کاربر گوگل گلس چطور می‌تواند روی اپلیکیشن‌های عینک کنترل داشته باشد؟ عکس گرفتن تنها با پلک زدن!

4

روز به روز ما اطلاعات بیشتری در مورد گوگل گلس پیدا می‌کنیم، اما هنوز هم خیلی از جنبه‌های این عینک را هاله‌ای از رمز و راز پوشانیده است.

یکی از سؤالات اساسی ما این بود که وقتی عینک را به چشم می‌زنیم چطور می‌توانیم روی تک تک اپلیکیشن‌ها کنترل داشته باشیم، چطور می‌شود یک اپلیکیشن را اجرا کرد و چطور می‌شود کار یک اپلیکیشن را متوقف کرد.

در ویدئویی که دیروز منتشر شد، ما تازه متوجه شدیم که دسته گوگل گلس ویژگی لمسی دارد و به یاری آن است که کاربر می‌تواند با اپلکییشن‌ها تعامل کند.

05-02-2013 05-01-56 PM

05-02-2013 05-00-13 PM

این ویدئو را می‌توانید در یوتیوب ببینید یا از اینجا دانلود کنید.


اما در خبری دیگر، یک اپلیکیشن غیررسمی به نام Winky عرضه شده است، که به کاربر گوگل گلس امکان می‌دهد تنها با پلک زدن از محیط پیرامون عکس بگیرد.

برای عکس گرفتن با گوگل گلس کاربر باید یا فرمان صوتی بدهد یا اینکه با استفاده از تاچ پد دسته عینک اپلیکیشن مربوطه را احضار کند، اما حالا با این اپ همه چیز آسان‌تر می‌شود.

البته کاربر باید یک پلک غلوآمیز و واضح برای عکس گرفتن بزند و در آغاز کار اپلیکیشن را کالیبره کند.

05-02-2013 05-17-43 PM

شاید این اپلیکیشن و اپلیکیشن‌های بعدی که کار گرفتن عکس و ویدئو را آسان‌تر و نامحسوس‌تر می‌کنند به انتقادات از گوگل بیفزایند، از همین حالا خیلی‌ها درخواست کرده‌اند که گوگل روی عینک یک LED بگذارد که به افراد هشدار بدهند، یک کاربر در حال گرفتن عکس و ویدئو است.


 
4 نظرات
 1. pureLight می گوید

  یاد قسمت چهارم فیلم
  Mission Impossible Ghost Protocol
  یا همون مأموریت غیرممکن افتادم. اونجا هم همکار تام کروز با یه لنز ویژه از مدارک اتمی با پلک زدن عکس می‌گیره. جالبه خانمه هم آخرش بهش شک میکنه!

  1. افشین می گوید

   با تشکر از شما. اون همکار تام کروز JEREMY RENNER بود. که تو فیلمایی مثل THE HURT LOCKER.AVENGERS,BOURNE LEGECY و… واخیرا هم هانسل و گرتل بازی کرده.در ضمن گوگل باید روی حریم خصوصی واسه عینکش خیلی کار کنه و اگر نه شاید زیاد با اقبال مواجه نشه.

 2. سامان می گوید

  عینک چطور میتونه متوجه بشه که کاربر پلک میزنه؟ مگه دوربینی به سمت چشم کاربر داره؟

 3. زهره می گوید

  سلام
  پاسخ سوالی که آقای سامان پرسیدند رو میدونید؟ منم این سوال برام مطرحه که آیا دوربینی به سمت چشم وجود داره و اگر بله این دوربین از چه نوعیه؟ مادون قرمز یا معمولی؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.