ایر گلس اوپو یک محصول کامل و بالغ نیست. اوپو اعلام کرده است این عینک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ و به صورت محدود در کشور چین عرضه می‌شود یا حداقل فعلا برای شروع در چین فروخته خواهد شد.

عینک Air Glass در رویداد سالیانه Inno Day اوپو معرفی شده است. این شرکت در این رویداد از اولین تراشه NPU ساخت خودش برای تقویت عملکرد تصویربرداری مرتبط با یادگیری ماشینی رونمایی کرد. این تراشه به نام MariSilicon X در سه ماهه اول سال آینده در گوشی پرچم‌دار Find X رونمایی می‌شود. اوپو هفته گذشته هم عرضه گوشی تاشو Find N را تایید کرده است.

منبع theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.