عکس محبت‌آمیز خانواده گوریل‌ها برنده مسابقه آفریقا در فوکوس ۲۰۲۲ شد

0

یک عکس که نشان می‌دهد یک  برادر بزرگتر، سر گوریل تازه متولد شده را لمس می‌کند، برنده جایزه برتر در جشنواره Wilderness Safaris Africa in Focus در سال ۲۰۲۲ شد.

توماز اشپیلا Tomasz Szpila از لهستان جایزه عکاس سال ۲۰۲۲ حیات وحش را برای تصویر خود با عنوان Touch دریافت کرد که لحظه‌ای را به تصویر می کشد که یک گوریل کوهستانی هفت روزه با مهربانی توسط برادر بزرگترش لمس می‌شود.

این گوریل‌ها اعضای گروه Nshongi هستند که در جنگل دورافتاده Bwindi در اوگاندا یافت می‌شوند. تولد گوریل کوهی هم برای گروه خانواده و هم برای کل جمعیت این گونه موضوع مهمی است.

توماز برنده یک سفر هشت شبه با تمام هزینه های دو نفره می‌شود. او می‌تواند از بین سه اردوگاه کلاسیک Wilderness در بوتسوانا، زامبیا یا زیمباوه انتخاب کند.

جایزه برتر همچنین شامل راهنمای عکاسی خصوصی، پروازهای بین المللی به کشور مقصد و همچنین پروازهای چارتر به کمپ‌ها می‌شود. ارزش کل جایزه کلی حدود ۲۰۰۰۰ دلار است.

فلوریان کریشبامر: یک عکس خیره کننده از کهکشان راه شیری –  نامیبیا، برنده عکس منظره

سیمون آزبورن: پرتره سیاه و سفید یک دختر جوان متعلق به قبیله Abore در دره Omo، اتیوپی برنده بخش مردم شد.

جیوانا آریافارا: عکس مادر و فرزندش در دره اومو اندونزی، اتیوپی

توماس ویجایان: شیری را در حال بازیگوشی با طعمه خود در ماسای مارا، کنیا

بلر ایستوود: پانگولین (پولک‌پوست یا مورچه‌خوار پولک‌دار) را در حالی که بازوی دامپزشک را برای گرما گرفته بود، گرفت. این موجود بیچاره شکار شده بود اما زمانی که فردی قصد داشت آن را از طریق فرودگاه قاچاق کند، دستگیر شده بود. متأسفانه، پانگولین به شدت دچار سوءتغذیه بود و پنجه‌های  کنده شده، چند روز بعد از گرفتن عکس مرد.

گابریلا پوتگیتر: یک میمون در حال لذت بردن از یک میان وعده از کف جنگل

برای اطلاعات بیشتر و کسب اطلاعات در مورد رقابت ۲۰۲۳، وب سایت آنها را ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.