بهترین فیلم های شاهرخ خان بر اساس امتیاز IMDB به همراه خلاصه و معرفی آنها

0

شاهرخ خان بازیگر هندی در بالیوود است. او در دهلی نو، پایتخت هندوستان، متولد شد. با نام مستعار پادشاه بالیوود، که بیش از ۵۵ فیلم و مجموعه تلویزیونی در کارنامهٔ خود دارد. اولین فیلم او یک کار تلویزیونی با نام آنی جیوس آیت توس آنس این ویچ بود. شاهرخ که در تلویزیون به موفقیت دست یافته بود در سال ۹۱ با یکی از دوستانش وارد بمبئی می شود و مورد توجه هما مالینی ستاره زن آن زمان روزگار قرار می گیرد هیما می خواهد تا او بازیگر اولین فیلمی باشد که کارگردانی می کند. ۱۲ سال بعد پس از آن فیلم شاهرخ خان به سوپراستار سینمای هند بدل می شود. نام این فیلم «دل آشناهه» بود. در ۲۵ اکتبر ۱۹۹۱ با گوری خان ازدواج می کند. سال ۱۹۹۰ بهترین ستاره هند شد. در فیلمهای آدیتا چو پرا بدون خواندن فیلمنامه بازی می کند. زوج سینمایی وی کاجول بود. شاهرخ خان یک کمپانی تولید فیلم به نام دریمز آنلیمیتد را اداره می کند. البته در ادارهٔ آن با جوهی چاولا و عزیز میرزا همکار و شریک است.

سریال ارتش فراموش شده
The Forgotten Army

«ارتش فراموش شده»، مینی سریالی هندی در ژانر تاریخی، اکشن-جنگی و محصول سال ۲۰۲۰ است. این مجموعه روایتگر مبارزات استقلال طلبانه ی فرمانده ای به نام سودی و ارتش ملی هند در طول جنگ جهانی دوم است. در این مجموعه شاهد تلاش ها و از خود گذشتگی های ارتش هند از دید سربازانش باشید.

سریال ارتش فراموش شده به کارگردانی کبیر خان و انیل سنیور در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این سریال راجویر چوهان، سانی کاشال، شروری وگ، تی جی بانو، روهیت چوداری و شاهرخ خان به هنرمندی پرداخته‌اند.

سریال بیتال
Betaal

بیتال سریالی در ژانر وحشت ساخت کشور هند است که به نویسندگی و کارگردانی پاتریک گراهام است. داستان از جایی شروع می شود که دولت قصد دارد به کمک ارتش جاده ای در دل کوهی به نام بیتال بسازد اما مردم بومی آن منطقه به شدت مخالفت می کنند چرا که معتقدند هرکس به آن کوه دست بزند شیطان را بیدار خواهد کرد و شیطان از هیچکس نخواهد گذشت…

سریال بیتال به کارگردانی پاتریک گراهام در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور هند و در ژانر اکشن و وحشت می‌باشد. در این سریال وانیت کومار سینق، آهانا کومرا، سوچیترا پیلای، جتین گوسوامی، سیدهارث منون و منجیری پوپالا به هنرمندی پرداخته‌اند.
قسمت‌های

سریال شاعر خون
Bard of Blood

«شاعر خون» سریالی هندی به کارگردانی ریبهو داسگوپتا در سال ۲۰۱۹ است که براساس رمانی به همین نام ساخته بلال صدیقی در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است. داستان درباره کبیر آناند یکی از مأموران سابق بال اطلاعات جاسوسی هند (IIW) است که پس از عملیاتی که منجر به مرگ شریک زندگی اش شد، از پا می افتد. او اکنون یک معلم ادبیات است که از همسر خود مراقبت می کند. هنگامی که چهار افسر اطلاعاتی هند به دست طالبان اسیر می شوند، صدیق شیخ مدیر سرویس مخفی کبیر را که خواستار نجات آنها است احضار می کند و …

سریال شاعر خون به کارگردانی ریبهو داسگوپتا در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور هند و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال عمران هاشمی، سوبهیتا دولیپالا، جایدیپ اهلاوات، شیشیر شارما و انکیت هانس به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم صفر
Zero

در فیلم صفر، مردی قد کوتاه به نام باوا سینگ که از قلبی بزرگ و هوشی سرشار برخوردار است ، تلاش می کند که افق های پیش روی خود را گسترش دهد و اهدافی بزرگ را در زندگی دنبال کند و…

فیلم صفر به کارگردانی آناند ال رای در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم آنوشکا شارما، کاترینا کیف، محمد زیشان ایوب، آبهای دئول، مادهاوان و شاهرخ خان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم طرفدار
Fan

فیلم هندی جدید شاهرخ خان که در سال ۲۰۱۶ ساخته شده و داستان در مورد مردی است که وسواس شدید و خطرناکی در مورد بازیگر بزرگی دارد که کاملا شبیه اوست.

