۵ اپلیکیشن کاربردی برای کاربرانی که می‌خواهند در سال ۲۰۲۱ به‌روز و خلاق باشند

0

مدتی است که وضعیت طوری شده که ما علاقه پیدا کرده‌ایم که همه کارهایمان را با ابراپلیکیشن‌ها انجام بدهیم.

مثلا زمانی برای اینکه یادمان نرود مطلب خوبی را بعدا بخوانیم، از اپلیکیشن پاکت استفاده می‌کردیم. کارهایمان را در اپلیکیشن Google Keep یا Wunderlist یادداشت می‌کردیم.

اما الان ترجیح می‌دهیم که از محیط اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام و واتساپ و تلگرام اصلا بیرون نیاییم. مثلا در همان تلگرام در قسمت پیام‌های سیو شده برای خودمان کارهایمان را یادداشت می‌کنیم و url صفحات جالب را برای خودمان یادداشت می‌کنیم.

اما به هر حال اپلیکیشن‌های تخصصی در هر زمینه چیزهایی دارند که اپلیکیشن‌های عمومی‌تر ندارند.

ما در اینجا تعدادی از اپلکیشن‌های کاربردی را به شما معرفی می‌کنیم که بعضی از آنها علیرغم شهرت بین‌المللی در ایران زیاد استفاده نمی‌شوند و استفاده و آزمایش آنها می‌تواند برای شما جالب باشد.

۱- ارسال پیام‌های صوتی با اپلیکیشن Yac 

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر معمولا اول نسخه متنی خود را معرفی کردند و بعد ویژگی تماس ویدئویی و صوتی را اضافه کردند. گاهی با تاخیر بسیار زیاد.

اما Yac  از همان اول اپلیکیشن ارسال پیام صوتی بود که در کنارش ویژگی‌های خوب دیگری هم دارد.

نسخه iOSنسخه اندروید

۲- اپلیکیشن برای پیشگیری از مزاحمت!

بامزه است. یک اپلیکیشن به نام Oh Bother وجود دارد که کارکرد اصلی‌اش اعلام گرفتاری شما به دوستانتان است و اعلام می‌کند که سرتان خیلی شلوغ است و الان وقت مناسبی برای مزاحمت نیست!

اگر کاری داشته باشید که دوست ندارید کسی مزاحمتان بشد، در اپلیکیشن این مسئله را تیک می‌زنید و اپلیکیشن نوتیفیکیشنی برای دوستان شما می‌فرستد که آگاه شوند.

نسخه iOS

۳- مرورگر Microsoft Edge برای پیشگیری از رصد شما

این اپلیکیشن که به خصوص در قسمت موبایل زیاد استفاده نمی‌شود، اتفاقا اپلیکیشن خوبی شده و یکی از ویژگی‌ها آن سد کردن کار رصدکننده‌ها یا trackerها است.

نسخه iOSنسخه اندروید

۴- اپلیکیشن یادداشت‌برداری مینیمال Tot 

نسخه iOS

۵- افزونه کروم که هر برگه جدید شما را تبدیل به مکانی برای یادداشت‌برداری سریع می‌کند

ایده‌ای به نظرتان می‌آید و می‌ترسید که سریع فراموش کنید. یا مجبورید آن را در دفترچه کاغذی و یا استیکی نوت‌ها بنویسید یا اینکه به خودتان ایمیل کنید یا در پیامرسانی ذخیره کنید.

اما اگر از افزونه کاربردی New Tab Draft برای کروم استفاده کنید، هر برگه شما تبدیل به یک صفحه یادداشت مینیمال می‌شود. این یادداشت‌ها به صورت ایمن برای شما ذخیره شما می‌شوند و تازه اگر ۱۰ دقیقه به این یادداشت‌ها سر نزنید برای اینکه غفلتا وقتی از پشت سیستم بلند شدید کس دیگری آنها را نبیند، خود به خود مات می‌شوند!

از همه یادداشت‌های شما به صورت خودکار در یک پوشه محلی سیستم خودتان پشتیبان گرفته می‌شود.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.