تفاوت کلینیک ترک اعتیاد و کمپ در چیست؟ معرفی بهترین کلینیک های ترک اعتیاد خصوصی تهران

0
 رپورتاژ

اهمیت وابستگی به انواع مخدر و تاثیر آن در زندگی افراد

امروزه اعتیاد به مواد مخدر زندگی افراد بسیاری را تحت تأثیرات منفی خود قرار داده است. خانواده‌های بسیاری بر اثر اعتیاد از هم پاشیده و سلامت افراد با مصرف مواد مخدر به شدت به خطر افتاده است. مواد مخدر و الکل به نوعی همه ارگان‌های بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. آسیب‌های مغزی و جسمی که سوءمصرف مواد مخدر و الکل ایجاد می‌کند به قدری جدی است که طبق گفته پزشکان طول عمر و کیفیت زندگی و سلامتی این افراد شدیداً تحت تأثیر مواد مخدر و الکل کاهش می‌یابد.

 

ترک اعتیاد اما این میان در بیشتر مواقع به شکست می‌انجامد و افراد بسیار زیادی دائم در حال ترک کردن و بعد از چند ماه یا چند هفته دوباره در حال مصرف ماده مخدر یا الکل هستند. آیا علم هنوز به این حد پیشرفت نکرده تا این بلای خانمان‌سوز را برای همیشه از جامعه بشری پاک کند؟ اعتیاد نوعی بیماری روان‌تنی است و ترک آن اصلاً کار آسانی نیست. همه افرادی که ترک اعتیاد را تجربه کرده‌اند تجربه لحظات سخت روحی و جسمی زیادی را داشته‌اند. افسردگی و بی‌حالی و کلافگی بعد از ترک اعتیاد در بسیاری موارد منجر به عود مجدد اعتیاد می‌شود.

 

روش‌های متعددی برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود که در برخی از آن‌ها احتمال پاکی طولانی مدت و ترک آسان‌تر مهیا است. معروف‌ترین این روش‌ها استفاده از خدمات کمپ ترک اعتیاد  و کلینیک ترک اعتیاد  است.

 

تصویری که بسیاری از افراد از کمپ‌های اعتیاد دارند تصوری جالبی نیست که به دلیل نبود امکانات در بسیاری از کمپ‌ها در کشور ما تا حدی افراد محق به این تصور هستند. رفتار‌های نامناسب و در بسیار اوقات امکانات ضعیف یا روش‌های اشتباه درمانی زندگی و سلامت بسیاری از افراد را به خطر انداخته است.  اما در واقع تفاوت کمپ با کلینیک ترک اعتیاد در همین نکات است.

 

بسیاری افراد به دنبال مرکز ترک اعتیادی هستند که در آن بتوانند با اعتماد کامل به پزشکان و مسئولان آن مرکز با خاطر جمع ترک اعتیاد را انجام دهند.

چگونه بهترین کلینیک ترک اعتیاد را انتخاب کنیم؟

یکی از مهم‌‌ترین و اولین قدم‌هایی که افراد باید برای ترک اعتیاد بردارند انتخاب یک کلینیک اعتیاد طبق شرایط است. ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیادی که امکانات و تخصص و تجربه لازم و کافی را در این زمینه داشته باشد شاید مهم‌ترین تصمیم در هنگام ترک اعتیاد باشد.

 

ترک اعتیاد در حالت عادی بسیار سخت است اما اگر کسی در یک کلینیک ترک اعتیاد لاکچری با امکانات فوق‌العاده سکونت داشته باشد طبیعتاً آسایش و آرامش بیشتری که نصیب وی می‌شود در هنگام سختی‌های ترک کمک حال زیادی برای فرد خواهد بود.

 

ترک اعتیاد به قدی پیچیده است که اگر در هنگام مراحل مختلف مانند سم‌زدایی در منزل ساکن باشید ممکن است افراد خانواده یا کسانی که با آن‌ها زندگی می‌کنید مستأصل شوند و حتی ممکن است دچار آسیب‌هایی در روابط خانوادگی شده و فشار و استرس زیادی به خانواده وارد کنید.

 

افرادی که بارها ترک ناموفق به صورت شخصی داشته‌اند بهتر است از کلینیک ‌های ترک اعتیاد تخصصی برای درمان استفاده کنند.

اعتیاد در تهران بسیار گسترده است و در واقع بخش زیادی از معتادان کل کشور در تهران سکونت دارند.از همین رو تعدد کمپ ترک اعتیاد در تهران بالاست که به دلیل گفته شده طبیعی است. اما وقتی صحبت کیفیت و امکانات مرکز ترک اعتیاد شود هر کمپی نمی‌تواند انتظارات همه افرادی که می‌خواهند مواد مخدر یا الکل را ترک کنند را تأمین کند و باید به سراغ خدمات تخصصی تر رفت که در اینجا کلینیک ترک اعتیاد گزینه ی بهتری می باشد.