فیلم طرفدار به کارگردانی منیش شارما در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، شریا پیلگانکار، سایانی گوپتا و طاهر شبیر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم زندگی عزیز
Dear Zindagi

«زندگی عزیز»، فیلمی در ژانر عاشقانه-خانوادگی و محصول کشور هند در سال ۲۰۱۶ است. این فیلم برد یک جایزه و نامزدی دریافت ۱۰ جایزه دیگر را در کارنامه دارد و بازیگرانی همچون آلیا بات و شاهرخ خان در آن ایفای نقش کرده اند. داستان این فیلم درباره کایرا فیلم سازی بلندپرواز و با استعدادی در حال شکوفاست که در جستجوی زندگی ای بی نقص است. ملاقاتش با جاگ که عقایدی نامتعارف دارد، به او کمک می کند دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی پیدا کند. او به این حقیقت پی می برد که خوشبختی همان پیدا کردن آسایش در ناملایمات زندگیست.

فیلم زندگی عزیز به کارگردانی گائوری شیند در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم آلیا بات، شاهرخ خان، کونال کاپور، پریانکا مودلی، آدیتیا روی کاپور، علی ظفر و انگاد بدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم من خان هستم
My Name Is Khan

من خان هستم با بازی شاهرخ خان داستان پسر مسلمانی به نام رضوان خان که بیماری اسپرگر دارد که با دختری هندو به نام مندیرا در سانفرانسیسکو ازدواج می کند، اما بعد از رخدادهای یازده سپتامبر، او به اشتباه به عنوان یک تروریست تحت پیگرد قرار می گیرد. او، که به دنبال اثبات بی گناهی خود است، سعی در دیدار با جرج بوش، رئیس جمهور آمریکا دارد…

فیلم من خان هستم به کارگردانی کاران جوهر در سال ۲۰۱۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، کاجول موکرجی، سونیا جیهان، جیمی شرگیل، زارینا وهاب، ارجان آئجلا و آرجون ماتور به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم یک لحظه جدایی
Yeh Lamhe Judaai Ke

دوشن (شاهرخ خان) خواننده بسیار ثروتمند و مشهوری است که از زندگی اش راضی نیست . او از بچگی به جایا (راوینا تاندون) علاقمند بوده است ولی اکنون نیشا(ناوینت نیشان) و پدرش شرایطی برای او بوجود آورده اند که مجبور شود با نیشا ازدواج کند و …

فیلم یک لحظه جدایی به کارگردانی پاوان کال و بیرندرا نات تیواری در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و رازآلود می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، راوینا تاندون، ناونیت نیشان، آوتار گیل، مهنیش بهل و دیون بوجانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ویر و زارا
Veer-Zaara

«ویر پراتاپ سینگ» (شاهرخ خان) یک خلبان در نیروی هوایی هند است که روزی یک زن زیبای پاکستانی بنام «زارا هیات خان» (پریتی زینتا) را می بیند. با وجود اینکه اکثر هندی ها میانه ای با پاکستانی ها ندارند، ویر بعد از چند ملاقات اولیه عاشق زارا می شود، اما بزودی در میابد که او نامزد یک پاکستانی ظالم و کج خلق است. یکی از دوستان زارا به ویر می گوید که زارا هم حس مشابهی به او دارد، و قصد دارد نامزدی اش را بهم بزند. اما وقتی که ویر به دنبال زارا می آید، اتفاقاتی غیر منتظره رخ می دهد و او به زندان می افتد. بیست سال بعد، ویر که هنوز پشت میله های زندان است، می فهمد که قرار است پرونده اش دوباره به جریان بیفتد…

فیلم ویر و زارا به کارگردانی یاش چوپرا در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، پریتی زینتا، رانی موکرجی، کایرن کر، دیویا دوتا و بومان ایرانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم همسفر
Chalti

عده ای از دوستان با تعریف کردن قصه عشق دوست دیگرشان سعی می کنند عشق را به زندگی رفیق شفیقی بازگردانند…

فیلم همسفر به کارگردانی عزیز میرزا در سال ۲۰۰۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، رانی موکرجی، جاس آرورا، ساتیش شاه و جانی اهرم به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شکاک
Hum Tumhare Hain Sanam

«شکاک»، فیلمی در ژانر عاشقانه-خانوادگی و درام، به کارگردانی «کی. اس. آدیامان» و محصول سال ۲۰۰۲ سینمای هند است. داستان این فیلم، از آنجایی آغاز می شود که زندگی سعادتمندانه گوپال و رادا، پس از وسواس گوپال نسبت به کار دوست خواننده اش، سوراج، دچار مشکل شده و زندگیشان به دلیل حسادت گوپال از هم می پاشد.

