امواجی از جنس خیزران به یک گالری هنری در تایلند زیبایی می‌دهند

0

شرکت Enter Projects Asia اثر هنری جالبی خلق کرده. این شرکت به تازگی در چالشی هنری برای خلق فضایی پویا و سیال و با استفاده از خیزران، زیبایی غیرمنتظره‌ای ایجاد کرده است. این شرکت تایلندی به دلیل استفاده از این مواد محلی و پایدار، شناخته شده است. این شرکت برای اینکه گالری هنری چیانگ مای را طبق درخواست مالک تغییر دهد و تجربه ای گرمی برخلاف گالری‌های یک شکل سفیدرنگ تکراری ارائه دهد، خلاقیت خوبی ارائه کرده است

با توجه به اینکه گالری هنری دارای چندین غرفه مختلف است که توسط باغ‌هایی محصور شده‌اند، برای اتصال این گالری‌ها به هم فکر بکری شده. با ترکیب هندسه سه بعدی با صنایع دستی سنتی تایلندی، خیزران مانند امواجی بافته شده و از غرفه‌ای به غرفه دیگر سرک می‌کشد.

برای ایجاد این طرح، Enter Projects Asia از نرم افزار ویژه ای استفاده کرده که حرکت ابرها و بخار را شبیه‌سازی می‌کرد. سپس ساختارهایی به عنوان پایه و آرماتور استفاده شده و روی آنها نوارها و ابرهای حصیری بافته شده.

خیزران یک انتخاب ایده آل است. یکی از سریع‌ترین گیاهان از نظر رشد است و به‌طور باورنکردنی پایدار است. همچنین انعطاف‌پذیر است و می تواند برای اهداف و فضاهای زیادی استفاده شود.

این شرکت همچنین آرزوی احیای صنعت رو به زوال حصیر را دارد تا بسیاری از کارگران حصیرباف که کارشان توسط واردات محصولات پلاستیکی نامرغوب از دست رفتهِ دوباره سر کار برگردند و در عین حال به محیط زیست هم کمک شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.