عکس تأثیرگذار: نداکاسی، گوریل کوهی که زمانی سلبریتی اینستاگرامی شده بود، در آغوش مراقبش در حال مرگ

0

یک گوریل‌ کوهی که مدتی پیش تصاویر سلفی جالبی از او و نگهبان پارک حیات وحش گرفته شده بود، درگذشت!

بیانیه پارک ملی ویرونگا در جمهوری دموکراتیک کنگو روز سه شنبه:

«نداکاسی» آخرین نفس خود را در آغوش پر محبت دوست و سرپرست و مادام العمر خود، آندره باوما،  کشید.

این گوریل در ماه گذشته پس از مبارزه با بیماری طولانی مدت در مرکز سنکووکوه پارک که بیش از یک دهه در آن زندگی کرده بود، درگذشت.

در این بیانیه آمده است که باوما از زمانی که این گوریل توسط نگهبانان پارک ملی به بدن مادر مرده خود چسبیده بود و به این مرکز منتقل شده بود، از او نگهداری می‌کرد.

مادر این گوریل، در یک کشتار دست‌جمعی توسط شبه نظامیان مسلح مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود.

باوما در بیانیه‌ای گفت: «حمایت و مراقبت از چنین موجودی دوست‌داشتنی، افتخاری برای من بود. به ویژه با دانستن ضربه‌ای که  نداکاسی در سن پایین متحمل شده بود.»

وی افزود که «طبیعت شیرین و هوش» نداکاسی به او کمک کرده «ارتباط بین انسان‌ها و میمون‌های بزرگ را درک کند و اینکه چرا ما باید برای محافظت از آن‌ها تمام توان خود را به کار گیریم.»

وی گفت: «من افتخار می‌کنم که نداکاسی را دوست خود می‌دانم. من او را مانند یک کودک دوست داشتم و شخصیت شاد او را از یاد نمی‌برم که هر بار که با او ارتباط برقرار می‌کردم لبخند بر لب داشت. در ویرونگا دل همه ما برای او تنگ می‌شود.»

نداکاسی در سال ۲۰۱۹ مشهور شده بود. او در آن زمان همراه با یک گوریل دیگر به نام ندزیک، هنگامی که یک نگهبان پارک به نام متیو شاماوو از او عکس می‌گرفت، ژست‌سلفی جالبی گرفته بود.

پارک ملی ویرونگا این تصویر را بلافاصله پس از همه‌گیر شدن در اینستاگرام منتشر کرد و تایید کرد که: «بله، واقعی است!»

همچنین خاطرنشان کرد که از دیدن ژست گرفتن گوریل‌ها شوکه نشوند. در ضمن آنها مانند اکثر نخستی‌ها می‌توانند به راحتی روی دو پا بایستند.

پس از مرگ نداکاسی، در بیانیه پارک نوشته شده که کشتار‌هایی مانند قتل مادر این گوریل در نهایت منجر به اصلاحات عمده‌ای شد که «حفاظت قابل توجهی از گوریل‌های کوهی ویرونگا را تقویت کرد.»


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.