فیلم شکاک به کارگردانی کی اس آدیامان در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، مادهوری دیکشیت، سلمان خان و آتل آگنیهوتری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم قدرت
Shakthi: The Power

«شکر» که بدون اطلاع خانواده جنگجویش در خارج ازدواج کرده، بعد از ۸ سال به همراه همسر و پسرش به زادگاهش که محل منازعه دیرینه خاندانش و گروه رقیب است باز می گردد. در بدو ورود رقبا سعی می کنند «شکر» را که مخالف کشت و کشتار است، بکشند ولی …

فیلم قدرت به کارگردانی کریشنا ومسی در سال ۲۰۰۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم کاریسما کاپور، نانا پاتکار، سنجای کپور، شاهرخ خان، دیپیتی نوال و آیشواریا رای به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم گاهی خوشی گاهی غم
Kabhi Khushi Kabhie Gham…

روهان ریچاند پسر یک تاجرپولداربه نام یاش وردهن ریچاند و ناندینی است. وی برادری داشته که ۱۰سال پیش خانه را به دلیل نامعلومی ترک کرده ودیگربرنگشته. روهان از مادربزرگ هایش می خواهد که حقیقت را بگویند و ….

فیلم گاهی خوشی گاهی غم به کارگردانی کاران جوهر در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و موزیکال می‌باشد. در این فیلم آمیتاب باچان، جایا باچان، شاهرخ خان، کاجول، هریتیک روشن، کارینا کاپور و فریدا جلال به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم یک + دو میشه چهار
One 2 Ka 4

جاوید عباس و ارون ورما دو مامور پلیس وظیفه شناس و دو دوست صمیمی اند که در پی شخصی به نام کریشان قاچاقچی خطرناکی هستند و …

فیلم یک + دو میشه چهار به کارگردانی ششیلال کی نیر در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و کمدی می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، جوهی چاولا، جکی شروف، نیرمال پاندی و Dilip Joshi به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دل های هندوستانی
Dilhaye hindustani

«دل های هندوستانی»، فیلمی در ژانر کمدی-عاشقانه، موزیکال و درام، به کارگردانی «عزیز میرزا» و محصول سال ۲۰۰۰ سینمای هند است. این فیلم با حضور در جشنواره های داخلی و بین المللی متعدد، موفق شد نامزد دریافت ۴ جایزه شود که در این بین، جایزه «بهترین جلوه های ویژه» را از آن خود کرده است. ستارگانی چون «شاهرخ خان» و «جوهی چاولا» در این فیلم خوش درخشیده اند. داستان این فیلم درباره مردی است که به دنبال گرفتن انتقام از سیاستمداری است که او را مسئول مرگ دخترش می داند؛ بدین منظور، دو خبرنگار رقیب دست به دست هم می دهند تا به وی کمک کرده و بتواند بی گناهیش را به اثبات برساند.

فیلم دل های هندوستانی به کارگردانی عزیز میرزا در سال ۲۰۰۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، جوهی چاولا و پارش راوال به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم پادشاه دلها
Baadshah

یک شاهزاده زیبا و سخت گیر پس از اینکه چهار روز قبل از مراسم تاجگذاری اش عده ای برای ترور کردنش اقدام کردند، در حال گذراندن دوران نقاهت است. اما خبر ندارد که قرار است شخص دیگری را جایگزینش کنند…

فیلم پادشاه دلها به کارگردانی عباس علیبهای برماوالا در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، تووینکل خانا، آمریش پاری، جانی اهرم و پرم چوپرا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم اسیردل
Dil Se

در فیلم اسیردل ، یک گزارشگر جوان رادیو که عازم یک سفر کاری است در ایستگاه قطار با یک دختر آشنا می شود اما دختر…

فیلم اسیردل به کارگردانی مانی راتنام در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، مانیشا کویرالا، پریتی زینتا، راگوویر یاداو و پیوش میشرا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم غریبه
Pardes

