کداک تکنسین‌های فیلم استخدام می‌کند – تقاضا برای فیلم‌های آنالوگ باز افزایش یافته است!

0

ایستمن کداک «آخرین تولیدکننده فیلم‌های رنگی آنالوگ» است و پایداری این شرکت برای حفظ تولید، ظاهرا پاسخ داده و  با موج افزایش علاقه به عکاسی آنالوگ مواجه شده است.

این استقبال آنقدر زیاد شده که کداک پرسنل جدید هم استخدام می‌کند و Nagraj Bokinkere، معاون تولید فیلم، درخواست مستقیمی را برای متقاضیان کار به مرکز تجاری محلی روچستر در نیویورک، جایی که دفتر مرکزی شرکت هنوز در آن قرار دارد، ارائه کرده است.

تقاضا به‌ویژه برای فیلم‌های ۳۵ میلی‌متری، در چند سال گذشته افزایش یافته است. خرده‌فروشان مدام شکایت دارند که قفسه‌هایشان از این فیلم‌های خالی می‌شود.

یک دهه پیش کداک در آستانه پرشکستگی بود و حالا در یک چرخش جالب، همه چیز فرق کرده است.

«بنابراین، واقعاً استراتژی ما برای اینکه آخرین شرکتی باشیم که فیلم‌های رنگی تولید می‌کنیم، پاسخ داده. ما آخرین شرکتی هستیم که فیلم‌های رنگی هم در زمینه مصرف‌کننده و هم در فیلم‌های سینمایی تولید می‌کند و سود سهام پرداخت می‌کند. ما به معنای واقعی کلمه نمی‌توانیم تقاضا را تامین کنیم، ما به کارمندان بیشتری نیاز داریم. ما در حال استخدام هستیم.»

چند سال پیش این شرکت تنها پنج روز کاری یک شفتی داشت، اما سه شیفته در پنج روز هفته بودیم و الان شرکتی است که خطوط تولیدش ۲۴ ساعته هستند. در ۱۸ ماه گذشته، کداک بیش از ۳۰۰ نفر را در زمینه فیلم و مواد شیمیایی استخدام کرده و به دنبال استخدام بیشتر هم است.

این شرکت به دنبال کارگران ماهر مانند اپراتورها، شیمیدان ها و مهندسان است برنامه کارآموزی هم دارد.

مطابق یک نظرسنجی تقریباً ۷۶ درصد از پاسخ دهندگان مشتاق دوربین های آنالوگ جدید هستند و شواهد کافی در این نظرسنجی وجود دارد که نشان می دهد تقاضا برای محصولات و خدمات دیگر وجود دارد

این فقط ایستمن کداک نیست که تقاضای زیادی برای فیلم دارد. Max Spielmann، یک فروشگاه عکس در بریتانیا، می‌گوید که درخواست ظهور فیلم به سرعت در حال رشد است و تکنسین های جدیدی برای پاسخگویی به موج ظهور عکس استخدام کرده.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.