۲۵۹ نفر در سراسر جهان هنگام گرفتن سلفی‌های افراطی کشته شدند

0

گزارش جدیدی که از کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده منتشر شده است؛ از مرگ ۲۵۹ نفر بر اثر تلاش برای گرفتن سلفی‌های خطرناک و افراطی خبر می‌دهد.

یک مطالعه جهانی درباره مرگ‌ و میرهای ناشی از عکاسی سلفی در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ انجام شده است که نشان می‌دهد غرق شدن، حوادث مربوط به تصادف با وسایل حمل و نقلی و سقوط شایع‌ترین دلایل هستند.

در رده بعدی، مرگ بر اثر حیوانات، آتش‌سوزی، برق‌گرفتگی و تیراندازی قرار دارند که از سراسر جهان گزارش شدند. به همه این عوامل، گرفتن سلفی‌های خطرناک در بالای کوه‌ها و ارتفاع‌ها، ساختمان‌های بلند و آبشارها را هم اضافه کنید.

هیجان گرفتن سلفی‌هایی افراطی باعث می‌شود افراد بدون توجه به خطرات دنبال خودخواهی خود برود و بعد جان‌شان را از دست بدهند.

نویسندگان این گزارش سعی کردند تمام ماجراها و داستان‌های مربوط به سلفی‌های منجر به مرگ در سراسر جهان را بررسی و مورد مطالعه قرار دهند.

آمار واقعی بسیار بیشتر است

وجه مشترک تمام این داستان‌ها، مرگ ناگهانی سلفی‌گیرنده است در حالی که داشته تلاش می‌کرده کلید شاتر دوربین را فشار دهد یا روی صفحه‌نمایش و منوپاد ضربه بزند.

در این گزارش آمده است که برخی افراد با وجود هشدارهای مکرر و حتی مشاهده تابلوهای منع گرفتن سلفی، باز هم حماقت کرده و سعی می‌کنند چند ثانیه پیش از عبور یک قطار سلفی بگیرند یا تلاش می‌کنند خودشان را به بالاترین نقطه یک ارتفاع برسانند و طوری عکس بگیرند که انگار در هوا سرگردان هستند.

این گزارش تصریح می‌کند که آمار ۲۵۹ کشته در اثر سلفی به صورت تحقیق از روی منابع اینترنتی به دست آمده است و گرنه آمار واقعی باید بیشتر از این تعداد باشد.

بسیاری از مرگ‌های سلفی گزارش نشدند یا علت آن مشخص نشده است. بسیاری از منابع محلی که به زبان‌های غیر انگلیسی بودند در این گزارش مورد بررسی قرار نگرفتند یا امکان دسترسی و یافتن آن‌ها وجود نداشته است.

پیش‌بینی می‌شود آمار واقعی مرگ‌های سلفی بسیار بیشتر از تعداد ۲۵۹ نفر در سراسر جهان باشد.

در پایان این گزارش تاکید شده که بسیار سخت است یک راه‌کار یا توصیه برای جلوگیری از مرگ‌های سلفی پیشنهاد داد چون جنون خودخواهی و هیجان سلفی‌گیری مانع از تعقل و هشیاری افراد می‌شود و از سوی دیگر نمی‌توان تجهیزات سلفی را منع کرد.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.