۲۵۹ نفر در سراسر جهان هنگام گرفتن سلفی‌های افراطی کشته شدند

0

گزارش جدیدی که از کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده منتشر شده است؛ از مرگ ۲۵۹ نفر بر اثر تلاش برای گرفتن سلفی‌های خطرناک و افراطی خبر می‌دهد.

یک مطالعه جهانی درباره مرگ‌ و میرهای ناشی از عکاسی سلفی در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ انجام شده است که نشان می‌دهد غرق شدن، حوادث مربوط به تصادف با وسایل حمل و نقلی و سقوط شایع‌ترین دلایل هستند.

در رده بعدی، مرگ بر اثر حیوانات، آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی و تیراندازی قرار دارند که از سراسر جهان گزارش شدند. به همه این عوامل، گرفتن سلفی‌های خطرناک در بالای کوه‌ها و ارتفاع‌ها، ساختمان‌های بلند و آبشارها را هم اضافه کنید.

هیجان گرفتن سلفی‌هایی افراطی باعث می‌شود افراد بدون توجه به خطرات دنبال خودخواهی خود برود و بعد جان‌شان را از دست بدهند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

نویسندگان این گزارش سعی کردند تمام ماجراها و داستان‌های مربوط به سلفی‌های منجر به مرگ در سراسر جهان را بررسی و مورد مطالعه قرار دهند.

آمار واقعی بسیار بیشتر است

وجه مشترک تمام این داستان‌ها، مرگ ناگهانی سلفی‌گیرنده است در حالی که داشته تلاش می‌کرده کلید شاتر دوربین را فشار دهد یا روی صفحه‌نمایش و منوپاد ضربه بزند.

در این گزارش آمده است که برخی افراد با وجود هشدارهای مکرر و حتی مشاهده تابلوهای منع گرفتن سلفی، باز هم حماقت کرده و سعی می‌کنند چند ثانیه پیش از عبور یک قطار سلفی بگیرند یا تلاش می‌کنند خودشان را به بالاترین نقطه یک ارتفاع برسانند و طوری عکس بگیرند که انگار در هوا سرگردان هستند.

این گزارش تصریح می‌کند که آمار ۲۵۹ کشته در اثر سلفی به صورت تحقیق از روی منابع اینترنتی به دست آمده است و گرنه آمار واقعی باید بیشتر از این تعداد باشد.

بسیاری از مرگ‌های سلفی گزارش نشدند یا علت آن مشخص نشده است. بسیاری از منابع محلی که به زبان‌های غیر انگلیسی بودند در این گزارش مورد بررسی قرار نگرفتند یا امکان دسترسی و یافتن آن‌ها وجود نداشته است.

پیش‌بینی می‌شود آمار واقعی مرگ‌های سلفی بسیار بیشتر از تعداد ۲۵۹ نفر در سراسر جهان باشد.

در پایان این گزارش تاکید شده که بسیار سخت است یک راه‌کار یا توصیه برای جلوگیری از مرگ‌های سلفی پیشنهاد داد چون جنون خودخواهی و هیجان سلفی‌گیری مانع از تعقل و هشیاری افراد می‌شود و از سوی دیگر نمی‌توان تجهیزات سلفی را منع کرد.

منبع

   

پستهای اخیر

با ویژگی شگفت‌انگیز «Live Text» در iOS 15 از هر متنی عکس بگیرید و جای دیگری کپی کنید

شاید «Live Text» جالب‌ترین ویژگی در سیستم‌عامل‌های iOS 15 و macOS Monterey و iPadOS 15 باشد که به تازگی از سوی اپل معرفی شدند. این ویژگی کلمات را از درون تصاویر بیرون کشیده و به شما اجازه می‌دهد در برنامه‌ها، یادداشت‌ها، ایمیل‌ها و جاهای…

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.