سوالی که در این زمینه مطرح می‌شود این است:

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران کجاست؟

موضوع مهمی که البته مولفه های زیادی در انتخاب و امتیاز دهی به کلینیک ترک اعتیاد تاثیر دارد و باید به صورت تخصصی بررسی شود.

چگونه برای ترک اعتیاد یک کلینیک مناسب انتخاب کنیم؟

افراد زیادی معتقدند که اعتیاد پایان زندگی است و راهی برای خلاصی از این بلای خانمان‌سوز وجود ندارد. روانشناسان و پزشکان اما با وجود تأیید سخت بودن ترک اعتیاد اعتقاد دارند که به روش اصولی و امکانات درست می‌توان از شر این بیماری مهلک نجات یافت.

 

افراد زیادی شاید همه چیز خود را بر اثر اعتیاد از دست داده‌اند اما با این مشکل مقابله کرده و با اراده خواست شخصی و استفاده از روش‌های اصولی توانسته‌اند بر مشکل اعتیاد به صورت همیشگی فائق شوند.

اصلی‌ترین ویژگی‌های کلینیک های ترک اعتیاد کدامند؟

نام دیگر مراکز ترک اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد است. این مجموعه‌ها نوعی بیمارستان خاص هستند که در آن‌ها افراد معتاد درمان می‌شوند.
در همه استان‌ها و شهرهای کشور در واقع کمپ ترک اعتیاد وجود دارند؛ اما به دلایل گفته شده و جمعیت بالای شهر تهران، تعداد آن در تهران بسیار زیاد است و کمبود کلینیک تخصصی ترک اعتیاد با امکانات رفاهی احساس می شود.

در کلینیک ترک اعتیاد به دلیل شرایط ویژه‌ای که برای نگهداری از افراد دارند اعتماد بیشتری وجود دارد. کلینیک ترک اعتیاد از همه نظر برای اقامت دائم فرد مهیا بوده و بیماران تا چند ماه می‌توانند در این مکان‌ها حضور داشته باشند. خصوصاً در مورد برخی کلینیک های خصوصی که امکانات رفاهی خوبی وجود دارد.

کلینیک های  خصوصی ترک اعتیاد  از هر لحاظ کامل بوده و برای بستری و اقامت بیمار بسیار مناسب‌اند. در واقع وقتی خواستید یک کلینیک برای ترک اعتیاد خود انتخاب کنید به موارد زیر دقت زیادی داشته باشید:

کلینیکی خوب است که خوابگاه‌های مجهز، راحت و محیطی آرام و  با آرامش داشته باشد. این مسئله در حس و روحیه افرادی که در آن قصد ترک اعتیاد را دارند تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

وجود تجهیزات پزشکی و درمانی کافی و مناسب همراه با حضور پزشک و پرستار ماهر که بتوانند درمان‌ها را به درستی و به صورت اصولی اجرا کنند از جمله ویژگی‌هایی است که یک کلینیک خوب از آن برخوردار است.

تجهیزات ورزشی و تفریحی در سرگرمی افراد در کلینیک نقش زیادی دارند. سرگرمی و بازی و ورزش نقش بسیار مؤثری در روند درمان اعتیاد افراد در کلینیک ترک اعتیاد دارد.

برنامه‌های گفتگوی گروهی و فردی با روانپزشک و افرادی که توانسته‌اند قبلاً اعتیاد را ترک کنند نقش مهمی در روحیه فرد خواهد داشت و کمک حالی برای تحمل مشکلات ترک اعتیاد و افزایش امید فرد به ترک کامل خواهد بود.

بهتر است برای بررسی هر کلینیک ترک اعتیاد موارد گفته شده یعنی منطقه، مکان، تجهیزات، برنامه‌های درمانی و پزشکان مستقر در کلینیک مورد نظر را بررسی کنید. این کار به شما امکان انتخاب بهترین  کلینیک ترک اعتیاد در تهران را خواهد داد.

در واقع اگر کلینیک فرایند ترک اعتیاد را به صورت هدفمند کنترل نکند نتیجه خاص و متفاوتی از مابقی  مراکز نخواهد داشت و اعتیاد فرد با احتمال بیشتری عود خواهد کرد. ترک در اینگونه مراکز عملاً بی‌فایده است.

