فیلم عصر یخبندان ٢: آب شدن Ice Age: The Meltdown

0

کارگردان: کارلوس سلدانا. فیلمنامه: گری اسوالو، پیتر گالک، جیم هکت بر اساس داستانی از اسوالو و گالک. موسیقی: جان پاول. صداپیشگان: ری رومانو[مانی]، جان لگوئیزامو[سید]، دنیس لیری[دیه گو]، شان ویلیام اسکات[کرش]، جاش پک[ادی]، کوئین لطیفه[الی]. ٩١ دقیقه. محصول ٢٠٠۶ آمریکا.

عصر یخبندان در حال پایان یافتن است. سه قهرمان قسمت پیشین- سید، مانی و دیه گو- که متوجه خطر زیر آب رفتن منطقه زیست خود و در نتیجه نابودی حیوانات شده اند، تصمیم می گیرند تا قبل از اب شدن یخ ها خود را به منطقه ای امن برسانند. آنها رد طول راه با الی- یک ماموت ماده- و دو همراه وی کرش و ادی برخورد می کنند. الی که از کودکی با آن دو بزرگ شده خود را اُپوسوم می پندارد و تلاش مانی برای قانع کردن او فایده چندانی در بر ندارد. چون مانی قصد دارد به همراه او خانواده ای تشکیل داده و نسل ماموت ها را از انقراض نجات دهد. آنها در طول راه با حوادث زیادی روبرو می شوند، از جمله خطر خورده شدن توسط دو جانور دریایی که از درون یخ های ذوب شده بیرون آمده اند، اما سرانجام با رسیدن به مکانی امن و نجات الی توسط مانی همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود. اما اسکرات بیچاره در پایان این قسمت نیز موفق به دستیابی به بلوط محبوب اش نمی شود…

چرا باید دید؟

اولین فیلم پرفروش امسال که توانست از مرز صد میلیون دلار بگذرد، بر خلاف تصور همگان یک انیمیشن است. عصر یخ بندان ٢ که با سرمایه ای ٨٠ میلیون دلاری تهیه شده، توانست در هفته اول نمایش خود بیش از ۶٨ میلیون دلار در گیشه نصیب تهیه کنندگانش سازد و یقیناً جمع عواید آن در کشورهای دیگر فیلم را به یکی از پر سود ترین محصولات امسال بدل خواهد کرد.

کارلوس سلدانا متولد ١٩۶۵ ریودوژانیرو برای کسانی که با انیمشن های سال های اخیر آشنا هستند، نام شناخته شده ای است. او که در روبات ها و عصر یخبندان دستیار کارگردان بود، در سال ٢٠٠٢ فیلم ویدیویی Gone Nutty یا ماجرای گمشده اسکرات را ساخت که بسیار مورد توجه قرار گرفت و تا نامزدی دریافت اسکار انیمیشن نیز پیش رفت. قسمت دوم عصر یخبندان اولین فیلم بلند مستقل اوست و با توجه به فروش حیرت انگیزی که به چنگ آورده ادامه کار را برای او در سینمای هالیوود سهل تر خواهد کرد. کسانی که از ماجراهای سه حیوان ماقبل تاریخ در قسمت پیشین و عواطف لطیف آنها لذت برده بودند یقیناً در این قسمت نیز با ماجراهای تازه و دیوانه وار آنها لحظات خوبی را خواهند گذراند. شوخی های بسیار فکر شده و ماجراهای اسکرات از مزایای این قسمت است. شاید بتوان بهترین سکانس فیلم را رویای اسکرات- بهشتی پر از دانه های بلوط- قلمداد کرد. به هر حال کسانی که طالب دو ساعت خنده و تفریح سالم هستند، بشتابند که کودکان بهترین بهانه برای دیدار این انیمیشن جذاب است. چون این بار حیوانات دوست داشتنی ما سوال هایی در باره چرایی و چگونگی هستی و زندگی خود نیز بر زبان می آورند!

ژانر: انیمیشن، ماجرایی، کمدی ،خانوادگی.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.