پروژه عینک گوگل هنوز فراموش نشده – عینک گوگل ارتقا پیدا کرد- البته برای عرضه محدود به برخی شرکت‌ها و صنایع

0

پروژه عینک گوگل شروع شده بود که دنیا را متحول کند. گوگل واقعا در ابتدای پروژه در نظر داشت، پس از مدتی عرضه عمومی آن را شروع کند. اما هر چقدر که از آزمایش اولیه این گجت هوشمند گذشت، گوگل بیشتر متقاعد شد که عرضه عمومی آن فعلا به صلاح نیست.

یک قسمت از مشکل برمی‌گشت به مشکلات فنی و تکنیکی کار. هنوز از نقظه نظر فناوری‌های موجود، عینک گوگل مشکلاتی دارد. مثلا قابل حدس است که شارژ کامل آن برای مدت 24 ساعت، اصلا کافی نیست و همین کاربران زیادی را ناراضی می‌کند. چون آنها دوست دارند یک بار در خانه عینک را شارژ کنند و تا موقع بازگشت به خانه دیگر عینک نیازمند شارژ نباشد.

مشکل دوم هم بیم و هراس گوگل از عواقب استفاده همگانی از گوگل بود. اگر ناگهان همه مشغول فیلم و عکس برداشتن از همه صحنه‌های زندگی، محیط پیرامون، دوستان، غریبه‌ها، محوطه داخلی ادارات و شرکت‌ها و کارخانه‌ها شوند، آیا اینها باعث به خاطر افتادن حریم خصوصی، اعتماد میان فردی و قوانین داخلی برخی اماکن نخواهد شد؟

گوگل حس می‌کرد با توجه به امکانات تازه گوگل که تا به حال در مقیاس عمومی عرضه نشده‌اند، فروش انبوه آن، ممکن است منجر به دردسرهای جدی برای شرکت شود.

با وجود همه اینها، گوگل در مقیاس محدود همچینان پروژه را (البته با کندی) ادامه داد و هر وقت شرکت یا مؤسسه‌ای برای پیشبرد یک طرح بدیع نیازمند عینک بود، به صورت محدود عینک را در اختیار می‌گذاشت.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

دو سال بعد از لفو پروژه فروش عمومی عینک گوگل، حالا گزارش شده که گوگل، عینک‌اش را ارتقا داده است.

در ارتقای جدید میزان شارژ عینک بیشتر شده و در طراحی آن، شرایطی در نظر گرفته شده تا استفاده طولانی از آسان راحت‌تر شود.

در  واقع برخلاف برخی شایعات، پروژه عینک گوگل هیچگاه به کلی تعطیل نشده بود و خود شرکت مادر –آلفابت– می‌گوید که در این مدت با 30 شریک، مشغول شخصی‌سازی نرم‌افزار و یافتن راه‌حل‌های تجاری برای عینک بوده است. از این شرکا می‌توانیم به مهندسان جنرال الکتریک و متخصصان پزشکی یاد کنیم.

سایر ارتقاها اینها هستند:

-پردازشگر سریع‌تر

-دوربین از ۵ مگاپیکسل به ۸ مگاپیکسل ارتقا پیدا کرده

-امکان جداسازی بخش‌های الکترونیک عینک از فریم، خیلی ساده‌تر شده تا آن را بتوان به راحتی روی عینک‌های طبی دیگر هم سوار کرد.

-عمر شارژ عینک بیشتر شده. حالا با عینک می‌شود 8 ساعت ویدئو نگاه کرد. قبلا این زمان فقط 5 ساعت بود. البته بدیهی است که در مصارفی مثل ضبط ویدئو، احتمالا ماندگاری شارژ از این حد، خیلی کمتر باشد.

-ارتباط وای فای بهتر

قیمت عینک گوگل اوریجینال حدود هزار یورو بود.

علاقه‌مند هستید که عینک گوگل را بخرید؟

باید بگویم که حالا عینک گوگل تنها از طریق شرکت‌های واسطه فروخته می‌شود. شرکت‌هایی که نرم‌افزارهای تخصصی خودشان را روی عینک سوار کرده‌اند.

یکی از این شرکت‌ها، شرکت آلمانی یوبیمکس است که نر‌م‌افزاری برای برای مدیریت تجهیزات و تولید برای کارگران روی عینک نصب کرده. این شرکت عینک را به قیمت 1500 یورو می‌فروشد.


به هر حال ما امیدواریم با توجه به منتفی شدن عرضه عمومی عینک از سوی گوگل، شرکت‌های دیگری مثلا مایکروسافت با هولولنز یا یک شرکت تیزهوش‌تر استارت‌آپی یک عینک یا لنز هوشمند انقلابی عرضه کنند.

اما این شرکت‌ها هم بهتر است قبل از اعلام رسانه‌ای قضیه، عواقب اجتماعی استفاده همگانی را بسنجند و مشکلات تکنیکی را تعدیل کنند.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.