معرفی کلینیک روانشناسی و خدمات مشاوره سها کلینیک

0
رپورتاژ

چکیده : امروزه با توجه به مشکلات فراوان روانشناختی که در بین افراد جامعه گسترش پیدا کرده، نیاز به روانشناس بیش از پیش شده است. سها کلینیک به عنوان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران با بهره مندی از کارشناسان و درمانگران خبره و اساتید برتر حوزه روانشناسی با محیطی حرفه‌ای آماده ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیز است.

 

معرفی خدمات کلینیک روانشناسی

امروزه با توجه به مشکلات فراوان روانشناختی که در بین افراد جامعه گسترش پیدا کرده، نیاز به روانشناس بیش از پیش شده است. یک روانشناس توانا و دارای مهارت کافی می تواند علل مشکلات روانشناختی و … را در افراد پیدا کرده و در راه بهبود آن ها اقدام کند. امروزه با توجه به نیاز مبرم افراد به روانشناس، کلینیک روانشناسی های بسیاری دایر شده است، اما به منظور رفع مشکلات خود توصیه می شود که به کلینیک های روانشناسی معتبر مراجعه کنید. یک کلینیک روانشناسی خوب و مفید متشکل از تیمی از روانشناسان متبحر در زمینه های متفاوت است. روانشناسان این مراکز با بهره گیری از علم روانشناسی و تجربه خود به بهبود و درمان افراد نیازمند می پردازند. کلینیک روانشناسی مناسب باید دارای روانشناسانی دارای صلاحیت علمی، دلسوز، با تجربه و ماهر، نکته سنج، جزئی نگر، سنجیده، راز نگهدار، صبور، توانا باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به مراجعان خود خدمت رسانی کند. کلینیک های روانشناسی عمدتا خدمات بسیاری را به صورت حضوری و گاها غیر حضوری ارائه می دهند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره های اخلاقی و تخصصی
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره زناشویی
 • مشاوره خیانت
 • مشاوره طلاق
 • خدمات مشاوره و روان درمانی کودکان و نوجوانان
 • خدمات رفتار درمانی
 • خدمات مشاوره روان درمانی فردی
 • انجام آزمون های سلامت روان مانند تست هوش و تست شخصیت و …
 • خدماتی از جمله تحریک الکتریکی مغز
 • خدماتی مانند نوروفیدبک و بیوفیدبک
 • خدمات سکس تراپی
 • و بسیار خدمات درمانی و روانشناختی دیگر

به جرات می توان گفت که همه ی افراد در طول زندگی خود دچار مشکلات متعددی از جمله استرس، اضطراب، ترس، دلهره و … می شوند. این مشکلات ممکن است بر اثر عوامل بیرونی و درونی مختلفی ایجاد شده، و سلامت روحی و روانی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. در این چنین مواقعی الزامی است که فرد به منظور برطرف سازی آن به یک روانشناس ماهر و یا بهتر بگوییم یک کلینیک روانشناسی معتبر مراجعه کند.

یک کلینیک روانشناسی دارای ویژگی های بسیار است، و همچنین در برابر افرادی که به آن ها مراجعه می کنند مسئول بوده و باید فضای ایمن و راحت را برای آنان به وجود بیاورد. یک کلینیک روانشناسی مناسب عمدتا متشکل از روانشناسان، روانکاوان، روان سنج ها و روانپزشکانی ماهر و با تجربه است.

کلینیک روانشناسی سها کلینیک

سها کلینیک به عنوان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران با بهره مندی از کارشناسان و درمانگران خبره و اساتید برتر حوزه روانشناسی با محیطی حرفه‌ای و مجهز و سرشار از انرژی با به کارگیری از جدیدترین و بروزترین متد روز دنیا و تکنولوژی برتر آماده ارائه بهترین خدمات مشاوره روانشناسی در کلیه شاخه ها به کلیه هموطنان عزیز سراسر کشور به صورت مشاوره آنلاین ، تلفنی و حضوری اعم از داخل و خارج کشور می‌باشد. برای دریافت خدمات مشاوره کلینیک روانشناسی سها کلینیک فقط کافیست از طریق آدرس اینترنتی سایت سها کلینیک به نشانی www.sohaclinic.com   مراجعه نموده و با کارشناسان سها کلینیک در ارتباط بوده و نوبت خود را ثبت نمایید.

