بیل را ملاقات کنید! نایکی رباتی را در فروشگاه خود به کار گرفته که می‌تواند کفش‌های قدیمی شما را در ۴۵ دقیقه تعمیر کند

0

حتی اگر در حال حاضر یک جفت کفش ورزشی راحت و شیک داشته باشیم، اغلب همه ما یک جفت کفش در خانه داریم که فرسوده شده‌اند و ما به خاطر از دست دادن آن‌ها ناراحت هستیم. آنها را نه دور می‌اندازیم و نه می‌پوشیم.

اکنون، جدیدترین نوآوری نایکی می‌تواند به افزایش عمر کفش‌های مورد علاقه شما کمک کند.

این غول مد از روبات جدیدی به نام Bot Imitated Longevity Lab (BILL) در نایکی تاون لندن رونمایی کرده که برای تمیز کردن و تعمیر کفش‌ها طراحی شده است.

مردم برای مراقبت از کفش‌های مورد علاقه خود تمام تلاش خود را می کنند. تعمیر یک محصول راهی برای افزایش حافظه ما با یک محصول است. نایکی BILL را ابزاری برای انجام این کار می‌داند

Bill  از محصولات پاک کننده مبتنی بر آب و تکه‌های پلی استر بازیافتی استفاده می‌کند تا زندگی جدیدی را به کفش‌های قدیمی ببخشد.

در حال حاضر می‌تواند عمر چهار کفش محبوب نایکی را افزایش دهد – Air Force 1s، Air Jordan 1s، Space Hippie 01s و Nike Dunks.

مشتریان می توانند از این ربات در شهر نایکی لندن بازدید کنند، جایی که کفش‌های آنها در دستگاه گذاشته می‌شود.

این ربات ابتدا یک مدل دیجیتالی سه بعدی از کفش ایجاد می‌کند تا قسمت‌هایی که نیاز به تمیز کردن رویه، دیواره‌های کناری و زیره دارند، شناسایی کند.

سپس، بیل دست به کار می شود و فرآیند تمیز کردن عمیق را با استفاده از محصولات پاک کننده مبتنی بر آب و برس های چرخشی به سبک کارواش آغاز می‌کند.

نایکی در بیانیه‌ای توضیح داد: خوانش‌های دیجیتالی پیشرفته به BILL کمک می‌کند تا از دقت رباتیک برای مراقبت از نقاطی که کفش شما بیشتر به تمیزکاری نیاز دارد استفاده کند.

هنگامی که کفش ها زیبا و تمیز شدند، مشتریان م‌ توانند تکه هایی را برای ترمیم قسمت های ساییدگی رویه کفش خود انتخاب کنند.

در نهایت، یک آستر جدید و توری‌های ساخته شده از مواد بازیافتی اضافه می‌شود.

آقای مورفی راینهرتز می‌گوید: «روبات‌ها می‌توانند کارهایی را انجام دهند که انجام آن‌ها با دست دشوار است، اما وقتی از ربات به عنوان بخشی از فناوری بازیافت استفاده می‌کنیم، همچنان می‌خواهیم این خدمات «شخصی» باشد».

این سرویس در سراسر سپتامبر در Nike Town لندن در دسترس خواهد بود،بعد از آن نایکی تصمیم بگیرد که آیا آن را در فروشگاه‌های دیگر در سراسر جهان عرضه کند یا خیر.

این اولین باری نیست که نایکی از یک فناوری آینده‌نگر رونمایی می‌کند – در سال ۲۰۱۹، این برند کفش‌های کتانی خود را به سبک «مارتی مک‌فلای» روانه بازار کرد.

Nike Adapt BB به طور خاص برای بسکتبال طراحی شده است و به طور خودکار با فشار دادن دکمه روی خود کفش یا از طریق تلفن هوشمند سفت یا شل می‌شود. این محصول در ابتدا فقط در ایالات متحده  با قیمت ۳۵۰ دلار فروخته شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.