یک گردشگر هشدارها را نادیده گرفت و هنگام گرفتن عکس سلفی به داخل دهانه یک آتشفشان افتاد، اما خوشبختانه نجات پیدا کرد!

0

یک گردشگر آمریکایی پس از سقوط در دهانه یک آتشفشان فعال در تلاش برای گرفتن عکس سلفی نجات یافت.

این حادثه در کوه وزوویوس در ایتالیا رخ داد. ظاهرا این گردشگر ۲۳ ساله می‌خواست عکس سلفی بگیرد که گوشی‌اش به داخل دهانه سقوط کرد. سپس او به داخل دهانه رفت تا گوشی‌اش را پیدا کند، اما لیز خورد و سقوط کرد و مجروح شد و دیگر نتوانست از دهانه بالا برود.

تیمی از راهنماهای تور برای نجات مرد به داخل دهانه فرو رفتند، اما در نهایت یک هلیکوپتر نجات به کمک آمد تا او را بیرون بیاورد.

این مرد به دلیل جراحات جزئی از جمله بریدگی و کبودی تحت درمان قرار گرفته. این شخص که نامش به صورت عمومی اعلام نشده، اکنون به دلیل تجاوز به زمین ممنوعه در اطراف آتشفشان و نیز اجتناب از پرداخت هزینه تور برای مشاهده آتشفشان، مورد بازجویی قرار گرفته است!

کوه وزوویوس در تاریخ به دلیل تخریب شهر پمپئی ایتالیا در سال ۷۹ پس از میلاد و  مدفون کردن شهر رومی پمپئی در زیر خاکستر مشهور است.

یک مهندس نقشه بردار در سال ۱۷۴۸ این شهر را کشف کرد. از آن زمان، این ویرانه‌ها تبدیل به یک مقصد توریستی محبوب تبدیل شده، هرچند آتشفشان آن هنوز فعال محسوب می‌شود.

آخرین باری که وزوویوس فوران کرد در سال ۱۹۴۴ بود که چندین تن خاکستر را به هوا فرستاد و بیش از ۶۰۰ هزار نفر را که در شهرهای اطراف زندگی می‌کردند تهدید کرد.

عکس‌های سلفی بارها جان مرد علاقه‌مند به اشتراک عکس‌ها سفر و طبیعت‌گردی را تهدید کرده‌اند و متاسفانه در ایران موارد آسیب و حتی مرگ گزارش شده است.

یک نمونه دیگر، یک مرد ۳۲ ساله در سال ۲۰۱۴ بود که در پامپلونای اسپانیا در حالی که سعی می‌کرد در جریان مراسم سنتی سالانه رهاسازی گاوها سلفی بگیرد، کشته شد.

در پارک ملی یوسمیتی نیز زوجی هنگام تلاش برای گرفتن عکس، یک قدم بیش از حد برداشتند که باعث شد  سقوط کنند و جان خود را از دست دادند.

همچنین ده‌ها نفر در هنگام گرفتن عکس از قطارها در حال حرکت به خاطر برآورد نادرست سرعت قطار و تصادف درگذشته‌اند.

بر اساس یک تحقیق در سال ۲۰۱۸، بین اکتبر ۲۰۱۱ تا نوامبر ۲۰۱۷، بیش از ۲۵۹ مورد مرگ سلفی در سراسر جهان گزارش شده است که مردان بیشتر از زنان در معرض خطر بوده‌اند. نسبت مرگ مردان به زنان سه به یک بوده است.

این پدیده به قدری زیاد اتفاق افتاده که اصطلاح “مرگ با سلفی” ابداع شده است و جالب است که میزان مرگ به خاطر عکس سلفی از مرگ به خاطر حمله کوسه در دنیا بیشتر است.

در حادثه سقوط در دهانه آتشفشان اخیر، این مرد و خانواده‌اش به علایم مسیر ممنوعه و بسته توجهی نکردند و برای گرفتن عکس سلفی به لبه خطرناک‌ترین و فعال‌ترین آتشفشان جهان صعود کردند. به گزارش مترو ، این زوج در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارند و ممکن است با جریمه نقدی و حتی زندان روبرو شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.