معرفی روانشناسی بالینی

یکی از شاخه های روانشناسی، روانشناسی بالینی است. شاید این سوال نیز برای شما پیش  آمده باشد که روانشناسی بالینی چیست؟ و روانشناس بالینی کیست؟ در واقع باید بگوییم که روانشناسی بالینی شاخه ای از علم روانشناسی بوده که به بررسی و درمان رفتارهای غیرعادی و مشکلات روانپزشکی پرداخته می شود. و روانشناس بالینی به فردی گفته می شود که با بررسی و تشخیص مشکلات رفتاری و ذهنی افراد بیمار به درمان آنان می پردازد. روانشناسان بالینی برای درمان بیماران خود عمدتا از برنامه های درمانی و یا مدیریتی استفاده می کنند. روانشناسان بالینی برای بهبود و درمان بیماران خود از داروهای شیمیایی کمک نگرفته و تنها از مهارت های خاصی بهره می برند. از جمله خدمات روانشناسی بالینی می توان به بهبود و درمان ناسازگاری های رفتاری، عاطفی، روانی و اجتماعی، معلولیت ها و ناراحتی های مختلف، آسیب های روانی خفیف و شدید اشاره کرد. روانشناسی بالینی دارای رویه های ارزیابی، مداخله، مشاوره و تحقیق است. حال ممکن است این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که تفاوت روانشناسی بالینی و روانشناس معمولی چیست؟ در واقع باید بگوییم که کلیه روانشناسان به دنبال حل مشکلات و اختلالات روانی افراد هستند. اما تفاوت هایی میان این دو روانشناس وجود دارد. روانشناسان بالینی با استفاده از روش های جدید و با بهره گیری از علم روانشناسی به بهبود و درمان افرادی که دارای مشکلات و اختلالات روانی هستند کمک می کنند، در حالی که روانشناسان عمومی تنها در زمینه های گوناگون به افراد مشاوره می دهند. در حقیقت هدف روانشناسی بالینی ارائه یک روش درمانی است که بتواند ذهن و روان بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. روانشناسی بالینی دارای زیر مجموعه های از جمله روانشناسی کودک، روانشناسی سلامت، روانشناسی سالمندی و روانشناسی عصب نگر است.

خدمات روانشناس کودک

فرزندان ما مهمترین ثمره های زندگی ما هستند از این رو باید مراقب سلامت جسمی و روحی آن ها باشیم. همان طور که در زمان بیماری جسمی فرزندمان را نزد پزشک متخصص می بریم در هنگام اضطراب، علائم افسردگی ، ترس و دلهره نیز باید آنان را نزد پزشکی متخصص در زمینه روح و روان ببریم. کودکان نیز مانند بسیاری از بزرگتر ها در دوران کودکی خود با مشکلات و دشواری هایی مواجه شده که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند. در صورت مواجهه با چنین مواردی باید از یک روانشناسی کودک کمک گرفت. در هنگام روبرو شدن با مشکلاتی مانند بروز رفتارهای نامناسب و مخرب، تغییر عادات خورد و خوراک، بدرفتاری، احساس ناراحتی، غم و نگرانی بیش از حد، انزوا و دوری از خانواده و جمع دوستان، افزایش مشکلات جسمی(گاهی اوقات مشکلات جسمی کودکان ناشی از مشکلات روحی و روانی مانند اضطراب و افسردگی است)، در خود فرو رفتن و گوشه گیری، فکر و صحبت کردن مکرر درباره مرگ و … باید از یک روانشناس کودک با تجربه و توانا مراجعه کرد. لازم به ذکر است که برخی اوقات رفتارهای کودکان ناشی از شرایط استرس زا و یا تغییرات زندگی بوده و بسیار خطرناک نیست، اما بهتر است که برای برطرف سازی آن ها به روانشناس کودک مراجعه کنید. به طور کلی هیچ کودک و پدر و مادری وجود ندارند که از هر نظری با هم کامل باشند، به همین خاطر برای آگاهی و درک بیشتر از مشکلات و اختلالات بالینی کودکان وجود یک روانشناس کودک ضروری است. از جمله اختلالات بالینی کودکان که برای آن ممکن است نیاز مراجعه به روانشناسی کودک داشته باشیم می توان به بیش فعالی کودکان، اختلالات یادگیری، لکنت و اختلالات زبانی، شب ادراری و … اشاره کرد. روانشناسان کودک با توجه به مشکل و اختلالالی که کودک دارد از روش های مختلفی برای بهبود و درمان او استفاده می کند. از جمله این درمان ها می توان به درمان فردی کودک و درمان خانوادگی، بازی درمانی، آموزش گروهی فرزند پروری، نوروفیدبک اشاره کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.