سقوط و مرگ یک گردشگر در حال سلفی گرفتن در قطاری در حال حرکت در تایلند

0

یک گردشگر پس از اینکه برای گرفتن عکس سلفی از قطاری در حال حرکت در تایلند به بیرون خم شده بود، جان خود را از دست داد.

پاتریک وارد پس از باز کردن درب قطار برای گرفتن عکس سلفی در “راه آهن مرگ” جنگ جهانی دوم در استان کانچانابوری در غرب تایلند در صبح روز ۲۷ دسامبر ۳۳ فوت روی زمین افتاد.

راه‌آهن مرگ که تایلند و برمه را به هم متصل می‌کند، توسط کارگران غیرنظامی و اسیران جنگی که توسط ژاپنی‌ها به بیگاری گرفته شده بودند، ساخته شد تا نیرو‌ها و سلاح‌ها را برای جبهبه ژاپن در برمه در جنگ جهانی دوم تأمین کند. بیش از ۱۰۰ هزار  کارگر و زندانی در طول ساخت راه آهن جان باختند!

به گزارش استریت تایمز، وارد با گروهی به رهبری یک راهنمای تور از پل رودخانه کوای آمده بود.

وارد و گروه سپس برای دیدن راه آهن مرگ سوار قطار شدند. در طول سفر، شاهدان ادعا می‌کنند که قطار در یک نقطه دیدنی، از سرعت خود کاسته بود.

وارد سپس در واگن قطار در حال حرکت را باز کرد و سعی کرد یک عکس سلفی بگیرد تا منظره بیرون را نشان دهد.

با این حال، هنگامی که مرد ۴۵ ساله قصد داشت عکس را بگیرد، روی پله‌های در؛ لیز خورد و ز در منطقه سای یوک به زمین افتاد.

در ساعت ۱۱:۵۰ به ایستگاه پلیس سای یوک هشدار داده شد و نیرو‌های اورژانس و امدادگران به محل سقوط وارد رفتند.

از آنجایی که هیچ نردبان یا راه دیگری برای پایین آمدن در آن منطقه وجود ندارد، امدادگران مجبور شدند یک سیستم قرقره موقت ایجاد کنند تا خود را پایین بیاورند و جسد وارد را بیرون بکشند.

به گفته پلیس سای یوک، وارد به سختی نفس می‌کشید که امدادگران او را کشف کردند.  دست و گردن او شکسته بود. نیرو‌های اورژانس نیم ساعت تلاش کردند تا وارد را احیا کنند اما نتوانستند او را نجات دهند.

افزایش مرگ‌های سلفی

یک مطالعه توسط بنیاد iO نشان داد که بین ژانویه ۲۰۰۸ تا ژوئیه ۲۰۲۱ حدود ،۳۷۹ نفر هنگام گرفتن سلفی در سراسر جهان رخ داده است.

هند با ۱۰۰ مرگ در صدر فهرست و ایالات متحده با ۳۹ مرگ در رتبه دوم قرار گرفت.

محققان گزارش iO همچنین داده‌هایی را در مورد ۱۰ مکان خطرناک روی زمین برای گرفتن عکس سلفی جمع‌آوری کردند. این نقاط شامل دره گلن در ایالات متحده، آبشار نیاگارا در کانادا، چارکو دل بورو در کلمبیا و ساحل پن‌ها در برزیل است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.