لاکچری‌ترین کلینیک های ترک اعتیاد تهران کدامند؟

انتخاب  کلینیک ترک اعتیاد کار آسانی نیست. بهتر است برای انتخاب کلینیک مناسب حتماً از تجربه دیگران استفاده کنید.  در زیر لیست بهترین و معتبرترین کلینیک های ترک اعتیاد تهران را آورده ایم. این مجموعه ها با داشتن تجهیزات مدرن، امکانات رفاهی و پرسنل مجرب به نوعی بهترین کلینیک های ترک اعتیاد در تهران هستند.

کلینیک خصوصی ترک اعتیاد ونک کلینیک

کلینیک خصوصی ترک اعتیاد دکتر جوادی

کلینیک خصوصی ترک اعتیاد پیام تندرستی

کلینیک خصوصی ترک اعتیاد طلوعی دوباره

روش‌های بسیار جدیدی در این مراکز وجود دارد که در واقع برای اولین بار در کشور ما استفاده می‌شود. این روش‌ها درد و ناراحتی سم‌زدایی و احتمال بازگشت به اعتیاد را کاهش می‌دهد. از روش‌های مؤثر و بسیار جدیدی که برای ترک اعتیاد در کلینیک های فوق استفاده می‌شود استفاده از ایمپلنت نالتروکسان است.

درمان در مجموعه کلینیک های فوق در تهران تاکنون روی افراد زیادی نتیجه مثبت داشته است.

در کلینیک های ترک اعتیاد vip  که در بالا مشاهده کردید، امکانات متنوع و مفیدی ارائه می‌شود. کلینیک  های فوق از جمله  مراکز منظم حرفه‌ای و سطح بالا برای ترک انواع مواد مخدر و الکل هستند.این مراکز در بالاترین نقاط تهران واقع شده اند. نظیر کلینیک ترک اعتیاد ونک، کلینیک ترک اعتیاد در شریعتی، کلینیک ترک اعتیاد در آجودانیه

انتخاب  این کلینیک های ترک اعتیاد چه مزیتی دارد؟

طبیعتاً اگر امکانات گفته شده در این مراکز نبود، به عنوان برترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران شناخته نمی‌شدند. افرادی که در این مراکز توانسته‌اند ترک خود را به پایان برسانند رضایت کاملی از امکانات این مجموعه ها داشته‌اند.  همچنین لوکیشن این کلینیک ها که در شمال تهران می باشد، مکان بسیار مناسب و دارای مزیت های فراوان می باشد.

از دیگر مزایای کلی این مراکز ترک اعتیاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

وجود کادر درمانی مجرب و با صلاحیت

پشتوانه قوی و مطمئن این مجموعه

امکانات رفاهی بی نظیر

استفاده از متد‌ها و روش‌های روز دنیا در ترک اعتیاد

از جمله خدماتی که در این کلینیک ها انجام میشود شامل موارد زیر میباشد:
سم زدایی ترک اعتیاد
پزشک ترک اعتیاد

آزمایش اعتیاد

درمان افسردگی ترک اعتیاد

خانواده درمانی ترک اعتیاد

ایمپلنت نالتروکسان
روانپزشکی ترک اعتیاد
گروه درمانی ترک اعتیاد
نوروفیدبک در درمان اعتیاد

الکتروشوک درمانی ECT

ایمپلنت دی سولفیرام

روانشناسی ترک اعتیاد

بستری ترک اعتیاد

سی بی تی CBT

که هر کدام از خدمات شامل زیرمجموعه هایی می باشند.برای مثال ترک اعتیاد شامل موارد زیر می باشد:
ترک ماشروم

ترک ماری جوانا

ترک تریاک

ترک کلونازپام
ترک زولپیدم

ترک ریتالین

ترک حشیش

ترک فنتانیل

ترک کتامین

ترک ال اس دی LSD
ترک اپیوم

ترک متادون

ترک الکل

ترک سیگار

ترک آلپرازولدم

ترک هروئین

ترک مورفین

ترک کمیکال

ترک پتیدین

ترک اکستازی

ترک سورچه

ترک قرص ب۲

ترک شیشه

ترک دیازپام

ترک کراک

ترک کوکائین

ترک کدئین

ترک اکسی کدون

ترک فن سیکلیدین PCP
ترک دیفنوکسیلدت

 

کلینیک های ترک اعتیاد فوق به واقع بهترین مراکز برای رهایی از دام اعتیاد است. این مراکز همیشه در دسترس است و افراد حتی به صورت آنلاین می‌توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند. برای دسترسی به کارشناسان این مجموعه ها می‌توانید به راحتی از طریق وبسایت این مراکز با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.