«غریبه»، فیلمی در ژانر عاشقانه-موزیکال و درام، به کارگردانی «سوبهاش گای» و محصول سال ۹۹۷ سینمای هند است. این فیلم پس از حضور در جشنواره های داخلی و بین المللی متعدد، موفق شد نامزد دریافت ۱۳ جایزه در بخش های مختلف شود که در این بین، ۶ جایزه همچون «بهترین بازیگر نقش اول زن» و «بهترین فیلم نامه» را از آن خود کرده است. ستارگان سینمای هند از جمله «شاهرخ خان»، «ماهیما چودری» و «آمریش پاری» در این فیلم به هنرنمایی پرداخته اند. داستان این فیلم از آنجایی آغاز می شود که مردی هندی، ساکن آمریکا، به نام «کیشوریلال»، می خواهد برای پسر غرب زده اش، عروس هندی در نظر بگیرد و بدین منظور، پسرش را با دختر دوستش، «گنگا» نامزد کرده و او را به آمریکا می آورد. اما گنگا حس عمیق تری نسبت به پسر دیگر کیشوریلال دارد و…

فیلم غریبه به کارگردانی سوبهاش گای در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و موزیکال می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، ماهیما چودری، آمریش پاری، آپوروا آگنیهوتری، آلوک نات، هیمانی شیوپوری و پدماوتی رائو به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تمنا
Chaahat

«تمنا»، فیلمی در ژانر عاشقانه-موزیکال و درام، به کارگردانی «ماهش بات» و محصول سال ۱۹۹۶ سینمای هند است. این فیلم با حضور در جشنواره های داخلی و بین المللی متعدد، موفق شد نامزد دریافت یک جایزه شود. ستارگانی چون «شاهرخ خان»، «نصیرالدین شاه» و «پوجا بات» در این فیلم به هنرنمایی پرداخته اند. داستان این فیلم درباره خواننده ای به نام «روپ» است که همراه با پدرش برای مداوا به شهر می آیند و در آنجا «رشما» عاشق روپ می شود. از طرفی دیگر، روپ عاشق «پوجا»ست ، اما وقتی با تهدید به خودکشی رشما مواجه می گردد، قبول می کند که با او ازدواج کند. اما…

فیلم تمنا به کارگردانی ماهش بات در سال ۱۹۹۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم نصیرالدین شاه، شاهرخ خان، پوجا بات، انوپم کهیر، رامیا کریشنان و آوتار گیل به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم رام جانه
Ram Jaane

«رام جانه » کودک سر راهی برای دستیابی به ثروت و موقعیت راه ناجوری را انتخاب می کند. او تقاضای کار در یک گروه قاچاق حرفه ای را می کند. تقاضای او پذیرفته می شود و او در میان آنها بزرگ می شود تا اینکه …

فیلم رام جانه به کارگردانی راجیو مهرا در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور – و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم شاهرخ خان، جوهی چاولا، ویوک مشران، پانکاج کاپور، پونیت ایسار و تینو آناند به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم کاران و ارجون
karan arjun

کاران و آرجون در نقاط مختلفی ازکشور زندگی می کنند اما ایمان مادر آنها این دو را به منظور گرفتن انتقامشان، نزد هم می آورد…

فیلم کاران و ارجون به کارگردانی راکیش روشن در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم راکهی گلزار، سلمان خان، شاهرخ خان، آمریش پاری، کاجول و مامتا کلکارنی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم انجام
Anjaam

ویجای آنگی هوتری” مردی پولدار است که به همراه مادر خود در شهر بمبئی زندگی میکند. مادرش او را بیش از حد لوس کرده و به او اجازه انجام هر کاری و حتی بیشتر از اون چیزی که میخواد رو داده…

فیلم انجام به کارگردانی راهول راوایل در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم مادهوری دیکشیت، شاهرخ خان، تینو آناند، Johnny Lever و Kalpana Iyer به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ترس
َِِDARR

سانی و نامزدش بزودی ازدواج می کنند. اما مزاحمتهای تلفنی یک جوان آنها را نگران می کند. هر لحظه که زمان ازدواج نزدیکتر می شود ، این مزاحمت ها شدت می یابد تا جائیکه جان آنها را به خطر می اندازد و …

فیلم ترس به کارگردانی یاش چوپرا در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم سانی دئول، جوهی چاولا، شاهرخ خان، دالیپ تاهیل و انوپم کهیر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دیوانه
Deewana

یک زن زیبا و جوان و با استعداد به نام “کجال” که شرکت درمراسمات آهنگ و رقص را دوست دارد در یکی از شو ها “راوی” را میبیند که یک خواننده محبوب است و هر دو آن ها …

فیلم دیوانه به کارگردانی راج کانوار در سال ۱۹۹۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و کمدی می‌باشد. در این فیلم ریشی کاپور، دیویا بهرتی، شاهرخ خان، آلوک نات و دون ورنا به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.